7., středa 9.10.2024
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Bobři Valašské Meziříčí ZNS - VAL
SKLH Žďár nad Sázavou: Sejpal (Vít) – Půža, Koudelka, Pleva (C), Jaroslav Ludvík, A. Svoboda, Kukla – Půhoný (A), Koukal, Dušek – Mlynář, Wasserbauer (A), P. Štěpánek – Pytlík, Čermák, Köver – Chlubna, Jícha, Štola.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Ševců (Pavlíček) – Dluhoš (A), Holiš, Hamřík, Ďurkáč, Sviták, Kočí, Velikovský – Půček, Vávra, Goiš (C) – Finsterle, Adámek, Vaňo – D. Stodůlka, Vavřík (A), Kuchařík – Koláček, E. Pospíšil, Kozubík.
Branky a nahrávky: 29. Pytlík (Dušek, Wasserbauer), 37. Štěpánek (Wasserbauer, Mlynář), 52. Wasserbauer (Mlynář, Svoboda) - 13. Adámek L. (Dluhoš, Vaňo), 35. Pospíšil E.. Rozhodčí: Hort - Kučera, Štěrba. Vyloučení: 2:5, navíc Goiš 5 + 20 DKU (faul kolenem). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 460. Střely na branku: 28 - 22. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Plameny zaslouženě získaly 3 body, ačkoliv se pro ně hodně nadřely. Plameny si dokázaly v tomto zápase vytvořit spoustu šancí pro gólové střely. Na začátku to byla spíše gólová přestřelka, ve které byli většinou Bobři napřed, ale v poslední třetině rozhodly Plameny, kdo bude brát 3 body z vyhraného zápasu. Plameny se nyní chystají na páteční zápas, který proběhne na žďárském ledě proti Novému Jičínu.

Začátku utkání se zmocnili především hosté z Valašského Meziříčí. Hned v prvních pár minutách se jim povedlo vysloužit přesilovku, kterou se ze začátku hostům nepovedlo využívat a přes pásmo se dostali až v druhé polovině přesilovky, kterou nakonec neproměnili. Hra se po skončení třetiny především držela v půlce. V půlce zápasu se Plameny měly možnost dostávat do velkých šancí, avšak branku, kterou strážil Kryštof Ševců, se ani jednou nepovedlo v prostřelit. Ve třinácté minutě padl dlouho očekávaný gól, který vstřelili meziříčští Bobři a tím tak otevřeli skóre. Bobři se snažili dál pro zisk další branky a až do konce první třetiny se drželi v obraném pásmo Žďáru. Druhá třetina patřila jednoznačně Plamenům a od začátku se držely u brány Bobrů. Po pěti minutách se dostaly Plameny do oslabení, kterého se však nezalekly, a dokonce měly i pár příležitostí pro vyrovnaní. Po skončení oslabení Plameny ihned mířily k bráně Bobrů, kde vstřelily vyrovnávací gól na 1:1 a dále podávaly skvělý výkon před bránou Bobrů, ale i přes jejich výkon se povedlo Eriku Pospíšilovi utéct a poslat tak Bobry opět do jednogólového vedení. Plemeny si po malé chvíli vysloužily dvě přesilovky při čemž byla jedna využita pro vyrovnávací gól Žďáru. Do třetí třetiny vlítly oba týmy s velkou chutí získat tři body ke svému kontu. Do poloviny třetiny byl zápas hráčsky velmi vyrovnaný a týmy se na obou stranách dostávaly do velikých šancí. Po nějaké době se pokusily Plameny skórovat, ale díky posunuté bráně gól nemohl být uznán. Zanedlouho ale Plameny dostal do vedení Jan Wasserbauer a touto brankou byl stvrzen výsledek zápasu. Ke konci zápasu hosté neunesli výsledek a kapitán Bobrů Jiří Golš poslal likvidačním faulem kolenem k zemi Petra Štěpánka.