Archiv

Dostupné kategorie

Posledních 30 článků

3.7.V minulém týdnu proběhla akce ODPOLEDNE S PLAMENYRedakce, foto: Lucie ZichováDnes je to přesně týden, kdy hokejový klub SKLH Žďár nad Sázavou uspořádal na ovále u zimního stadionu akci s názvem Odpoledne s Plameny.
12.6.HAMAN: Žádné testy jsem nedělalTomáš Pohanka (Žďárský deník), foto: Petr NedvědOdlišný průběh suché přípravy oproti předešlým sezonám zažívají žďárští hokejisté. Ti se celý květen připravovali individuálně a první společný trénink pak měli teprve první červnové úterý. „Žádné testy jsem nedělal. Hned však bylo poznat, kdo se připravoval svědomitě a kdo naopak méně,“ usmíval se kouč Plamenů Radek Haman v rozhovoru pro Žďárský deník.
12.6.Přijď si užít ODPOLEDNE S PLAMENY i TY!RedakceKlub SKLH Žďár nad Sázavou pořádá v pátek 26. 6. 2020 od 15:00 (na ovále u zimního stadionu) akci pod názvem „ODPOLEDNE S PLAMENY“, která je určena všem mládežníkům SKLH, rodičům, přátelům, ale také všem fanouškům a široké veřejnosti. A nebude chybět ani autogramiáda v čele s Martinem Nečasem a Martinem Kautem!
9.6.KRÁSNÝ: Konec Žďáru ve druhé lize by pro mě byl velkou prohrouTomáš Pohanka (Žďárský deník), foto: Petr NedvědTehdy stál náš klub z města pod Santiniho Zelenou horou doslova před krachem. „Dlužili jsme pomalu všude, kam se člověk podíval. Navíc nám každou chvíli vypadl nějaký kostlivec ze skříně,“ vzpomíná pro Žďárský deník na hektické období před třinácti lety Martin Krásný, mezi léty 2007 až 2019 tiskový mluvčí Plamenů.
31.5.EFKO-KARTON S.R.O.: Nový partner klubuRedakceMáme obrovskou radost, že vám můžeme představit nového partnera klubu – EFKO-karton, s.r.o.
29.5.Kluby druhé ligy schválily návrh podoby soutěže, Plameny přijdou o derbyRedakce, Pavel Mandát, hokej.czKluby druhé ligy na včerejším aktivu schválily návrh podoby soutěže pro sezonu 2020/21, který bude nyní předložen výkonnému výboru Českého hokeje. Návrh počítá s tím, že čtyřiadvacet přihlášených klubů bude podle regionálního principu rozděleno ve třech osmičlenných skupinách.
27.5.Ve čtvrtek proběhne aktiv druholigových klubůJan Šimek, RedakceVe čtvrtek 28. 5. 2020 se v Praze uskuteční každoroční aktiv druholigových klubů, na kterém se bude diskutovat i o letošním systému druhé ligy. A jak by mohl vypadat? Nový Jičín na svém webu zveřejnil návrh dvou variant a obě počítají s tím, že by kluby sehrály v základní části celkem 42 utkání.
25.5.Plameny se v přípravě utkají i se třemi prvoligovými celkyRedakce, foto: René RámišSvěřenci trenéra Radka Hamana už ví, proti jakým soupeřům budou ladit formu na ostrý začátek nového druholigového ročníku (aktiv 2. ligy je na programu 28. 5. 2020 – pozn. redakce). Plameny odehrají celkem 8 přípravných duelů, v nichž poměří své síly dokonce i se třemi prvoligovými celky. První přátelský duel se uskuteční v úterý 11. srpna, kdy se žďárští hokejisté vydají na led Horácké Slavie Třebíč, a generálku na první mistrovský zápas obstará duel na ledě nováčka druhé ligy z Velkého Meziříčí.
