V dohrávce 16. kola vyzvou Plameny poslední Hodonín

Zveřejněno 07.12.2021 | Redakce
SKLH Žďár nad Sázavou SHK Drtiči Hodonín
16., středa 8.12.2021 18:00 Zimní stadion Bouchalky
SKLH Žďár nad Sázavou - SHK Drtiči Hodonín ZNS - HOD
Plameny v dohrávce 16. kole druhé ligy skupiny Východ vyzvou na svém ledě poslední Hodonín. Podaří se svěřencům Martina Sobotky navázat na poslední vítězná utkání a připíší si do tabulky další tři body, které je udrží v kontaktu se špičkou soutěže? Utkání startuje v 18:00 na žďárských Bouchalkách. Přijď i ty našim hokejistům vytvořit skvělou atmosféru!

Z KABINY PLAMENŮ

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Plameny v poslední kole zdolaly Kopřivnici, i když to z jejich strany nebyl kdoví jak přesvědčivý výkon, což potvrzuje i zkušený obránce Martin Pleva. „V sobotu nám to moc nešlo a jsme si toho vědomi. V posledních týdnech to není ideální, moc zápasů jsme neodehráli a navíc jsme ani netrénovali ve velkém počtu. Poslední dobou to byl spíš takový hobby hokej, samé bago a turnájky," říká s úsměvěm kapitán Sobotkova výběru, čímž naráží i na velkou marodku jeho týmu. V týmu navíc skončil, z pracovních důvodů, dvaadvacetiletý útočník Slavomír Kadleček, který stráví zbytek sezony v Chotěboři, která hraje krajskou ligu.

V posledním utkání s Tatrou se však již do sestavy Plamenů vrátil útočník Dominik Adam, který přispěl k výhře dvěma gólovými asistencemi, a také šestatřicetiletý obránce Martin Lojek, jenž vstřelil v sobotním utkání svůj první gól v letošní sezoně.

Do konce tohoto týdne by se navíc měla do tréninku opět zapojit opora útočných řad Lukáš Bureš, společně s obráncem Davidem Váňou, a také s útočníkem Tomášem Chlubnou, který v letošní sezoně stihl odehrát pouze tři utkání a v letošní sezoně je tak trochu smolařem Plamenů. U dalšího forvarda Marka Prokše bude absence delší, ale není vyloučené, že se ještě před koncem roku ve žďárské sestavě objeví.

POSLEDNÍ ZÁPAS

21. kolo, sobota 04.12.2021
SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - HC ISMM Kopřivnice 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Lojek (Štěpánek, Adam), 35. Kovářů (Wasserbauer, Čermák D.), 40. Wasserbauer (Kovářů, Pleva), 59. Štěpánek (Adam, Macek) - 21. Seidler (Marek, Krzak), 48. Pindel (Pokorný, Gola). Rozhodčí: Pokorný - Berger, Roupec. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 363. Střely na branku: 27:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Sláma (Čáp) - Půža, Macek, Pleva, Lojek, Vašíček, Pražák, Čermák J. - Čermák D., Wasserbauer, Kovářů, Gregar, Adam, Štěpánek, Malenovský, Jícha, Štola, Procházka

SHK DRTIČI HODONÍN

Aktuální informace

Drtičům se tuhle sezonu nedaří podle jejich představ. Z 20 odehraných zápasů získali na své konto prozatím 15 bodů a momentálně se nachází na posledním 8. místě tabulky skupiny Východ. Na venkovních kluzištích odehráli 10 zápasů a odvezli si z nich pouhopouhé 4 body, navíc se trápí i střelecky, když za poslední tři zápasy na ledě soupeře vstřelili pouze dvě branky. Tyto dvě branky vstřelili až v posledním odehraném utkání na ledě Nového Jičína, kde dlouho drželi naději na bodový zisk, ale nakonec odjeli s prázdnou.

Nyní se chtějí revanšovat, zase se nakopnout. „Do Žďáru jedeme opět zkusit překvapit. V Novém Jičíně jsme výbornou hrou dlouho sahali po bodech. Předváděli jsme rychlý hokej, chodili jsme do brejků. Dobře jsme zvládli i forčeking, ale nestačilo to,“ povzdechl si hodonínský trenér Tibor Janás. Kouč Drtičů zatím neví, s jakou sestavou slovácký celek ve středu večer na Vysočině nastoupí. „Momentálně je dost nejisté,“ přiznává a pokračuje: „Zdravotní problémy má Balán, zranil se Romančík. Uvidíme, jak a kdo bude moct k utkání odcestovat,“ dodává.

