11., čtvrtek 26.10.2017
SKLH Žďár nad Sázavou - Ml.Boleslav ZNS - MBL
SKLH Žďár nad Sázavou: Vít – Macek, Filip, Cibuzar, Adámek, Grauer, Putz – Konečný, Kouba, Štola, Matas, Malenovský, Picka, Doležal, Puczek, Bednář
Ml.Boleslav: Krinwald – Kredba, Sommer, Přenosil, Rajgl, Holoubek, Kulvejt, Pokorný, Závora, Zajíček, Bartoň, Plíšek, Kredl, Hašlar, Dlask, Kapal, Haas, Moc, Šíma, Kos, Simon
Branky a nahrávky: 52. Puczek (Konečný) – 21. Kapal (Rajgl), 22. Šíma (Simon), 31. Zajíček (Simon), 58. Kos (Dlask, Moc). Diváci: 69 Rozhodčí: Pokorný - Horký, Roupec. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Žďárský mladší dorost dnes odehrál na Bouchalkách zápas proti Mladé Boleslavi. V tomto zpočátku vyrovnaném utkání se Plamenům nepodařila druhá třetina a na domácím ledě tak padly 1:4. Po sobotní výhře nad Letňany si tím připisují další porážku.

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté, kteří si již od začátku vytvářeli pěkné šance. Ve 3. minutě byl vyloučen hostující Kapal za napadení a domácím se naskytla příležitost využít přesilovou hru. To se jim ale nepodařilo, protože během dvouminutové početní výhody bránu hostů ani jednou neohrozili. V sedmé minutě zápasu byl z domácího týmu vyloučen Cibuzar za podražení, ale mladoboleslavským hokejistům se hra v pěti proti čtyřem také nepodařila. Do konce první třetiny byly oba týmy střelecky aktivní, ale ani jeden z gólmanů ve své funkci nepochybil a hráči tak do kabin odcházeli za stavu 0:0.

Druhá dvacetiminutovka začala studenou sprchou pro domácí Plameny. Pouhých 32 vteřin po úvodním buly se hostující Lukáš Kapal trefil do odkryté brány a otevřel skóre utkání. V čase 21:02 se prosadil Petr Šíma a poslal tak Mladou Boleslav do dvoubrankového vedení. Od té doby měl domácí gólman plné ruce práce s hostujícím útokem. Až v šesté minutě druhé třetiny si hostující Krinwald po delší době připsal zákrok. Ve 27. minutě byl za krosček na trestnou lavici poslán hostující Simon, ale přesto se hosté aktivně drželi v útočném pásmu. V čase 30:53 se Jakub Zajíček dostal před domácí bránou k odraženému kotouči a poslal ho za Vítova záda. O čtyři minuty později rozhodčí udělili pětiminutový a navíc i osobní trest do konce utkání hostujícímu Simonovi za vražení na hrazení. Domácím se přesilovku využít nepodařilo a po následném vyloučení žďárského Puczka se jim nedařila ani hra ve čtyřech na obou stranách.

Poslední dvacetiminutovka opět znamenala větší aktivitu na straně hostujícího celku. Ve 46. minutě byl vyloučen domácí Cibuzar, ale hosté ani tentokrát přesilovou hru nevyužili. V čase 51:53 se Plamenům podařilo snížit stav utkání na 1:3, kdy Jiří Puczek dokázal tečovat střelu Konečného a překonal Krinwalda. V čase 57:14 se Tomáši Kosovi podařilo prosadit z prostoru před bránou a hosté tak opět odskočili do tříbrankového náskoku. Do konce utkání se skóre už nezměnilo a Mladá Boleslav si tak ze žďárských Bouchalek odvezla tři body.

Lukáš Zörkler (trenér BK Mladá Boleslav):
"Věděli jsme, že dneska to bude těžké. Zvládli jsme první třetinu, která byla vyrovnaná. Povedl se nám i nástup do druhé třetiny, kdy jsme dali dva rychlé góly. Myslím si, že od té doby jsme měli zápas pod kontrolou. Domácí pak hru hodně přitvrdili, ale my jsme se nenechali vyprovokovat. Naopak si myslím, že to neunášeli hráči domácích a my jsme si došli pro tři body."

Jiří Šejba (trenér SKLH Žďár nad Sázavou):
"Dnes jsme hráli proti Mladé Boleslavi, která byla do tohoto utkání výborně připravená. My jsme nebyli v plné sestavě, protože pár hráčů chybělo. První třetinu jsme sehráli vyrovnaně na 0:0, ale tu druhou už jsme neustáli. Neříkám, že kluci nebojovali, jen nám chybělo štěstí, abychom mohli snížit nebo aspoň vyrovnat."