Zveřejněno 15.11.2008 | mk
SKLH Žďár nad Sázavou HC Zubr Přerov
18., neděle 16.11.2008 18:00
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Zubr Přerov ZNS - PRE
P O Z V Á N K A - V neděli vyjedou na led žďárského zimního stadionu k utkání 18.kola 2.ligy hokejisté HC Zubr Přerov. Proti nim se postaví celek domácího SKLH a pokusí se přetnout šňůru čtyř nevydařených utkání v řadě.
Náš soupeř se momentálně nachází na desáté příčce druholigové tabulky naší skupiny s pětibodovým náskokem na náš tým. Podíváme-li se na výsledky přerovského týmu, nelze si nevšimnout značné podobnosti jejich vývoje s naším týmem. Zubři stejně jako naši odehráli výborně první měsíc soutěže, ve kterém si během deseti kol připsali 21 bodů a v tu dobu patřili k předním týmům soutěže. Poté však přišel šestizápasový útlum, kdy neuhráli ani jediný bod a všechna tato utkání prohráli i dost jednoznačným rozdílem. Tuto krizi se přerovským podařilo zastavit až v minulém kole, ve kterém na domácím ledě porazili Uničov 5:2. My se budeme moci přesvědčit o tom, zda již naši soupeři definitivně svoji krizi zažehnali a vrátili se do formy z úvodu sezóny nebo zda šlo jen o ojedinělé vítězství a našim se podaří je vrátit zpět dolů.

Naši hráči se mohli v prvním kole přesvědčit o tom, že obrovskou výhodou Zubrů je jejich domácí prostředí. Díky neobvyklé konstrukci tribun a bouřlivé atmosféře vytvářené vynikajícím publikem, se hostující týmy dostávají pod nepříjemný psychický tlak. Svědčí o tom i pohled na tabulky domácích a venkovních utkání. Zatímco v té „domácí“ patří Přerovu čtvrtá příčka o bod za Hodonínem a Valašským Meziříčím, v té „venkovní“ se krčí až na třináctém místě s pouhými čtyřmi body za jediné vítězství v Prostějově a prohru na nájezdy v Uničově. Tato fakta dávají určitou naději našemu týmu v domácím prostředí uspět. Ovšem je otázkou, zda toho žďárští dokáží využít, neboť deka, která na domácí v poslední době doléhá, je zdá se těžší a těžší.

Připomeňme si průběh utkání v Přerově 21.9.2008, ve kterém jsme domácím podlehli 6:2 (2:1, 1:0, 3:1): „Přerovští Zubři si v úvodu první třetiny vytvořili obrovský tlak ze kterého vytěžili dvě branky. Další nadějné šance ale zůstaly nevyužity a tak se ke slovu dostali hosté, kterým se v 16.minutě podařilo snížit skóre na 2:1. Hra se v posledních minutách první třetiny více vyrovnala. Druhá třetina nabídla velmi pěkný hokej. Hosté měli obrovskou šanci na vyrovnání v podobě téměř dvouminutové přesilovky 5na3, kterou však pohrdli. Znovu tak platilo staré známé "nedáš - dostaneš". Domácí ve 37.minutě dokázali potrestat chybu hostující obrany a po čtyřiceti minutách tak vedli v poměru 3:1. V závěrečné třetině se hosté snažili vstřelit kontaktní branku, více otevřeli hru, místo snížení však dvakrát inkasovali a bylo rozhodnuto. Na závěr brankou na každé straně došlo jen ke korekci výsledku.“

Náhledem do statistik hostujícího celku můžeme zjistit, že přestože se v brance vystřídalo již pět gólmanů, stálicí mezi tyčemi je Zdeněk Krejčí, jehož statistiky nejsou nijak oslnivé 87,97% a 4,45 branky na zápas. Nejlepšími výsledky (94,2%, 2 b/z) se ovšem může pochlubit mladý Jakub Sedláček ze Zlína, který ovšem v Přerově nastoupil pouze ke čtyřem zápasům, avšak ve všech čtyřech se radoval se svým týmem z vítězství. Nejproduktivnějším hráčem Zubrů je Antonín Sprušil s dvanácti kanadskými body za tři branky a devět asistencí. Nejlepším střelcem je paradoxně obránce Radomír Pala, jenž dokázal rozvlnit síť soupeřům již devětkrát a k tomu přidat ještě dvě asistence.

Vzhledem k nabitému programu juniorské extraligy a první ligy a marodce v Havlíčkově Brodě, bude náš tým opět postrádat většinu "střídavých" posil. Do branky se po delší době opět postaví Vajner a připraven bude Blažíček, který si podle informací od trenérů odbude svoji premiéru v příštím zápase ve Vsetíně.

Utkání začíná na žďárském zimním stadionu v neděli 16.11.2008 v 18:00

Fanouškům, kteří nemohou být přímo na stadionu, přineseme průběh zápasu na onlajnu.