Zveřejněno 12.01.2024 | Anna Daňsová
SKLH Žďár nad Sázavou HK Nový Jičín
29., sobota 13.1.2024 17:30
SKLH Žďár nad Sázavou - HK Nový Jičín ZNS - NJI
29. kolo zavede na Bouchalky průběžně čtvrtý celek tabulky, Nový Jičín, kterému sezona zatím vcelku vychází. Plameny naopak zažívají velmi špatné období, které by nutně potřebovaly ukončit. Přijďte je podpořit a pomoct jim konečně zlomit sérii proher! Úvodní buly je naplánováno na 17:30!

Plameny ve středu odehrály zápas na ledě Techniky Brno, který jim vůbec nevyšel. Domácí v první třetině otevřeli skóre zásluhou trefy z přesilové hry 5 na 3 a do konce první periody přidali ještě jednu branku. Ve druhé třetině domácí navíc přidali už třetí gól, a tak přestože se Plameny dokázaly dostat do několika šancí a snížit na 3:1, Technika opět odskočila do tříbrankového vedení. Plameny znovu snížily a před třetí částí prohrávaly o dvě branky, poslední dvacetiminutovka se jim ale vůbec nepovedla. Díky častému vylučování Plamemů domácí dokázali pohodlně držet svůj náskok a v početních výhodách přidat další dvě branky. Konečný výsledek 6:2 výrazně ovlivnily právě přesilovky, v nichž domácí pětkrát skórovali a určili tím výsledek zápasu. V brance Plamenů se poprvé představila nová posila v brankovišti, Martin Sejpal, který nepředvedl špatný výkon, bohužel nedisciplinovanost hostujícího celku a špatný pohyb hráčů jej příliš nepodpořil.

Plameny tak nadále zůstávají na 9. místě v tabulce dva body za 8. Šumperkem a 7. Havlíčkovým Brodem. Technika se ale díky vítězství výrazně přiblížila a je na 10. místě o 1 bod za Plameny, navíc má zápas k dobru. O postupové příčky do play-off to tak bude ještě velký boj.

Naším sobotním soupeřem budou Ďáblové z Nového Jičína, s nimiž jsme první utkání na Bouchalkách dokázali zvládnout a zvítězit 5:2 po skvělém výkonu. Plameny vedly už 4:0, hosté sice snížili na 4:2, ale domácí si zápas ve třetí části pohlídali a parádní trefou definitivně pečetil vítězství Tomáš Kulhánek. Ve druhém zápase už byli úspěšnější Ďáblové, kteří nám oplatili předchozí porážku a zapsali jednoznačné vítězství 6:2, k němuž pětibodovým zápisem (4+1) výrazně přispěla domácí hvězda Rostislav Olesz.

POSLEDNÍ ZÁPAS

28. kolo, středa 10. ledna 2024
Technika Hockey Brno - SKLH Žďár nad Sázavou 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Dufek (Masař, Handl), 12. Fajmon (Kališ, Harmim), 33. Pospíšil (Fajmon, Kališ), 36. Vach (Bartes, Vašíček), 51. Handl (Úlehla, Dufek), 58. Martinec (Pospíšil, Fajmon) - 33. Kulhánek (Půhoný, Dušek), 37. Jícha (Rohlík, Svoboda). Rozhodčí: Martin Maťašovský - Jakub Kučera, Jaroslav Štěrba. Vyloučení: 4:8. Využití: 5:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 6:2.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Sejpal (Sláma) - Pleva (C), Kukla, Kulhánek, Ludvík J., Grauer, Svoboda, Půža - Wasserbauer (A), Kadleček, Dušek, Chlubna, Rohlík, Ludvík T., Jícha, Maštera, Půhoný (A).

HK NOVÝ JIČÍN

Ďáblové si v letošní sezoně nevedou vůbec špatně, patří jim 4. příčka v tabulce, na 3. Hodonín ztrácí 3 body, ale mají zápas k dobru. Ani jim se ale nevyhly změny v kádru. V průběhu prosince Ďáblové přišli o brankářskou jedničku Daniela Šimonů, který odešel hájit barvy lídra tabulky, havířovského AZetu. Na jeho pozici se tak posunul Filip Hořejší, jemuž kryje záda mladý devatenáctiletý Jakub Klimek.

Poslední dvě kola zvládli Ďáblové vítězně, nejprve porazili Techniku 3:2, ve čtvrtečním derby pak zvítězili nad Kopřivnicí 4:2. Do zápasu oba celky vstoupily velmi aktivně a vytvořily si několik šancí, domácí se z gólu radovali první. Na 2:0 začátkem druhé části zvyšoval Jiří Zdeněk, který dorážel střelu Olesze. Kopřivnici se sice podařilo snížit na 2:1, hned na začátku třetí třetiny ale proměnil přesilovou hru Viktor Konečný a Ďáblové znovu odskočili do dvoubrankového vedení. Kopřivnice znovu snížila a v 57. minutě dostala příležitost srovnat v přesilové hře, tu ale nevyužila a při risku bez brankáře pak inkasovala čtvrtý gól, který definitivně pojistil vítězství Ďáblů. Ti předvedli velmi dobrý výkon, za nějž po utkání chválil také jejich hrající trenér Petr Kuboš: „Musím říct, že to byl těžký zápas. Věděli jsme, co nás čeká. Musím pochválit všechny kluky za bojovnost. Odmakali jsme to do šedesáté minuty. V první třetině měla Kopřivnice hodně šancí. My jsme dali gól na 1:0. Druhou třetinu jsme neodehráli příliš dobře, ale po třetí část jsme udělali změny, semkli jsme se jako tým a vyhráli jsme za tři body,” hodnotil derby s Kopřivnicí Kuboš pro klubový web.

Nejproduktivnějším hráčem Ďáblů je mladý útočník Viktor Konečný, kterému se 39 body (24+15) zároveň patří 7. místo v tabulce produktivity východní skupiny. Je také se 24 vstřelenými góly nejlepším střelcem Nového Jičína a druhým nejlepším střelcem východní skupiny. V letošní sezoně se daří také Romanu Maliníkovi, ten zatím zapsal 27 bodů (11+16), slušně si vede také hvězda novojičínského celku, zkušený Rostislav Olesz, který v 15 odehraných zápasech nasbíral 17 bodů (7+10).

28. kolo, čtvrtek 11. ledna 2024
HK Nový Jičín - HC ISMM Kopřivnice 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 15. J. Sluštík (Gebauer, Dudáš), 22. Zdeněk (Olesz, Dudáš), 44. Konečný (Květoň, Maliník), 60. Flok – 35. Gola (Pindel), 56. Pindel (Hrůzek, Fojtík). Rozhodčí: Kubičík – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 1038. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Hořejší (Klimek) – Holáň D., Holáň J., Gřesík, Hanák, Kuboš, Hruška, Dudáš – Květoň, Maliník (A), Konečný, Olesz, Zdeněk, Tarnoczy, Flok, Gebauer (C), Sluštík (A), Hilšer, Kafka, Handl, Hudeček, Škarka.