19.5.Největší devíza? Trenéři a velká základnaRedakce, foto: Petr NedvědI díky velkému počtu dětí, které se každý víkend během sezony prohánějí po ledě na tréninku náboru, mohl náš klub před loňskou sezonou přihlásit po dlouhých letech žákovské kategorie. A nejinak tomu bude v sezoně následující. „Trenéři a velká základna mladých hokejistů, to je největší devíza Žďáru,“ říká sportovní manažer klubu Miloslav Šimon. Níže naleznete shrnutí mládeže, poděkování trenérům či jak se klub snaží mladým Plamínkům zlepšovat tréninkové podmínky.
15.5.K Plamenům se připojí i obránce Patrik VašíčekRedakce, foto: hc-kometa.czDalší nové jméno hlásí na začátku přípravy soupiska Plamenů. Na zkoušku přichází teprve dvacetiletý obránce Patrik Vašíček, který se tak zapojí do přípravy na novou druholigovou sezonu. „Patrik má chuť se poprat o místo v našem kádru,“ říká trenér Radek Haman pro náš web.
12.5.Žďárský klub otevřel novou střelnici pro mládež. A byl u toho i Martin Nečas!RedakceŽďárský hokejový klub vybudoval za pomoci sponzorských darů novou střelnici pro mládež a právě dnešním dnem je tato novinka na Bouchalkách oficiálně otevřena pro hráče SKLH Žďár nad Sázavou všech věkových kategorií. A na otevření nové střelnice jsme si nemohli pozvat nikoho jiného než hráče kanadsko-americké NHL, Martina Nečase!
8.5.Hokejová sezona 2020/21 ve Žďáře BUDE! Svoji podobu zná i kádr PlamenůRedakce, foto: Petr NedvědŽďárský hokejový klub prochází jedním z nejtěžších období své novodobé historie. Nyní však, dle slov generálního manažera Martina Nečase, můžeme díky postoji města říci, že další hokejová sezona ve Žďáře na 99 % bude. V dnešním článku se tak dozvíte aktuální informace o situaci v klubu a také o tom, jak bude vypadat kádr Plamenů v nadcházející sezoně.
7.5.Příprava mládežnických kategoríi začne už v pondělíRedakceAktuální situace umožnila, aby vláda České republiky uvolnila hygienická opatření týkající se mimo jiné sportovní činnosti. A to je dobrá zpráva také pro naše Plamínky. Žďárští mladí hokejisté díky tomu mohou začít s letní přípravou, která odstartuje v pondělí 11. května.
1.5.Hlavním trenérem bude i nadále Radek HamanRedakce, foto: Petr NedvědZ důvodu nejasné finanční situace okolo žďárského klubu se protahovala i jednání o složení realizačního týmu seniorského týmu Plamenů pro nadcházející sezonu. Varianty byly různé, ale nakonec se vedení dohodlo na setrvání Radka Hamana ve funkci hlavního trenéra Plamenů.
30.4.Staňte se součástí týmu! Sháníme posily do redakčních řadRedakceChodíte na zápasy Plamenů? Chcete poznat hokej také z trochu jiné perspektivy? Máte o něm přehled a myslíte si, že máte co říct? Pak možná hledáme právě vás! Naším cílem je podávat veřejnosti co nejkvalitnější a nejaktuálnější informace o dění kolem našeho klubu. Nyní bychom náš redakční tým rádi doplnili o nové mladé tváře.
30.4.ADAM: Těžko by se mi odcházeloRedakce, foto: Petr NedvědK jeho příchodu na Bouchalky se schylovalo již v minulé sezoně, ale nakonec jednání ztroskotala a v týmu Plamenů se objevil až v právě skončené sezoně a vedl si více než dobře. Jedenadvacetiletý Dominik Adam pochází z početné hokejové rodiny, a tak jsme ho vyzpovídali, co se řeší u Adamů na slavnostním obědě či zdali je opravdu tak velký labužník „výherních“ zákusků, jak se o něm povídá. A asi na tom opravdu něco bude.
