Plameny přehrály jablonecké Vlky a ujaly se vedení v sérii

SF1, neděle 25.3.2018
SKLH Žďár nad Sázavou - Jablonec nad Nisou ZNS - JBL
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Radosta) – Pleva, Poizl, Peslar, Lojek, Hort, Kolda, Sedláček – Pytlík, Vítek, Štěpánek, Kuřítko, Bureš, Jícha, Kunstmüller, Beneš, Gregar, Kovářů, Gergel, Střecha
Jablonec nad Nisou: Hosnedl (Petruželka) – Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Tondr M., Pulec – Babec, Bríška, Tondr L., Víšek, Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Gecko, Demel, Homolka, Peřina
Branky a nahrávky: . Vítek (Štěpánek), 5. Gregar (Kolda), 11. Kuřítko (Bureš, Jícha), 17. Kovářů (Střecha, Gergel), 42. Kuřítko (Bureš, Peslar), 56. Kunstmüller (Střecha) – 15. Pavlů (Víšek), 21. Nevyhoštěný (Pavlů), 32. Bříška (Víšek, Tondr L.), 45. Bríška (Pavlů). Rozhodčí: Vrba, Skopal – Mikšík, Čelechovský. Vyloučení: 6:9, navíc Demel (JBL) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1526. Střely na branku: 42:25 (15:7, 15:9, 12:9). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4.
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Spanilá jízda žďárských hokejistů pokračuje. Ani jabloneckým Vlkům se v prvním zápase finálové série žďárské Bouchalky nepodařilo dobýt. Po vynikající první třetině se Plameny ujaly vedení 4:1 a vypadalo to na pohodlné vítězství, ale Vlkům se dvakrát v průběhu zápasu podařilo snížit na rozdíl jediného gólu a kousali až do konce. Závěr si ale svěřenci Michala Konečného pohlídali a po zásluze si připsali první výhru v sérii hrané na tři vítězná utkání.

Plameny vlétly do utkání jako velká voda a hned po 17 vteřinách se ujaly vedení. Petr Štěpánek od zadního mantinelu našel před bránou volného Davida Vítka, který poprvé v utkání rozjásal Bouchalky - 1:0. V polovině 5. minuty si domácí příznivci mohli zakřičet "gól" podruhé. Po vhazování v obraném pásmu Josef Kolda vysunul na modré najetého Martina Gregara, který si beckhendem poradil s Hosnedlem v hostující brance - 2:0. V 7. minutě byli rychle po sobě vyloučeni domácí Gergel a Pytlík, ale Vlkům se dlouhou přesilovku 5 na 3 využít nepodařilo. Naopak žďárští hokejisté obdobnou šanci proměnili hned po 16 vteřinách, když po krásné kombinaci vyšachovali bránící trojici Vlků a Martin Kuřítko v čase 10:08 zakončoval prakticky do prázdné brány, přihrávky si připsali Peter Beneš a Lukáš Jícha - 3:0. V této chvíli hrály Plameny v naprosté euforii a soupeře jednoznačně přehrávaly, ale hostující Hosnedl předvedl několik vynikajících zákroků. Paradoxně ale domácí v 15. minutě inkasovali, když za Slámova záda prošla několikrát tečovaná střela Michala Pavlů, asistenci si připsal Jan Víšek - 3:1. V čase 16:47 si však svěřenci Michala Konečného vzali třígólové vedení zpět, Tomáš Střecha zpoza branky našel Ondřeje Kovářů, který zavěsil na Hosnedlovo levé rameno - 4:1. První třetina byla jasně v režii domácích a jen výkon jabloneckého brankáře Hosnedla hosty uchránil od ještě většího přídělu.

Na začátku druhé části Plameny dohrávaly přesilovou hru, ale byli to naopak Vlci, komu se podařilo skórovat. V oslabení ujela dvojice Michal Pavlů a Michal Nevyhoštěný a druhý jmenovaný využil přesnou střelou k levé tyči přečíslení dvou na jednoho - 4:2. Domácí se i nadále tlačili do útoku a vytvářeli si množství šanci, ale neproměňovali ani ty nejvyloženější příležitosti a jablonečtí je za to potrestali. Těsně před polovinou utkání byl vyloučen domácí Jícha a v čase 31:08 se prosadil hostující kanonýr Kamil Bříška, kterému přihrávali Jan Víšek a Lukáš Tondr - 4:3. Utkání hned mělo jiný náboj a poté co žďárští hokejisté zahodili ještě několik další šancí, začala se na jejich hokejky vkrádat nervozita. Po dvou třetinách tak Vlci prohrávali už jen o gól a utkání bylo otevřené.

Do třetí části vstoupily Plameny opět tlakem a hned na začátku 42. minuty se jim podařilo popáté prosadit, když se z dorážky prosadil Martin Kuřítko, bod za asistenci si připsali Lukáš Jícha a Jakub Peslar - 5:3. Jablonečtí se ale nevzdávali a v 45. minutě to bylo opět jen o gól, poté co se po asistenci Michala Pavlů opět prosadil Kamil Bříška - 5:4. Domácí opět zařadili vyšší rychlostní stupeň a vypracovali si další brankové příležitosti, ale žďárští hráči jak kdyby se dnes předháněli v tom, kdo zahodí větší šanci. Až v čase 55:43 přinesl na domácí hokejky vytoužený klid Luboš Kunstmüller, který za Hosnedlova záda dorazil střelu Tomáše Střechy - 6:4. V 59. minutě se do samostatného úniku dostal ještě domácí Jaromír Pytlík, ale vysoko přestřelil. Přesto si Plameny závěr utkání v pohodě uhlídaly a připaly si první výhru v sérii.

„Začali jsme velice dobře a dali jsme poměrně lehce 4 góly. V šatně jsme si říkali, že ještě nic není rozhodnuto. A paradoxně jsme měli ve druhé třetině možná ještě více šancí, ale neproměnili jsme je a soupeři se podařilo skórovat a snížil na rozdíl jediného gólu. Najednou to bylo úplně jiné utkání a postavili jsme soupeře trochu na nohy. Ve třetí třetině jsme se zklidnili a šli jsme opět do tlaku a dali jsme pátý gól, ale díky trochu laxnímu přístupu jsme dostali další gól a byly to trochu nervy. Ale podařilo se nám vstřelit ještě šestý gól a potom už jsme si to pohlídali.“

Josef Březina (vedoucí mužstva HC Vlci Jablonec nad Nisou):
„Utkání se mi nehodnotí zrovna dobře. Nám hrubě nevyšel začátek zápasu, kdy jsme hned z prvního útoku po 17 vteřinách dostali první gól a než jsem se na zdejší velké ploše rozkoukali, tak jsme prohrávali 3:0. Sice se nám podařilo snížit na 3:1, ale hned vzápětí jsme dostali čtvrtý gól a bylo to po té první třetině takové všelijaké. V kabině si to kluci trošku vyříkali a malinko se ta hra zvedla. Trochu jsme se přizpůsobili, zjednodušili jsme hru a dostali jsme se až na jednobrankový rozdíl, ale přeci jen nám chybělo trošku víc důrazu a pečlivosti v bránění, abychom to dokázali srovnat a dotáhnout do lepšího konce.“