Archiv

Dostupné kategorie

Posledních 30 článků

5.5.Letní příprava začala. Kádr hlásí prozatím dva příchody a dva citelné odchodyRedakceA-tým se v pondělí 3. května 2021 poprvé sešel k tréninku nejméně oblíbené části sezony, a to za dodržování všech nastavených pravidel v souvislosti s covidem-19. Na vše již samozřejmě dohlížel nový hlavní trenér Plamenů Martin Sobotka, který mohl, společně s asistentem Radkem Hamanem, přivítat na běžeckém ovále u 4. ZŠ i dvě nové tváře do defenzivy. Naopak v útočných řadách bude postrádat dvě opory ze základního kádru z minulé sezony.
28.4.SOBOTKA: Nějaké novinky do týmu chci zavéstRedakce, foto: Jiří MokrýTak, jak jsme slíbili, přinášíme podrobnější rozhovor se staronovým koučem Plamenů Martinem Sobotkou. O plánu a průběhu letní přípravy, změnách v kádru, herním stylu, ale také třeba o tom, co šestačtyřicetiletý žďárský patriot říká o triumfu Třince v extralize.
20.4.Martin Sobotka se vrací na lavičku Plamenů!RedakceIkona žďárského hokeje je zpět. Po pěti letech, kdy působil jako trenér prvoligových hokejistů Třebíče a Šumperku, se Martin Sobotka vrací na rodnou hroudu. Vedle druholigového áčka povede šestačtyřicetiletý kouč rovněž obnovený juniorský tým. „Moc se na to těším a jsem rád, že mi dosavadní kouč Radek Haman bude dělat asistenta,“ řekl novopečený trenér Plamenů.
19.4.Smutná zpráva: Zemřel Miloslav LandsmanRedakceSmutná zpráva zasáhla nejen Žďárský hokej. Ve věku nedožitých 71 let nás v sobotu 17. dubna navždy opustil dlouholetý řidič našeho klubu, pan Miloslav Landsman. „Alespoň touto cestou bych chtěl, za celý klub, vyjádřit celé rodině i všem blízkým upřímnou soustrast v této těžké chvíli," řekl generální manažer Plamenů Martin Nečas. Poslední rozloučení s panem Landsmanem proběhne ve středu 21. dubna 2021 ve 14 hodin v kostele sv. Václava v Novém Veselí.
15.4.HAMAN: Neznám člověka, který by nebyl testovanýRedakceAktuální rozvolnění situace v zemi, kdy venku může sportovat šest dvojic v patřičných rozestupech, nechalo trenéra Plamenů poměrně klidným. „Sice se aspoň někam ubíráme, ale stejně je to absolutně nedostačující,“ postýskl si Radek Haman.
2.4.ČERMÁK: Příchod jara mi dodal novou chuťRedakceV posledním rozhovoru na začátku ledna útočník Plamenů David Čermák přiznával, že bez konkrétního cíle se motivace ke sportu hledá složitě. S prvními jarními paprsky u něj ovšem došlo ke změně. „V Brně, kde studuji, chodíme s kamarády běhat a neustále se při tom hecujeme,“ usmívá se dvaadvacetiletý útočník Žďáru.
18.3.PLEVA: Po takové sezoně se mi s hokejem končit nechceRedakceKapitán žďárských Plamenů Martin Pleva v průběhu podzimu několikrát avizoval, že by za této situace bylo asi nejlepším řešením letošní ročník odpískat. To se nakonec také stalo, i když radost z toho zkušený bek samozřejmě neměl. „Po takové sezoně se další motivace do hokeje hledá jen velice obtížně,“ přiznala čtyřiatřicetiletá opora zadních řad.
13.3.SOBOTKA: Ještě to není úplně definitivní, ale zřejmě se vrátím do ŽďáruRedakce, foto: Jiří MokrýBere to jako velice cennou zkušenost. Pouze jedinou sezonu vydrželo spojení trenéra Martina Sobotky a prvoligových hokejistů Šumperku. Letošní nováček druhé nejvyšší soutěže se dohodl s ikonou hokeje ve Žďáře nad Sázavou na ukončení smlouvy. „Byl to pro mě náročný rok, ale rozhodně nelituji,“ přiznal v rozhovoru pro Žďárský deník Martin Sobotka. Kam povedou jeho další kroky?
11.3.HAMAN: Plán přípravy na nový ročník už mám v hlavěRedakce, foto: Petr NedvědJeden ročník sice sotva skončil, ale další už bude co nevidět klepat na dveře. Jako každý správný trenér, také kouč žďárských Plamenů Radek Haman už přemítá nad letním přípravným obdobím na druholigový ročník 2021/2022. „Přemítám nad třemi variantami,“ přiznal Haman.
