Starší dorost podlehl po boji Českým Budějovicím

Zveřejněno 14.10.2017 | Tomáš Masař
SKLH Žďár nad Sázavou Motor Č.Budějovice
12., sobota 14.10.2017
SKLH Žďár nad Sázavou - Motor Č.Budějovice ZNS - CEB
SKLH Žďár nad Sázavou: Radosta (Vít) – Poizl, Černohorský, Klodner, Budín, Melichar, Čermák, Junek, Filip – Nagy, Pytlík, Dospěl, Puczek, Gergel, Marguš, Konečný, Jindra, Malenovský, Kuluris
Motor Č.Budějovice: Dvořák (Svoboda) – Doktor, Vávra, Kubíček, Škola, Čížek, Šafář, Hubata – Silný, Beránek, Krcho, Řezáč, Tisoň, Petřík, Egert, Hrubec, Vaculík, Čížek, Masopust, Grossmann
Branky a nahrávky:12. Nagy (Pytlík, Dospěl) – 20. Silný (Doktor, Beránek), 35. Čížek (Kubíček, Vaculík), 42. Čížek (Beránek, Šafář) . Rozhodčí: Suchý - Horký, Kotrba. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Střely na branku: 23:32 (9:14, 9:9, 5:9). Průběh utkání:1:0, 1:3.
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Ve vyrovnaném utkání, které se hrálo ve vysokém tempu tentokrát starší dorost tahal za kratší konec. I přes velmi dobrý výkon se mladým Plamenům nepodařilo soupeře zaskočit a ani velká bojovnost nakonec vytoužené body nepřinesla. Soupeřům z Českých Budějovic se podařilo zužitkovat několik chyb domácích, zatímco žďárský starší dorost neměl tentokrát potřebný klid a štěstí v zakončení.

Ilustrační foto: Petr Nedvěd

Reportáž


Starší dorost Plamenů tentokrát odehrál svůj domácí zápas netradičně na zimním stadionu v Telči, i tak však utkání přihlížela velice solidní divácká návštěva, která vytvořila odpovídající domácí kulisu.

Hned od počátku se hrál zápas z obou stran ve velice svižném tempu a oba týmy se střídaly v útočných akcích, které však zpočátku ani jednoho z brankařů příliš nezaměstnaly. Jako první se tak krátce po polovině první třetiny prosadili domácí, když se po asistencích Pytlíka a Dospěla prosadil Martin Nagy - 1:0. Po obdržené brance Jihočeši přidali na tempu a dostali domácí pod tlak. Odměnou jim bylo vyrovnání v poslední minutě první třetiny. Michal Silný přebruslil domácí obránce a nekompromisně zakončil - 1:1. Do kabin se tak šlo po první třetině za smírného stavu.

V podobném duchu se neslo i druhé dějství, obě družstva se snažila být aktivní a překlopit vedení na svoji stranu. Na rozdíl od první třetiny začal být provoz také na obou trestných lavicích. Ani jeden z týmů sice početní výhodu nedokázal zužitkovat, ale hosté těsně poté, co si odpykal svůj trest domácí Černohorský, přece jen skórovali. Z dorážky se v 35. minutě prosadil Jakub Čížek - 1:2. Domácí se snažili vzápětí odpovědět, ale Pytlík se po Nagyho nahrávce ve slušné šanci neprosadil. V lepší náladě tak do kabin po 2. třetině odcházel tým z Českých Budějovic.

Na začátku třetí třetiny dohrávaly mladé Plameny přesilovku, ale ani Margušova šance neskončila gólem. Naopak hosté krátce na to trestali, když se opět prosadil Jakub Čížek, který před Radostou nezaváhal a přesně zavěsil do pravého horního růžku - 1:3. Domácí si poté vynutili tlak a snažili se vstřelit alespoň kontaktní gól. Žádná ze šancí Plamenů se však již neujala a změnu skóre nepřinesla ani závěrečná hra bez brankáře. Hostující České Budějovice si tak na jih Čech odvezly všechny body za výhru 3:1.

 

Ohlasy po utkání


Jaromír Pytlík(trenér SKLH Žďár nad Sázavou):
“My jsme dnes chtěli bodovat, pečlivě jsme se na ten zápas připravovali a mysleli jsme si, že soupeře trochu zaskočíme tím, že se bude hrát na menším hřišti. To se nám také povedlo a vedli jsme 1:0. Bohužel pak jsme po naší chybě dostali gól a druhý gól jsme dostali v přesilovce. A byť jsme měli opticky možná více střel a více šancí, tak jsme prohrávali. Pak jsme se snažili dát gól a dostali jsme třetí. Z mého pohledu nebyl zápas z naší strany špatný, myslím si, že byl dobrý. Mrzí mě však, že jsme nedokázali bodovat, protože si myslím, že jsme na to dnes měli. Ale jak se říká, když dáte jeden gól, tak nemůžete vyhrát a dneska nám tam bohužel další gól nepadl a z toho důvodu jsme nebodovali. Mrzí mě to, ale musíme bojovat dál třeba v dalším zápase."