HBR - ZNS 5:2 - ani druhý zápas s Bruslaři Plamenům nevyšel

přát., pátek 8.9.2023
BK Havlíčkův Brod - SKLH Žďár nad Sázavou HBR - ZNS
BK Havlíčkův Brod: Novák Č. (Nedvěd) - Zych, Novák J., Krejčí, Čermák, Vacík D., Kerber - Holenda, Křehlík, Voříšek, Tecl, Pártl, Kopic, Košťál, Valášek, Bureš, Pavelec, Dymák, Přidal.
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Vít) - Ludvík J., Macek, Půža, Grauer, Kubíček, Tvrdík - Jícha, Wasserbauer, Gregar, Chlubna, Ludvík T., Čejka, Paleček, Štola, Malenovský, Polodna.
Branky a nahrávky: 3. Kerber (Bureš, Košťál), 4. Přidal (Pavelec), 12. Pavelec (Dymák), 16. Voříšek (Kopic, Holenda), 54. Kopic (Kerber, Tecl) - 44. Ludvík T. (Grauer), 53. Paleček (Tvrdík). Rozhodčí: Sibera - Krejčí, Křivohlavý. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 236. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.
Plameny vyjely poprvé v přípravě na novou sezonu k zápasu na led soupeře. Čtvrté přípravné utkání sehrály v Havlíčkově Brodě, s nímž prohrály vůbec první duel, ke kterému nastoupily. Ani do odvety v Kotlině nenastoupila žďárská družina dobře, Bruslaři v první třetině nastříleli čtyři branky a tím víceméně rozhodli o výsledku. I přes zlepšený výkon od druhé třetiny se Plamenům nepodařilo s výsledkem již nic udělat, takže pouze korigovaly skóre, když se trefil nejprve Tomáš Ludvík, který dorazil střelu Grauera, a poté nováček v sestavě, Adam Paleček. Další utkání čeká Plameny opět na domácím ledě, kde v úterý přivítají nováčka druhé ligy, Techniku Brno.

Jiří Plachý (SKLH Žďár nad Sázavou): Nebyli jsme dnes v úplně kompletní sestavě, zkoušeli jsme zase nějaké nové hráče. Začátek zápasu nám utekl, nevstoupili jsme do něj dobře, chybělo tam nasazení. Od druhé třetiny se to zlepšilo, fungovalo to víceméně tak, jak má, bohužel se nám ten zápas už nepodařilo zvrátit. Ale druhou a třetí třetinu hodnotím pozitivně, to kluci odmakali naplno.