28.2.ŠIMON: Moc jsem si přál poměřit síly se ZnojmemRedakceZatímco hokejistům by se nyní sezona chýlila ke konci, pro něj už by začínala ta nová. Sportovní manažer Plamenů Miloslav Šimon bude mít v nadcházejících týdnech spoustu práce se zařizováním a zajišťováním nezbytných věcí pro nadcházející ročník. Ten už se snad odehraje v normálním režimu. „Adrenalin z hokejových zápasů mi, asi jako nám všem, hrozně chybí,“ postýskl si Šimon.
19.2.KOVÁŘŮ: Letos to od nás mohla být hodně dobrá sezonaRedakceLoňská sezona mu vyšla na výtečnou. Také vstup do té letošní, bohužel již předčasně ukončené, se mu vydařil. O důvod více, proč útočník Plamenů Ondřej Kovářů rozhodně nemůže být příliš spokojený. „Do nového ročníku jsme vstoupili dobře, o to větší je škoda, že přišlo jeho přerušení,“ neskrýval šestadvacetiletý odchovanec jihlavské Dukly.
12.2.SLÁMA: Příprava na novou sezonu bude asi hodně boletRedakceTakřka ideální plán Jiřímu Slámovi bohužel nevyšel. Dvaatřicetiletý gólman Plamenů totiž na podzim renovoval byt, vynucená pauza jej proto tehdy tolik netrápila. Se závěrem minulého roku rekonstrukci úspěšně završil a těšil se, jak v průběhu ledna bude moci opět vyjet na led. Jenže zde přišla do plánu trhlina. „Co se dá dělat, takový už je život,“ hořce se pousmál strážce svatyně žďárských hokejistů.
7.2.WASSERBAUER: Už si ani nepamatuji, kdy naposledy jsem byl na leděRedakceZa normálních okolností by se nyní vracel na led po nepříjemném zranění. Místo toho už je útočník žďárských Plamenů Jan Wasserbauer skoro rok bez hokeje. Přesto byl dlouho optimistou v tom, že se letos ještě dostane na led. „Bohužel to nyní příliš nevypadá na to, že bychom si ještě nazuli brusle,“ postýskl si osmadvacetiletý forvard Žďáru.
1.2.Definitivně potvrzeno! Pro letošek se dohráloRedakceNebylo to žádným překvapením. Vzhledem k přetrvávajícímu nouzovému stavu a souvisejícím vládním opatřením, včetně zákazu amatérských soutěží a sportování na zimních stadionech, rozhodl první únorový den prezident Českého hokeje Tomáš Král z pověření výkonného výboru Českého hokeje o ukončení tuzemských neprofesionálních soutěží v sezoně 2020/21. To znamená, že také pro hokejový Žďár nad Sázavou letošní ročník skončil.
27.1.HAMAN: Doufám, že se na led ještě dostanemeRedakcePodobně jako jeho svěřencům, také trenérovi Plamenů Radkovi Hamanovi současný stav, který trvá už pomalu čtvrtý měsíc, nedělá radost. Jak sám v rozhovoru přiznává, i jemu začal pravidelný pohyb chybět.
21.1.GREGAR: Sportovní přenosy v televizi nyní sleduji mnohem častějiRedakceS pěti kanadskými body byl jedním z nejproduktivnějších hokejistů žďárských Plamenů v úvodu této sezony 2. ligy – skupiny Východ. Sedmadvacetiletý útočník Martin Gregar si nyní, díky vhodným klimatickým podmínkám, užívá alespoň hokeje na rybníku. „Když nemůžeme na stadion, tak alespoň tohle,“ pousmál se.
13.1.BUREŠ: Největší průšvih je v zákazu sportování pro děti!Redakce, foto: Petr NedvědNemůže hrát, nemůže ani trénovat své mladé svěřence. V podstatě jako osamělý trosečník si v posledních týdnech a měsících může připadat útočník Plamenů Lukáš Bureš. „Můžeme jen doufat, že příští sezona se snad odehraje kompletní,“ řekl v rozhovoru pro klubový web šestadvacetiletý útočník Plamenů.
8.1.ČERMÁK: Chybí mi nejen hokej, ale také parta v kabiněRedakceJestli někoho muselo říjnové přerušení letošního ročníku hokejové 2. ligy opravdu mrzet, pak to byl útočník Plamenů David Čermák. Tomu to v úvodu sezony „lepilo“ a s pěti brankami je stále nejlepším střelcem naší třetí nejvyšší soutěže. A zřejmě jím i zůstane, protože ročník 2020/2021 se již zřejmě nerozběhne. „Bohužel je to realita, proto nemá moc cenu se tím zaobírat,“ říká v rozhovoru dvaadvacetiletý střelec Žďáru.
