Hokejová přestřelka skončila prohrou Plamenů

11., středa 23.10.2024
SKLH Žďár nad Sázavou - Hokej Vyškov ZNS - VYS
SKLH Žďár nad Sázavou: Sejpal (21. Vít) – Půža, Koudelka, Pleva (C), Jaroslav Ludvík, A. Svoboda – Půhoný (A), Mlynář, Dušek – Wasserbauer (A), Koukal, P. Štěpánek – Pytlík, Čermák, Štola – Chlubna, Maštera, Jícha.
Hokej Vyškov: Šarman (Hamrla) – Hefka, D. Hohl (A), P. Hohl, Ulbricht, J. Sedláček, Šindelek, M. Dufek – Bachánek, D. Štefka, Zabloudil – Sebera, Tomajko, J. Nesvadba – Bartes, D. Vašíček, Kozubík – Komínek (C).
Branky a nahrávky: 4. P. Štěpánek (Koukal, Pleva), 6. Wasserbauer (P. Štěpánek, Mlynář), 10. Wasserbauer (P. Štěpánek, Ludvík), 21. Dušek (Půhoný, Mlynář), 28. Štola (Mlynář, Chlubna), 55. Maštera (Koudelka, Půža) – 7. Kozubík (M. Dufek, Zabloudil), 10. D. Vašíček (Sebera, D. Štefka), 19. Hefka (Sebera, D. Štefka), 34. Bachánek (Hefka, M. Dufek), 39. Šindelek (Kozubík, Bachánek), 41. Komínek, 43. Sebera (D. Vašíček, Bachánek). Rozhodčí: Jančí – Hájková, Landsmann. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 547. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:5, 5:7, 6:7.
Z ofenzivního představení, z kterého bolí trenéry hlava a golmani se mohou rozkrájet, bohužel i přes dvakrát vedení Plamenů o dvě branky, nakonec nebereme ani bod. V utkání se zároveň zranila brankářská jednička Martin Sejpal, u kterého je tak v ohrožení start v sobotním derby v Havlíčkově Brodu.

Do začátku zápasu vkročil správnou nohou spíše soupeř. Ve 4. minutě se přece jenom povedlo Plamenům vybojovat šanci, ze které otevřely skóre. Za necelou minutu na to přišla i první přesilovka zápasu pro Plameny, jež pomohla k další gólové radosti domácím. Rychlou odpověď na druhý gól udělal Vyškov a snížil tak skóre na 2:1. Po tomto gólu byla hra spíše přesunuta do středního pásma. V 9. minutě se opět ozval Vyškov svým druhým gólem a tím se povedlo hostům vyrovnat, ale pouze na deset sekund, protože Plameny rychle odpověděly a do vedení se opět dostali domácí. Poté byl od branek na chvíli klid a hra byla velmi svižná a oba týmy byly velmi dravé. Výběr Vyškova se dostával do velkých šanci, které se jim nepovedly proměnit. Až minutu a půl před koncem se povedlo Vyškovu opět vyrovnat a do kabin odcházet s nerozhodným skórem.
Mezi první a druhou třetinou došlo ke střídání gólmanů na straně Žďáru a do branky se postavil Lukáš Vít. Až po zápase bylo trenérem domácích potvrzeno, že má Martin Sejpal poranění pravé ruky a jeho start v sobotním derby je ohrožen.
Do druhé třetiny naskočily Plameny hned s dalším gólem, čímž se dostaly do vedení. Tento gól znepokojil soupeře a způsoboval velký tlak na brankáře Víta. Přece jenom se, ale Plamenům podařilo dostat k bráně Vyškova a vstřelit už pátou branku. V polovině této třetiny se karty obrátily a góly padaly pouze od Vyškova. Konkrétně v 13. minutě, kdy se tým rozhodl využít hru bez brankáře a v 18. minutě se povedlo Vyškovu využit přesilovou hru. Tím se tak týmy opět gólově srovnaly.
Třetí třetina už tolik bohatá na góly nebyla. Vyškov sice během pár vteřin vsítil v úvodu hned dva góly, ale to bylo také na dlouhou dobu vše, co se změny skóre týče. Bohužel dvougólový rozdíl se později ukázal jako nepřekonatelný. Plameny v úvodu působily křečovitě a chvilkami měl soupeř více ze hry. Vše ovšem směrovalo k velkému nervovému finále, kdy celých 15 minut Plameny pekelně zatápěly obraně Vyškova, která i za cenu nevybíravých útoků na Petra Koukala tlak ustála. Ve druhé polovině třetiny třetiny nebyla nouze o řadu vyloučených na obou stranách. Obrovskou šanci na vyrovnání zápasu měl necelou minutu před koncem v nařízeném trestném střílení za faul na Petra Štěpánka, Petr Koukal. Bohužel nájezd neproměnil a následný obrovský závar před hostujícím gólmanem, kdy žďárští hráli bez odvolaného gólmana v sedmou branou, která by poslal zápas do prodloužení, nevyústil.
Hokej Vyškov si tak po dvou prohraných utkání odváží velmi důležité tři body. A zamotává, už tak velmi vyrovnanou tabulku. Žďár díky druhé domácí prohře za sebou klesl z druhého na aktuální šesté místo. O další body se Žďár popere v sobotním druholigovém DERBY Vysočiny.