29., čtvrtek 3.1.2019 18:00
DS České Budějovice - SKLH Žďár nad Sázavou DCB - ZNS
Ž Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — V roce 2019 se Plameny nejprve vydají na cestu do Jižních Čech. Na ně zde čeká první vyzyvatel letošního roku a to momentálně předposlední tým tabulky českobudějovský David Servis.

David Servis v posledním utkání padl na ledě ve Valašském Meziříčí

První třetina bezgólová, ale v té druhé se v podstatě rozhodlo. Ve 27. minutě zápasu poslal Valašské Meziříčí do vedení Seidl - 1:0. V téže minutě stihl okamžitě na - 1:1 vyrovnat za hosty Bárta. Jenže ještě ve druhé třetině dokázal domácí poslat opět do vedení na - 2:1 Žák a v poslední minutě druhé třetiny Valaši navýšili vedení již na - 3:1 po trefě Martiníka. V poslední části hry se domácí prosadili ještě jednou, když se do prázdné brány trefil Seidler a dal tak konečnou podobu zápasu na - 4:1 pro Valašské Meziříčí. České Budějovice se tak vracely domů bez bodů.

Po třech po sobě jdoucích prohrách Plameny naposledy vybojovaly dvě výhry. Navážou na ně?

Moravské Budějovice, Valašské Meziříčí a naposledy Opava. To byly poslední tři po sobě jdoucí soupeři Ždáru, kteří dokázali Plameny porazit. Potom přišli pro Žďár dvě výhry. Nejprve dokázaly na svém ledě porazit po prodloužení Nový Jičín - 4:3pr. a v zatím posledním utkání si poradily s Táborem vysoko - 6:1. Jak dopadne další utkání se dozvíme právě na ledě Českých Budějovic.

Ždárští poslední utkání, kdy byli ještě v čele tabulky sice vyhráli, ale o první místo, i tak o tři dny později přišli

Svoje poslední loňské kolo odehrály Plameny již ve středu 19.12 doma s Táborem. Jenže druhé Moravské Budějovice čekalo ještě jedno kolo, kdy měly cestovat na led do Orlové. Z té si přivezly tři body a předskočily tak Ždár v čele tabulky.