ZNS - KOP 4:1 - Po velice dobrém výkonu si Plameny zaslouženě připisují tři body

Zveřejněno 16.02.2020 | Redakce
SKLH Žďár nad Sázavou Kopřivnice
40., sobota 15.2.2020
SKLH Žďár nad Sázavou - Kopřivnice ZNS - KOP
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Spálovský, Pleva (C), Lojek, Černohorský, Kališ, Jenáček – Jícha, Bureš, Medek, Kunstmüller, Kadleček, Kovářů, Prokš, Wasserbauer, Čermák, Gregar, Chlubna, Heinrich
Kopřivnice: Hromada – Bail, Fojtík T., Štěpánek, Krzak, Imrich, Stříž – Fojtík F., Mach M., Gebauer, Daron, Hrubý, Sluštík, Suchý, Bochnak, Gola, Ollender, Marek, Mach J. (C)
Branky a nahrávky: 23. Medek (Jícha, Kunstmüller), 30. Kadleček (Prokš), 53. Čermák (Lojek, Jenáček), 59. Bureš (Kališ, Heinrich) – 51. Gola (Suchý, Bail). Rozhodčí: Filip Čech – Marek Čelechovský, Henrich Kráľ. Vyloučení: 6:6 navíc Lojek (ZNS) 10 zásah do oblasti hlavy a krku, Prokš (ZNS) 5+20 hrubost, Chlubna (ZNS) 5+20 hrubost, Gregar (ZNS) 5+20 hrubost – Suchý (KOP) 10 nesp. chování, Gebauer (KOP) 5+20 hrubost, Daron (KOP) 5+20 hrubost, Sluštík (KOP) 5+20 hrubost. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 524.
V rámci 40. kola druhé ligy skupiny Východ hostily Plameny na domácím ledě moravskoslezskou Kopřivnici. Po bezbrankové první části začali naši hokejisté v té druhé přebírat otěže zápasu do svých rukou a díky brankám Medka a Kadlečka šli do poslední části s dvoubrankovým náskokem. Mírná komplikace přišla v 51. minutě, kdy hosté dokázali snížit, ale reakce Plamenů byla blesková. Ihned za dvě minuty vstřelil třetí branku Čermák a definitivní pojistku přidal v přesilové hře Lukáš Bureš. Plameny si tak připisují důležité tři body a živí naději na play-off. Ve středu naši hráči zajíždějí na led rivala z Havlíčkova Brodu.

Konec základní části se blíží a domácí Plameny se usilovně snaží probojovat na 6. místo zaručující postup do play-off, které momentálně okupuje právě kopřivnická Tatra. Již od začátku tak bylo na ledě cítit, že pro obě mužstva jde v zápase o hodně. V prvních minutách bylo na hráčích obou týmů vidět, že se především snaží neudělat chybu, a hra se tak po většinu času odehrávala ve středním pásmu. Na začátku 4. minuty byl sice za hákování vyloučen žďárský Chlubna, ale Severomoravané Slámu nijak výrazněji neohrozili. Od poloviny 8. minuty si pro změnu přesilovku mohli vyzkoušet domácí, a i když hostujícího Hromadu několikrát nebezpečně prověřili, skóre se neměnilo. Ani po zbytek první periody se ani jednomu z týmů nepodařilo rozsvítit brankové světlo za soupeřovou brankou, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhé části vstoupili o poznání aktivněji svěřenci Radka Hamana a poměrně záhy byli za svoji snahu odměněni. V čase 22:06 se po pěkné přihrávce Lukáše Jíchy prosadil Robin Medek, druhou asistenci si připsal Lukáš Kunstmüller - 1:0. O chvíli později byl za podražení vyloučen kopřivnický Imrich, ale přesilovka se Plamenům příliš nevyvedla. Domácí se tím však nenechali rozhodit a nadále pokračovali v nátlakové hře a soupeře ze severu Moravy začali jednoznačně přehrávat. Téměř přesně v polovině utkání se jim podařilo na Hromadu vyzrát podruhé, když Slavomír Kadleček ze vzduchu pohotově do sítě usměrnil zblokovanou střelu Marka Prokše - 2:0. Na začátku 33. minuty byli současně posláni na trestnou lavici domácí Medek a hostující Stříž a chvíli se hrálo ve čtyřech na obou stranách. V čase 37:10 pak žďárský Čermák pěkně našel před hostující brankou Chlubnu, ale Hromada jeho pokus vytěsnil nad břevno své svatyně. V závěru druhé třetiny se již nic významnějšího na ledě neodehrálo a mnohem spokojenější tak šli do kabin domácí.
Na začátku 43. minuty se na trestnou lavici podíval domácí Černohorský a jako by tím předznamenal, že se ve třetí části vrátka od obou lavic hanby netrhnou. Nejprve však byly k vidění dva góly. Jako první se prosadili Tatrováci, když v čase 50:18 snížil na jednobrankový rozdíl Patrik Gola, kterého před odkrytou brankou pěkně našel Suchý - 2:1. Radost hostí však netrvala příliš dlouho, o necelé dvě minuty později zvýšil opět na rozdíl dvou branek David Čermák, když šikovně tečoval Lojkovu střelu od modré - 3:1. A pak se na ledě začalo jiskřit. Na konci 53. minuty šel trestnou lavici zahřát za podkopnutí žďárský Kališ a v polovině 55. minuty se k němu přidal Lojek, který vyfasoval 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku. Zároveň byli ještě vyloučeni na 2 minuty za potyčku domácí Čermák a hostující Sluštík. V 58. minutě to byli naopak hosté, kteří se rozhodli více zaplnit trestnou lavici. Nejprve v čase 57:19 vyfasoval dvojku za nedovolené bránění Imrich a hned po něm dostal Suchý osobní trest na 10 minut. Jen o dalších 14 vteřin později je ještě virtuálně doplnil brankář Hromada, který dostal trest za sekání, jenž za něj logicky odseděl jeden z hráčů v poli. Plameny tak měly k dispozici dlouhou přesilovku 5 na 3 a tou již nepohrdly. V čase 58:21 skóre zápasu uzavřel Lukáš Bureš, jenž se nejrychleji zorientoval v brankovišti a doklepl do sítě puk, který Hromadovi vypadl, asistence u gólu si připsali Jiří Kališ a Aleš Heinrich - 4:1. Konec zápasu už se nesl jen ve znamení potyček. Nejprve byli na 5 minut plus do konce utkání v poslední minutě vykázáni domácí Prokš a hostující Gebauer. Nervózní konec střetnutí pak hosté okořenili ještě při závěrečném podávání rukou, když napadli jednoho z domácích hráčů, což vedlo k hromadné šarvátce a dalším vyšším trestům v zápise o utkání. To ale nic neměnilo na faktu, že si Plameny připsaly tři veledůležité body v boji o play-off.

SESTŘIH UTKÁNÍ

Radek Haman (SKLH Žďár nad Sázavou): „V dnešním zápase jsme navázali na velmi dobrý výkon v Hodoníně a potvrdili tím ohromnou vůli a snahu zabojovat o play off."

Jaroslav Kofroň (HC ISMM Kopřivnice): „Domácí měli větší hlad po vítězství. Ve druhé třetině jsme udělali dvě chyby, na které jsme upozorňovali, že se nesmí stávat a Žďár je využil. Ve třetí třetině se nám podařilo snížit, ale v zápětí přišel smolny gól. Domácí zaslouženě vyhráli. Děkujeme moc fanouškům co nás přijeli podpořit.” (www.hcismm.cz)