WASSERBAUER: S podobným výkonem bychom doma nevyhráli žádný zápas

Zveřejněno 06.10.2022 | Redakce
Hodně nevydařený duel sehráli ve středu hokejisté Žďáru nad Sázavou ve čtvrtém kole 2. ligy – skupiny Východ. S útočníkem Janem Wasserbauerem jsme rozebrali příčiny vysoké domácí prohry Plamenů 0:5.
Honzo, výsledek 0:5 vypadá jednoznačně. Odpovídal podle Tebe dění na ledě?
Výsledek bohužel zcela odpovídá. Hráli jsme špatně, snad jen kromě deseti minut na začátku druhé třetiny. Tam to vypadalo, že bychom se mohli zvednout. Jenže jsme nedokázali vyrovnat ani při dvojnásobné přesilovce a Vyškov pak během jediné minuty vstřelil další dva góly

Bylo za stavu 0:3 prakticky hotovo?
V podstatě bylo po zápase. Vůbec k ničemu jsme se nedostali, trápila nás špatná rozehrávka, neudrželi jsme se na puku. Konečný výsledek bohužel sedí.

Byl dán spíše naší špatnou hrou, nebo kvalitou hráčů Vyškova?
Já se nikdy nedívám na to, jak hraje soupeř. My jsme hráli celkově špatně, nepřihráli jsme si puk, nedělali to, co jsme měli dělat, což se nám dařilo třeba zápas předtím s Opavou. Byli jsme ustrašení.

"
JÁ SE NIKDY NEDÍVÁM NA TO, JAK HRAJE SOUPEŘ. MY JSME HRÁLI CELKOVĚ ŠPATNĚ, NEPŘIHRÁLI JSME SI PUK, NEDĚLALI TO, CO JSME MĚLI DĚLAT, COŽ SE NÁM DAŘILO TŘEBA ZÁPAS PŘEDTÍM S OPAVOU. BYLI JSME USTRAŠENÍ.

Asi ale budeš souhlasit s tím, že Vyškov prokázal velkou kvalitu?
Určitě, mají výborné hráče. Dávali si kotouč přesně na hokejky, dobře rotovali v útočném pásmu, takže jsme v obraně kolikrát nevěděli, co s nimi dělat. Nešlo nám vůbec nic, zápas se nám hodně nepovedl. S podobným výkonem bychom doma nevyhráli žádný zápas.

Kde hledat příčiny tak špatného výkonu?
To kdybych věděl, už to neuděláme. (smích) Možná v tom byla jistá nesoustředěnost, těžko říci. Vyškov se prezentoval jiným stylem hokeje, nedokázali jsme na něj zareagovat. Jak jsem už říkal, takto bychom nemohli hrát ani s posledním týmem tabulky.

Klíčovým okamžikem zápasu byla zcela jistě nevyužitá přesilovka pět na tři ve druhé třetině…
Nesehráli jsme ji zle, vytvořili jsme si vyloženou příležitost, bohužel jsme ji neproměnili. Přesilovky se snažíme pilovat, ale ještě jsme jich neodehráli tolik, což je znát.

V sobotu Vás čeká výjezd na led Havířova, který letos sestoupil z Chance ligy. S čím tam se svými spoluhráči pojedeš?
Do Havířova pojedeme vyhrát. Osobně se vůbec nedívám na to, zda náš další soupeř spadl či nespadl, koho přivedl do kádru či kdo jim odešel. Jedeme tam jako za každým jiným týmem, je to normální soupeř, kterého musíme porazit.