27.4.Jak si vedly žákovské kategorie Plamenů?Redakce, foto: Petr NedvědJelikož jsme se v minulém článku o mládeži zaměřili úplně na ty nejmenší a začínající hokejisty, tak dnes trochu pokročíme a projdeme si všechny žákovské kategorie. Dozvíte se, co je devízou ročníku 2007 a 2008, jaký tým lze zařadit k největším překvapením sezony mladých Plamenů nebo kteří dva naši hráči reprezentovali Kraj Vysočina na Olympiádě dětí a mládeže.
24.4.NEČAS: Je to pro nás neskutečná podporaRedakce, foto: Petr NedvědV pondělí 20. dubna 2020 se na facebookovém profilu Šakal Patriots objevil příspěvek o založení transparentního účtu na podporu zachování ledního hokeje v našem městě. A my jsme si nemohli dovolit na něj nezareagovat.
22.4.WASSERBAUER & CHLUBNA: Snažíme se si ze všeho dělat sranduRedakce, foto: Petr NedvědJiž delší dobu jsme si pohrávali s myšlenkou dvojrozhovoru, a tak nyní, v době okurkové sezony, konečně nastal ten čas. A dle našeho názoru jsme si ani na začátek jinou dvojici vybrat nemohli. Tou je nerozlučná dvojice, která se zúčastnila i prvního dílu Plameňáka - Tomáš Chlubna a Jan Wasserbauer. A nudit se rozhodně nebudete.
18.4.Přibude v následující sezoně derby s Velkým Meziříčím?Redakce, Adam Bagar, Pavel MandátZatímco Vrchlabí, Kolín a Šumperk mohou v příští sezoně startovat v Chance lize, právo účasti ve druhé lize bude mít hned deset týmů z krajských soutěží. Rozhodl o tom výkonný výbor Českého hokeje a jedním z nich je i HHK Velké Meziříčí. Přibude nám v příští sezoně další pikantní souboj?
15.4.GREGAR: Québec? Maturita pro mě měla větší priorituRedakce, foto: Petr NedvědV průběhu minulé sezony si odskočil do nedalekého Hlinska, ale pro tu letošní se vrátil do svého mateřského klubu a zařadil se k důležitým článkům kádru trenéra Radka Hamana. Útočník Martin Gregar se tak v posezonním rozhovoru postavil k našemu mikrofonu a prozradil nám, jaké plány mu komplikuje situace ohledně pandemie koronaviru či co ho nejvíce baví na práci s malými hokejisty.
11.4.Je rozhodnuto! Šumperk postupuje do Chance ligyRedakce, Pavel Mandát, Marek Hedbávný, foto: Petr NedvědVýkonný výbor Českého svazu ledního hokeje včera rozhodl hlasováním per rollam o tom, že právo účasti v Chance lize pro příští sezonu budou mít všechny tři týmy, které se měly zúčastnit zrušené kvalifikace o postup: tedy Kolín, Vrchlabí a i vítěž naší východní skupiny DRACI PARS Šumperk. Gratulujeme!
8.4.KOVÁŘŮ: Sebastian Aho? Už tehdy vyčníval nad ostatnímiRedakceV uplynulé sezoně si výrazně vylepšil svá osobní maxima a stal se jedním z lídrů ofenzivy Plamenů. Pětadvacetiletý útočník Ondřej Kovářů má za sebou, i přes svůj mladý věk, velice pestrý hokejový životopis, a tak jsme se v prvním díle posezonních rozhovorů podrobněji podívali na jeho minulé štace. A nejen to. Dále se dozvíte, jak si „užívá“ karanténu, o plánech vlastního festivalu na Piláku nebo podrobnosti o přestupu do Hradce Králové. Ale přestup se, bohudík pro Plameny, nekonal.
