WASSERBAUER: Hráli jsme jako jeden tým

Zveřejněno 11.11.2019 | Redakce
Odšpuntoval gejzír radosti na zimním stadionu na Bouchalkách. Jan Wasserbauer vstřelil 105 vteřin před koncem třetí třetiny vyrovnávající gól Bobrům z Valašského Meziříčí a pomohl tak výraznou měrou k zisku dvou důležitých bodů do tabulky druhé hokejové ligy skupiny Východ.
Obránce, nebo útočník? To v této sezoně prozatím nedokážeme stoprocentně říct. Kovaný útočník v přípravných zápasech přesedlal do obranných řad a vede si více než dobře. Přesto byl na zápas proti Bobrům znovu přeražen na svoji obvyklou pozici, a to pozici středního útočníka. „Před začátkem utkání jsem byl sice trochu nervózní, ale pak jsem se už cítil dobře. Čekal jsem, že si na to budu muset zvykat delší dobu, ale nebyly s tím žádné problémy,“ říká hokejista, který si připsal i 59 startů v nejvyšší soutěži v dresu brněnské Komety. A na jaké pozici se tedy nyní cítí lépe? „Těžká otázka. Cítím se dobře hlavně na ledě,“ dodává se smíchem.

23
TOLIK STARTŮ SI JAN WASSERBAUER PŘIPSAL V MLÁDEŽNICKÝCH VÝBĚRECH ČR.

Do zápasu s Valachy šli naši hokejisté posilněni dvěma výhrami v zádech s Opavou a Moravskými Budějovicemi, navíc měli hostům co vracet, jelikož je právě oni vyřadili v prvním kole loňského play-off poměrem 1:3. „Věděli jsme, že přijede kvalitní soupeř, proti kterému se nám v minulosti nedařilo. Za celý zápas jsme nic nevypustili. Vydřené vítězství,“ pochvaloval si hráč s „jedenapadesátkou“ na dresu a vyzdvihuje, co rozhodlo o vítězství „jeho“ týmu. „Nasazení a chuť po vítězství. Hráli jsme jako jeden tým. Jak říká pranostika: Na svatého Teodora sedlák ještě pilně orá,“ doplňuje s úsměvem.

V zápase s Valašským Meziříčím si Wasserbauer, kromě asistence na gól Martina Gregara, připsal i vyrovnávací branku na 3:3 necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby při hře bez brankáře, když dokázal využít zmatku před brankářem hostů, Sachrem. Jak sám tento okamžik viděl? „Po vyhraném buly našel kapitán Buráka (Lukáše Bureše, pozn. redakce), který poslal puk na bránu. Já jsem si mezitím sjížděl od mantinelu mezi kruhy, kde puk vyplaval. Tak jsem ho rychle poslal do brány,“ popisuje svoji čtvrtou branku v sezoně, která dovedla zápas do prodloužení. Tam branka, i přes čtyřminutovou přesilovku Bobrů, nepadla a přišly na řadu nájezdy. K jednomu se postavil i sám „Waska“, ale Sachra překonat nedokázal. „Chtěl jsem si to sice nechat pro sebe, puk měl jít mezi nohy, ale nezamířil jsem přesně,“ popisuje svůj nájezd také bývalý hráč Horácké Slavie Třebíč, kde si připsal 192 startů, během nichž zaznamenal 29 branek a 46 asistencí. Mrzet ho to ale nemuselo. Brankář Jan Čáp inkasoval pouze jednou, zato skórovat se podařilo v samostatných nájezdech jak obránci Václavu Půžovi, tak i útočníkovi Martinu Gregarovi, který si tak připsal na své konto vítěznou branku.


"
JAKO BYCHOM SI NA VÝCHODNÍ KLUBY TROCHU ZVYKALI.
Jan Wasserbauer o výkonech týmuV posledních utkáních už dostává hra Plamenů čím dál lepší parametry a na to jsme se nemohli nezeptat zástupce kapitána žďárského celku. „Jako bychom si na východní kluby trochu zvykali. Poslední zápasy už hrajeme to, co se po nás chce, a přináší to kýžené ovoce,“ potvrzuje naše slova tento sympatický hráč, který nakoukl i do mládežnických reprezentačních výběrů.

Nyní si svěřenci Radka Hamana užívají zasloužené dvoudenní volno, do tréninku se vrátí až v úterý, jelikož další utkání je na programu až v sobotu na ledě Ďáblů z Nového Jičína. Přijde pauza našim hokejistům vhod? „Po vítězném zápase bych raději hrál už ve středu. Myslím, že teď pauzu moc nepotřebujeme, ale nedá se svítit,“ má jasno loni druhý nejproduktivnější hráč Plamenů. A s čím vyrazí na dlouhou cestu do Moravskoslezského kraje? „S kvalitním mužstvem, který si jede pro 3 body,“ zakončuje rozhovor se svým typickým humorem Jan Wasserbauer.