Ve Žďáře vyrůstají další talenti. Budou následovat Rolinka a spol.?

Zveřejněno 22.05.2013 | mk
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U  /  P R A H A   /  L I L L E H A M M E R – Žďárská hokejová škola o sobě dává opět vědět. Mimo všeobecně známých hvězd jako Rolinek, Koukal, Vampola či Lojek, které do světového hokeje vylétly ze žďárských Bouchalek, začínají zářit i současní mladíci žďárské hokejové líhně. Reprezentace, extraliga, zahraniční angažmá, to jsou úspěchy žďárských hokejistů za hranicemi nejen našeho města, ale i naší země. Více se o nich dozvíte z našeho článku i připojených televizních reportáží.

Ilustrační foto: Tomáš Marek

 

Jan Wasserbauer
Jan Wasserbauer: Dvacetiletý mladík po předloňském působení u havlíčkobrodských Rebelů, odešel před sezónou do Komety Brno, původně především pro juniorský tým. Svými výkony si ale šikovný útočník řekl o místo v extraligovém „áčku“ slavné Komety a nakonec zde nastoupil celkem k šestnácti utkáním. Jeho um nezůstal skrytý ani juniorským reprezentačním trenérům. V národním dresu odehrál v uplynulé sezóně 13 zápasů a připsal si 2 branky a 4 asistence.

Václav Půža

 

Václav Půža: Nesmlouvavý obránce s velkým přehledem, tak lze stručně charakterizovat jeho hlavní přednosti. Díky nim se stal ve svých šestnácti letech nepostradatelnou oporou staršího dorostu extraligové Dukly Jihlava, se kterou se probojoval až do semifinále a přispěl třemi brankami a 14ti asistencemi. Také on v uplynulé sezóně oblékal dres se státním znakem na hrudi ve výběru ČR17. V pěti zápasech si připsal jednu asistenci.

 

Martin Ptáček: Šestnáctiletý brankář zvolil ke svému hokejovému růstu zahraniční angažmá. Před začátkem uplynulé sezóny se vydal na sever do Skandinávie. V norském Lillehameru vyhrál místní nejvyšší juniorskou soutěž a zároveň dálkově studuje novoměstské gymnázium. Více se o něm a jeho severském hokejovém působení dozvíte z reportáže TV Vysočina.

 

Tomáš Havránek
Cenné klenoty „skrývá“ žďárský mladší dorost. Tomáš Havránek, jenž do Vánoc střídavě nastupoval za Duklu a Žďár, se rozhodl pomoci Plamenům do Extraligy a od Nového roku byl jejich oporou a tahounem v cestě do nejvyšší soutěže. A také on se stal nedílnou součástí výběrů České republiky do 15ti let, širšího výběru do 16ti let a na Turnaji krajských výběrů ČR byl vyhlášen nejlepším střelcem.

 

V Praze se již tradičně v závěru sezóny koná velký celosvětový turnaj nejmladších výběrů států a regionů z Evropy i zámoří pod názvem World Selects Invitational. Letos se ho zúčastnili hráči ročníku narození 1999. A mezi nejlepšími hráči světa této věkové kategorie nechyběli ani 2 zástupci žďárského SKLH. První z nich Ondřej Machala na turnaji zaznamenal 2 góly a 4 nahrávky.

Druhým zástupcem našeho klubu byl jeden z největších žďárských talentů posledních let Martin Nečas, jenž dokonce v roli kapitána dovedl český výběr až do finále, kde však nestačil na Švédsko a z turnaje se Češi vraceli s krásnými stříbrnými medailemi. Kapitán Martin Nečas k tomuto úspěchu přispěl pěti brankami a čtyřmi asistencemi.

Navíc byl jako jeden ze tří českých zástupců nominován k exhibičnímu utkání All Star Game. Jak významný a prestižní je to turnaj, dokumentuje nejen množství přítomných agentů a skautů z celého světa, ale také prostor jaký turnaj dostal v České televizi. Podrobné informace o turnaji včetně rozhovorů s Martinem Nečasem uvidíte v televizní reportáži vysílané 1. května na ČT Sport.

 

K tomu všemu je však nutné dodat, že zatím mají tito mladíci za sebou jen první kroky a první úspěchy a pořád jsou teprve na začátku velmi dlouhé a těžké cesty. To jestli to dotáhnou až tam, kam jejich slavní předchůdci, bude záležet především na nich samotných, jejich píli a vůli ale také na štěstí a zdraví. Za naši redakci jim přejeme, aby se jim všeho dostalo v potřebné míře.