Ve středu míříme na horký led Baníku!

Zveřejněno 23.01.2024 | Tisková zpráva
STŘEDEČNÍ ZÁPAS SE ODEHRAJE NA LEDĚ PRŮBĚŽNĚ ČTVRTHÉHO TÝMU SKUPINY VÝCHOD. V TÉTO SÉRII PROZATÍM VŽDY ZVÍTĚZILI HOSTÉ, PODAŘÍ SE TO I TENTOKRÁT A ODVEZEME NA VYSOČINU TOLIK POTŘEBNÉ VÍTĚZSTVÍ?

Ve 32. kole jedeme na žhavý led Baníku, který v domácím prostředí s podporou hlasitých fanoušků předvádí velice sympatický hokej postavený na aktivní hře celého týmu. Stabilní jedničkou v bráně Baníku je Dominik Piták, který se zatím může pochlubit skvělými čísly a ve skupině Východ mu zaslouženě patří první místo mezi brankáři s nejnižším počtem obdržených brankách na utkání (2.62 gólu/utkání). V kanadském bodování se zatím nejvíce daří Vojtěchu Dobiášovi s 31 body za 11 branek a 20 nahrávek spolu s Matějem Machem, který má pouze o jeden bod méně. Naproti tomu mají žďárští v první TOP pětce hráčů v kanadském bodování hned dvojí zastoupení, Dominika Duška a Jiřího Půhoného, kteří oba zapsali 58 kanadských bodů. Podaří se Martinu Sejpalovi zavřít svatyni, klukům nejenom z první lajny přidat branky? Na to vše dostaneme odpověď zítra kolem 20 hodiny, start utkání na Zimním stadionu Václava Nedomanského začíná v 18 hodin a vy jej můžete sledovat na platformě czechicehockey.tv, případně v textovém reportu na onlajny.com.

POSLEDNÍ ZÁPAS ŽĎÁRU NAD SÁZAVOU

31. kolo, sobota 20.1.2024

HC ISMM KOPŘIVNICE – SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Z VYROVNANÉHO ZÁPASU SE VRACÍME BEZ BODŮ, KDYŽ DOMÁCÍ O SVÉM VÍTĚZSTVÍ ROZHODLI V POSLEDNÍ MINUTĚ ZÁPASU. V PRŮBĚHU ZÁPASU JSME SE DOKÁZALI TŘIKRÁT VRÁTIT NA VYROVNANÝ VÝSLEDEK, BOHUŽEL NA ČTVRTOU BRANKU DOMÁCÍCH JSME JIŽ REAGOVAT NEDOKÁZALI.

SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Sejpal (Sláma) – Jar. Ludvík, Kukla, Pleva (C), M. Kubíček, Grauer, A. Svoboda, Půža – Půhoný (A), Wasserbauer (A), Dušek – Chlubna, Jícha, Rohlík – T. Ludvík, Gregar, Štola – Polodna.

BRANKY A NAHRÁVKY: 14. Marek (Pindel, Petrek), 17. Suchý (Fojtík), 40. Indrst (Tomeček, A. Urban), 60. O. Sluštík (Hrůzek, Fojtík) – 16. Štola (Jícha, A. Svoboda), 37. Wasserbauer (Půža, Půhoný), 43. Dušek (Půhoný, Kukla). Rozhodčí: Gebauer – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 697. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

POSLEDNÍ ZÁPAS SHKM BANÍKU HODONÍN

V ŠUMPERKU BYL HODONÍN DESET MINUT OD VÍTĚZSTVÍ, NAKONEC SI HOSTÉ ODVEZLI DOMŮ BOD ZA PROHRU V PRODLOUŽENÍ.

DRACI PARS ŠUMPERK – SHKM BANÍK HODONÍN 5:4P (1:1, 1:2, 2:1–1:0)

Baník poslal v Šumperku do vedení Vojtěch Dobiáš, Draci ale do přestávky dokázali srovnat a po změně stran se se díky Kubíčkovi skóre překlopilo na domácí stranu. Jenže Baník našel odpověď. Nejprve srovnal Petr Krejčí a o minut později poslal Baník opět do vedení svou první trefou v A-týmu mladičký obránce Libor Stuchlík. Vedení vydrželo až do padesáté minuty, kdy Šumperk v přesilovce srovnal na 3:3. Závěr zápasu spěl do prodloužení, ale čtrnáct vteřin před koncem třetí třetiny využili domácí další početní výhodu a zdálo se, že o majiteli bodů je rozhodnuto. Jenže Baník dokázal v čase 59:54 srovnat díky dorážce Matěje Macha a opravdu se tak za stavu 4:4 šlo do nastavení. V něm byli šťastnější domácí, kteří dorážkou na brankovišti rozhodli o to, že druhý bonusový bod zůstal v Jeseníkách.

SHKM BANÍK HODONÍN: Dolíška (Piták) - Billa, Sedláček, Stuchlík, Švejda, Vyrůbalík, Rauš (A) - Hložánek, Weintritt, Dobiáš - Mach, Sajdl (C), Novák - Bachánek, Štědrý, Krejčí (A) - Zaychik, Laciga. Trenér: Aleš Bachánek.

BRANKY A NAHRÁVKY: 18. Pěnčík (Danielčák, Hohl), 26. Kubíček (Nilsson, Danielčák), 51. Rutar (Danielčák, Horký), 60. Vachutka (Pěnčík, Tarnoczy), 62. Dudycha (Horký, Šišolák) - 13. Dobiáš (Hložánek, Weintritt), 28. Krejčí (Švejda, Dolíška), 29. Stuchlík (Mach, Sajdl), 60. Mach (Sedláček, Sajdl). Rozhodčí: Šico - Bubela, Kučera. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely: 31:24. Diváci: 814. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4.