6.4.Nástupci Nečase a Kauta? Máme z čeho vybíratRedakceJsou to již tři týdny, co nám pandemie koronaviru předčasně ukončila hokejovou sezonu mládeže, a tak jsme si s dovolením dali dohromady pár čísel. A je to opravdová pecka! Tímto článkem bychom navíc chtěli poděkovat všem dětem, rodičům, prarodičům, školám, ale i trenérům za tuto skvělou sezonu. Už teď se nemůžeme dočkat, až se s vámi se všemi zase potkáme.
3.4.KUNSTMÜLLER: Zahrát si se synem byl můj senRedakce, foto: Petr NedvědHlavou mu běhaly myšlenky na konec hokejové kariéry již před začátkem sezony, ale nakonec ještě jednu ve žďárském dresu přidal. Pro odchovance a legendu žďárského hokeje Luboše Kunstmüllera tak bylo utkání s Novým Jičínem začátkem března, kde si zahrál střídání i se svým synem, tím posledním v jeho druholigové kariéře. Tento osmatřicetiletý, nyní již bývalý, hokejista si tak bude moci užívat hokejový důchod a bude tak mít více času na své zaměstnání, koníčky a svoji rodinu. A my Vám nyní přinášíme jeho poslední rozhovor, kde jsme se snažili zmapovat jeho celou kariéru.
1.4.PŘESTUPOVÁ BOMBA! Vrací se kapitán mistrů světaRedakceCo si všichni žďárští fanoušci přáli, je tady! Česká hokejová legenda, která dobyla s českou hokejovou reprezentací MS před deseti lety v Kolíně nad Rýnem a přivezla domů zlatou medaili, se vrací domů. A s ní i pěkný balík peněz.
30.3.NEČAS: Bez pomoci města může hokej ve Žďáře úplně skončitTomáš Pohanka, foto: Petr NedvědStřídání stráží. Tak by se dala v krátkosti komentovat rošáda, která se nedávno uskutečnila ve vedení hokejového Žďáru nad Sázavou. Po třinácti letech skončil ve funkci generálního manažera Miloslav Šimon. Nahradil jej dosavadní sportovní manažer Martin Nečas starší, jehož syn působí v kanadsko-americké NHL. „Klíčové nyní bude klub finančně stabilizovat,“ vysvětluje v rozhovoru pro Žďárský deník nový generální manažer Plamenů.
24.3.STATISTICKÉ OKÉNKO 2019/20 II. (týmové)RedakceV minulém díle Statistického okénka jste se mohli podívat na to, jak se dařilo v uplynulé sezoně našim hráčům. Jak jsme ale slíbili, tak v dnešním díle se zaměříme na tým jako celek, takže se dozvíte, jak se dařilo našemu týmu proti jednotlivým soupeřům, v jednotlivých pětinách nebo jak si vedli například v přesilových hrách oproti ostatním týmům ve skupině Východ. Tak doufáme, že Vám v době karantény alespoň trochu vyplníme váš volný čas.
20.3.TISKOVÁ KONFERENCE: Hodnocení sezony 2019/20Redakce, foto: Petr Nedvěd, video: Josef BártaDeset dní po skončení uplynulé sezony uspořádal náš klub tiskovou konferenci. Mezi tématy byla například ekonomická stránka klubu, podpora města a samozřejmě nechybělo ani sportovní zhodnocení právě uplynulé sezony. Nyní přinášíme záznam, co vše na ní bylo řečeno.
15.3.Posezonní rozhovor s trenérem Radkem HamanemRedakceByla to jeho premiérová sezona v roli hlavního trenéra u mužů a hned od začátku tušil, že ho nečeká vůbec lehká úloha. Klub totiž postihl nejen odchod generálního sponzora, ale také odchody velice důležitých hráčů kádru z minulé sezony. Žďárský odchovanec Radek Haman měl situaci o to těžší, že hráči hráli pouze „za zákusky“, a tak jsme se ho zeptali, jak bylo těžké hráče motivovat, jací hráči jsou pro něj důležití nebo zdali má chuť příští rok pokračovat na střídačce Plamenů.