6.1.Konec sezony je na dohled. Hokejisté ve druhé lize pravděpodobně dohráliRedakce, Kamil VaněkKonec sezony je na dohled. Bohužel. Hokejisté ve druhé lize se restartu soutěže s velkou pravděpodobností nedočkají, ještě před vánočními svátky totiž svaz klubům emailem sdělil, že uvažuje o ukončení ročníku.
24.12.Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný rok 2021RedakceJménem vedení SKLH Žďár nad Sázavou a naší redakce, přejeme všem partnerům, fanouškům, hráčům i všem jejím blízkým příjemné prožití vánočních svátků a co nejlepší rok 2021!
22.12.NSA se dohodla s Blatným a připraví návrhy na úpravu. Nečas doufá, že se rozjede alespoň mládežRedakce, foto: ČTKLídři českého sportu se na včerejší schůzce s ministrem zdravotnictví Janem Blatným dohodli, že připraví návrh, jak by se mohla změnit opatření v oblasti sportu v matici PES. Aktuálně jde hlavně o čtvrtý stupeň, ve kterém je nyní amatérský sport, do kterého patří i Plameny, prakticky uzavřený. Ve hře je pravidelné antigenní testování amatérů, pro které by mohla vzniknout zvláštní centra.
21.12.PLEVA: Ať tuhle sezonu raději ukončí, bez diváků to stejně nemá smyslRedakce, foto: Petr NedvědVelezkušený kapitán Plamenů Martin Pleva by soutěžní ročník 2020/2021 nejraději odpískal. Nevede jej k tomu lenost, jak by si někdo mohl pomyslet, ale spíše dosavadní průběh této sezony. „Neustále přerušování a obnovování, k tomu se stejně nemůže hrát před diváky. Raději bych sezonu odpískal a začal až znovu tou další,“ vysvětloval čtyřiatřicetiletý kapitán žďárských hokejistů.
17.12.HAMAN: Na hráčích byla vidět stále větší chuťRedakceHodně zklamaný byl z opětovného uzavření vnitřních sportovišť trenér žďárských Plamenů Radek Haman. Víc než směrem k jeho vlastním svěřencům, jej ale tato skutečnost mrzí spíše vzhledem k dětem. „Tomu dost dobře nerozumím. Děti tak leniví, začínají tloustnout, těžko se z toho budeme dostávat,“ sdělil Haman.
15.12.Tak opět konec. V pátek se amatérům zavřou vnitřní sportovištěRedakcePáteční přechod na čtvrtý stupeň PES, o kterém v pondělí rozhodla vláda, znamená opětovné uzavření vnitřních sportovišť a bazénů pro amatéry. Po bezmála dvouměsíčním uzavření se přitom otevřely teprve 3. prosince. Omezení shromažďování na maximálně šest lidí navíc znemožňuje organizované tréninky větších než šestičlenných skupin i venku.
13.12.PŮŽA: Připadal jsem si, jako bych byl na ledě poprvéRedakceČtyřiadvacetiletý obránce Plamenů byl nesmírně rád, že už opět může se svými spoluhráči znovu trénovat na ledě zimního stadionu na Bouchalkách.
8.12.Testovaní amatérští sportovci už nemusí nosit rouškyMartin Voltr, Redakce, foto: ZSC Lions MediaProfesionálním sportovcům a jejich klubům už rázně ulevila možnost používat místo PCR testů mnohem levnější a rychlejší antigenní testy, teď se dobrou zprávu dozvěděli i amatéři. Při splnění stejných podmínek nebudou nuceni ani ve vnitřních prostorech sportovat v rouškách!
6.12.HAMAN: Nejprve se musíme dostat do patřičné kondiceRedakceJen velice pozvolna obnovuje tréninkovou činnost se svými ovečkami trenér Plamenů Radek Haman. K úvodní jednotce po rozvolnění vládních nařízení se druholigoví hokejisté Žďáru vydali první prosincový čtvrtek.
1.12.NEČAS: Znovu hrát by se mohlo po Novém roceRedakce, foto: Jiří BártaPoslední listopadové pondělí došlo k jednání zástupců hokejových klubů ve 2. lize a prezidenta Českého svazu ledního hokeje Tomáše Krále. Po něm se přiblížila naděje, že by se amatérské hokejové soutěže mohly znovu rozběhnout.
30.11.SLÁMA: Před diváky si tak brzy nezahrajemeRedakceGólman Plamenů Jiří Sláma na sport v současné nepříznivé době příliš času nemá. Posledních několik týdnů se totiž věnuje rekonstrukci svého bytu.
30.11.Plameny mají svého vlastního Igráčka! Pořiď si ho i tyRedakceSlibované překvapení je venku. Na konci května jsme oznámili spolupráci s firmou EFKO-karton z Nového Veselí a již v tu dobu se rodila myšlenka toho, že vznikne Igráček s hořícím "Žetkem" na prsou. Tato myšlenka se stala realitou a ode dneška si jej můžete pořídit i Vy!