12., sobota 26.10.2024
BK Havlíčkův Brod - SKLH Žďár nad Sázavou HBR - ZNS
BK Havlíčkův Brod: Nečas (Č. Novák) – J. Novák (C), Vala, M. Krejčí, P. Vašíček, Kerber, Benák, J. Kuchta – Tecl, Valášek (A), Melenovský – Endál, Pártl, Kopic – Bureš, A. Rauš, P. Kuchta (A) – Střecha, Rulc, Holenda – Kotrba
SKLH Žďár nad Sázavou: Vilém (Vít) – Půža, Koudelka, Pleva (A), M. Kubíček, A. Svoboda, Machač, Jaroslav Ludvík – Dušek, Mlynář, Půhoný (A) – P. Štěpánek, Wasserbauer (A), Štola – Pytlík, Jícha, Chlubna – Maštera, Gregar, Šantora
Branky a nahrávky: 11. Vala (P. Kuchta, Bureš), 22. Vala (Endál), 33. Tecl (Valášek), 36. Valášek (Tecl, J. Novák), 57. A. Rauš (Bureš, J. Novák) – 1. P. Štěpánek (Wasserbauer, Půhoný), 8. P. Štěpánek (Wasserbauer, M. Kubíček). Rozhodčí: Lukáš Hort – Jaroslav Štěrba, Patrik Augusta. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1185. Střely na branku: 42:21 (14:9, 18:3, 10:9). Průběh utkání: 0:2, 5:2.
Svižný a pohledný hokej k bodům, které by si Plameny z Kotliny odvezly nevedl. Bruslaři před velmi hezkou návštěvou 1200 fanoušků, tak mohli oslavit vítězství a považovat svůj domovský stánek za otevřený.

První třetina nabídla velmi rychlý hokej, ve kterém se minimálně v úvodu pohybovaly Plameny svižněji a odměnou jim bylo vedení po první periodě 2:1. Bruslaři o svém vítězství rozhodli především ve druhé třetině, kterou opanovali 3:0 a je nutné uznat, že v této pasáži tahali hokejisté Žďáru za kratší konec. Nic na tom nezměnila ani poslední část utkání, kde se hra opticky vyrovnala, ale bez větších šancí pro žďárský celek.

V pondělí, kdy se hraje 13. kolo, máme předehraný zápas s Novým Jičínem. Do zápasů se vrátíme středečním domácím zápasem s Hodonínem a Plameny se musí opět vrátit na vítěznou vlnu, aby se udržely v postupové sedmičce.

(Převzato ze stránky BKHB)

Petr Novák (BK Havlíčkův Brod): Byl to první domácí zápas a my jsme rádi, že jsme ho zvládli, protože přišlo hodně diváků. Přestože je už 26. října, tak jsme hráli poprvé doma a na klucích byla znát nervozita. Jsem rád, že jsme to za stavu 0:2 otočili. Začátek se nám moc nepovedl, což můžeme trochu svádět i na tu nervozitu a na diváky, protože jsme před tolika lidmi zatím nehráli.

Martin Sobotka (SKLH Žďár nad Sázavou): Neodehráli jsme špatný zápas. Soupeř byl trochu lepší, ale mrzí nás, že vedeme 2:0, máme plán, s čím do zápasu půjdeme. Vývoj utkání tomu i nasvědčoval, ale soupeře jsme fauly a dvojnásobnou přesilovkou pustili do hry. Začali jsme přehrávat situace, místo toho, abychom hráli jednoduchý hokej. Nechali jsme si otočit zápas z 2:0 na 2:4. Po druhé třetině jsme si něco řekli, zklidnili jsme se a ve třetí třetině nehráli špatný hokej. Měli jsme šance na snížení, sahali jsme i po bodu. Gól na 5:2 pramenil z napadání a nebyly už síly. Trápí nás reakce na vývoj zápasu a hrát jednoduché věci, které by nás dovedly k vítězství.