K+K, Kovářů s Krupkou řídili výhru na ledě Servismanů

18., středa 30.11.2016
David Servis - SKLH Žďár nad Sázavou DCB - ZNS
David Servis: Spáčil – Cikán, Chaloupka, Škopek, Zich, Břečka – Ferebauer, Bárta, Vylíčil, Bílek, Šesták, Sumerauer, Suchánek, Marek, Hanzal, Volf, Zayml.
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Pleva, Beneš, Staněk, Kolda, Smejkal, Půža, Hort, Březka – Krupka, Kovářů, Střecha, Kuřítko, Gregar, Kunstmüller, Vítek, Bureš, Kaňka, Paták, Juráň.
Branky a nahrávky: 3. Břečka (Suchánek, Vylíčil), 55. Šesták (Bárta, Zich) – 10. Kovářů (Střecha, Krupka), 24. Krupka (Kovářů, Gregar), 34. Kovářů (Krupka, Střecha), 41. Kunstmuller (Pleva), 60. Pleva (Krupka). Rozhodčí: Volf – Vavruška, Oudes. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 30:41. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5.
Č E S K É   B U D Ě J O V I C E - Žďárští hokejisté potvrdili roli favorita a z ledu David Servisu si odvezli tři body. Vítězství se sice nerodilo zrovna lehce, ale Plameny měly více ze hry a tři body jsou zasloužené. Dvě branky a asistenci si připsal Ondřej Kovářů, gól a dokonce tři asistence zaznamenal Lukáš Krupka. Svěřenci Michala Konečného se tak posunují na čtvrté místo tabulky.

Vítězné utkání ale nezačalo pro Plameny vůbec dobře. Již ve třetí minutě totiž prostřelil Slámu Milan Břečka a David Servis brzy vedl - 1:0. Naštěstí vedení Servismanů netrvalo příliš dlouho. Po pravém křídle se do pásma domácích prosadil Střecha, jehož střelu dorazil za záda Spáčila Ondřej Kovářů - 1:1. Ve zbytku první třetiny už branka nepadla a to ani po střele Střechy nebo přečíslení domácích, které zakončoval Bílek, ale Sláma vyrazil vyrážečkou.

Druhou třetinu Plameny začaly výhodou přesilové hry, v té se ale žďárští hokejisté neprosadili. Po jejím skončení ale už ano. Ondřej Kovářů našel před brankovištěm Lukáše Krupku, který pohotově střelou nad lapačku poslal Plameny do vedení - 1:2. V polovině zápasu měl dobrou možnost k vyrovnání domácí Bárta, ale Sláma vytáhl proti jeho střele lapačku. Jenomže místo srovnání, žďárští hokejisté navýšili vedení. Povedený zápas odehrál Ondřej Kovářů, jenž přidal po krásné kombinaci svou druhou branku v zápase - 1:3. Krátce na to mohlo být pro fanoušky Plamenů ještě veseleji, ale střela Plevy od modré nakonec skončila mimo tři tyče. Ve druhé třetině žďárští hokejisté svého soupeře přehrávali a vedení mohlo být daleko vyšší.

Čtvrtá branka ale přišla hned při prvním střídání ve třetím dějství. Důležitý vstup do poslední třetiny zařídil Luboš Kunstmüller - 1:4. Definitivní pojistku vítězství mohl přidat Střecha, který nabral rychlost a dostal se za obranu domácích, jeho razantní zakončení ale Spáčil chytil. Šest minut před koncem vrátil utkání dramatický průběh Milan Spáčil, který po kličce do backhandu poslal kotouč za záda Slámy - 2:4. Po inkasované brance přišla další komplikace, a to v podobě vyloučení Patáka. Servismanům se ale přesilová hra využít nepodařila. Půl minuty před koncem zkusil David Servis hru bez brankáře, čehož využil Martin Pleva, jenž měl jednoduchý úkol jak dostat puk do prázdné klece.

Vítězství proti nevyzpytatelnému David Servisu je velice důležité. Plameny vyhrály počtvrté v řadě a jsou zpátky na čtvrtém místě tabulky. Druhý Tábor má pouze o dva body více. Další zápas čeká ždárské hokejisty v sobotu proti Moravským Budějovicím, kde půjde opět o hodně.

Michal Konečný
„Přijeli jsme sem pro body, ale čekali jsme těžký zápas. Očekávali jsme, že soupeř bude hrát na tomhle malým kluzišti důrazně, mají na to i hráče a potvrdilo se to v první třetině. Při těch čtyřech lajnách, který máme, tak jsme ve druhé třetině soupeře začali jednoznačně přebruslovat a přehrávat, vytvořili jsme si neuvěřitelné množství šancí, dali jsme nádherný góly. Po té druhé třetině to mohlo být daleko více než 3:1, ale i tak bohužel ve třetí třetině jsme po tom pojišťovacím góle vytvořili nějaké chybičky. Podržel nás Jirka Sláma, protože i soupeř měl nějaké šance, jinak si myslím, že jsme ten zápas měli pod kontrolou.“

Rudolf Suchánek (trenér David Servis České Budějovice)
„Mně se to hodnotí těžko, protože jsme prohráli, ale vezmu to zkrátka. První třetina dobrá, jak z naší strany tak ze strany soupeře, hodně se bruslilo. Neproměnili jsme nějaké šance, ale musí se uznat, že hosté měli také šance. Ve druhé třetině nás soupeř začal přehrávat, byl dobrý na hokejce, dobře bruslil. My jsme tam hráli vyloženě stojku. Ve třetí třetině jsme se chtěli do zápasu zase dostat, ale bohužel jsme inkasovali další branku. Musím uznat, že Žďár hrál velice dobře, my se snažili, ale bylo to bohužel málo.“