Ve středu zavítá na Bouchalky Písek

Zveřejněno 16.10.2018 | Tomáš Masař
Ž Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — V rámci jubilejního 10. kola se Plameny střetnou na domácím ledě s Pískem, který před letošní sezónou prošel výraznou obměnou, jak v rámci hráčského kádru, tak mezi trenéry. Výsledky těchto změn na sebe nenechaly dlouho čekat, o čemž se přesvědčili i žďárští hokejisté v první zápase u Otavy, kde o vítězství museli tvrdě bojovat až do samotného konce. Je tedy nasnadě, že ani na Bouchalky nepřijedou Písečtí prodat svoji kůži lacino.

PÍSEČTÍ LETOS ČEŘÍ VODY DRUHOLIGOVÉ TABULKY

Jak již bylo výše zmíněno, v Písku se přes léto rozhodli k zásadní změně, když angažovali nového trenéra Karla Herra a obměnili významnou část kádru. Oproti dřívějším sezónám, kdy se klub od Otavy krčil v dolních patrech druholigové tabulky, se tak v letošní sezóně objevil nový a jiný Písek, který zle zatápí i favoritům. Přestavba píseckého kádru navíc zřejmě ještě není u konce, když v minulém týdnu jihočeši získali další dvě posily do útoku. Z pražské Slávie tak přišel formou střídavých startů dvacetiletý forward David Matějka a návrat na známá místa také hlásí písecký odchovanec Jakub Šuhaj, který loňský ročník odehrál v Havlíčkově Brodě a tuto sezónu krátce působil v českobudějovickém David Servisu. V posledním zápase sice Písek utrpěl těsnou porážku 2:3 od Moravských Budějovic, ale čtyři vítězství - jedno z nich v prodloužení - z osmi odehraných zápasů a 11 bodů v tabulce dávají tušit, že tentokrát na Bouchalky nepřijede snadný soupeř.

PO PORÁŽCE S OPAVOU SI PLAMENY SPRAVILY CHUŤ V PELHŘIMOVĚ

Po smolné porážce s opavským Slezanem se o minulém víkendu svěřenci Michala Konečného opět naladili na vítěznou notu a nadále s přehledem vévodí tabulce. V Pelhřimově bylo prakticky v polovině utkání hotovo, když na ukazateli skóre svítil stav 0:5 pro hosty. Zbytek zápasu se víceméně již jen dohrával. Své již taky vynikající statistiky si v tomto střetnutí dále vylepšili Jakub Peslar (1+1) a Lukáš Bureš (0+2), kteří se shodně dostali již na 14 kanadských bodů v osmi zápasech. V těsném závěsu je pak Tomáš Franek s 12 kanadskými body. Zdrcující ofenzivní síla - Plameny mají více než 5,6 vstřelených branek na zápas - je pak vyvážena velice solidní defenzivou s jistotou oplývajícím Jirkou Slámou v brance, který i v Pelhřimově předvedl pár oku lahodících zákroků a podržel své spoluhráče v několika málo kritických okamžicích.

PÍSEK UŽ VÍCE NEŽ DVA ROKY NA PLAMENY NEVYZRÁL

Vzájemná bilance obou soupeřů je jednoznačně vychýlena na stranu žďárských hokejistů, kteří s Pískem naposledy prohráli 17.9.2016 a od té doby tohoto soupeře již osmkrát v řadě porazili. Naposledy se tak stalo v 2. kole této sezóny, když Plameny doslova vydřely vítězství na soupeřově ledě v poměru 3:4. Právě tato čerstvá zkušenost spolu s velice dobrými výsledky jihočechů v této sezóně dávají tušit, že žďárské hokejisty rozhodně nečeká lehký úkol. Jestli se jim podaří i nadále pokračovat v jejich spanilé jízdě, nebo se tentokrát Píseckým konečně podaří dobýt žďárské Bouchalky, se můžete přesvědčit již tuto středu od 18:00 buď přímo na zimním stadionu, nebo jako již tradičně prostřednictvím on-line přenosu.

PLAMENŮM POMŮŽE ONDŘEJ PŠENIČKA A ONDŘEJ HAVLÍN

Další z mladíčků v sestavě Plamenů bude Ondřej Pšenička, jenž si v sedmnácti letech připíše první start mezi seniory. Je rovněž jako Štěpán Čech nebo Jevgenij Pika odchovancem Sparty Praha. Vzhledem k tomu, že jak Štěpán Čech tak Jevgenij Pika kolaborují se zraněními, vedení klubu vyřídilo další střídavé starty pro obránce Ondřeje Havlína.

2. liga mužů - 10. kolo

SKLH Žďár nad Sázavou

17.10.2018

18:00

IHC Písek