Tabulku týmové produktivity Drtičů i nadále vede Tomáš Komínek (12+11), který je zároveň nejlepším střelcem i nahrávačem svého týmu. Útočník se zkušenostmi ze slovenské i polské nejvyšší soutěže je v celkovém bodování celé skupiny Východ na třetím místě a řadí se, i přes slabé výkonu Drtičů, k nejlepším hráčům celé soutěže. O něco níže je velezkušený Stanislav Balán (6+8), který plní v Hodoníně i funkci asistenta trenéra. Nejproduktivnějším obráncem Drtičů je Martin Miklík (1+7).

Drtiči mají dalšího ruského hokejistu

Ruská kolonie v Hodoníně se i nadále rozšiřuje. Na soupisku Drtičů přibyl už čtvrtý hráč z východu Evropy. Obránce Pchalina a útočníky Giatsintova a Rayevského doplnil brankář Ivan Malyshev. Osmnáctiletý gólman přichází na Slovácko na hostování z Nové Paky. „Do sestavy přibyli mladí kluci z Ruska, pro které je to strašně těžké. Jsou zvyklí na jiný hokej, odlišné prostředí. Potřebují čas. Přišli do mužstva, které je na spodku tabulky. Již proti Velkému Meziříčí odvedli dobrou práci. Bojovali, týmu pomohli,“ oceňuje hodonínský trenér Tibor Janás.

POSLEDNÍ ZÁPAS

21. kolo, sobota 04.12.2021
HK Nový Jičín - SHK DRTIČI HODOÍN 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 47. Maliník (Lehečka, Kuboš), 56. Maliník (Foltýn, Lehečka), 56. Franek (Kuboš, Káňa) – 24. Hložánek (Komínek, Škápik), 49. Hefka (Škápik, Komínek). Rozhodčí: Blaha – Bezděk, Tvrdý. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 256. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Kořének (Martinčík) – Hohl, Škápik, Hefka, Mikulík, Miklík, Pchalin, Sedláček – Lekeš, Raevskii, Komínek, Giatsintov, Hložánek, Romančík, Janás, Handl.


POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

9. kolo, sobota 20.10.2021
SHK Drtiči Hodonín - SKLH Žďár nad Sázavou 4:6 (2:2, 0:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 1. Balán (Miklík), 11. Balán (Hohl), 46. Matula (Komínek, Balán), 49. Komínek (Balán, Miklík) - 3. Štola (Jícha, Gregar), 3. Macek (Wasserbauer), 24. Wasserbauer (Štěpánek, Pleva), 51. Jícha (Wasserbauer), 57. Pleva (Gregar), 60. Bureš. Rozhodčí: Grygera - Matoušek - Hübl. Vyloučení: 1:5 + Váňa 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 445. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:6.

SHK Drtiči Hodonín: Micka (Martinčík) - Hohl, Krejčí, Gabrhelík, Hefka, Dřímal To., Miklík, Sedláček, Mikulík - Romančík, Giatsintov, Balán, Rozsahegyi, Janeček, Podlaha, Janás, Dřímal Ta., Dobša, Matula, Komínek, Marek

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) - Půža, Macek, Pleva, Čermák J., Jícha, Váňa - Bureš, Wasserbauer, Kovářů - Čermák D., Adam, Štěpánek - Štola, Prokš, Gregar

STATISTICKÉ OKÉNKO

11-1-1-5 BILANCE 4-1-1-14
69:58 SKÓRE 50:81
36 (3.) BODY (UMÍSTĚNÍ) 15 (8.)
V - V - Psn - V - V AKTUÁLNÍ FORMA P - V - P - P - P
Jan Wasserbauer (8+15) NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČ Tomáš Komínek (12+11)
Lukáš Bureš (8)
Jan Wasserbauer (8)
NEJLEPŠÍ STŘELEC Tomáš Komínek (12)
Jan Wasserbauer (15) NEJLEPŠÍ NAHRÁVAČ Tomáš Komínek (11)
Martin Pleva (2+12) NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ OBRÁNCE Martin Miklík (1+7)
Jan Čáp (2.73)
Jiří Sláma (3.58)
PRŮMĚR INKASOVANÝCH GÓLU NA ZÁPAS Michal Kořének (3.50)
Marek Micka (4.73)

VSTUPENKY & CENÍK

JEDNORÁZOVÉ VSTUPENKY (ZÁKLADNÍ ČÁST)
Dospělí:70,-
Děti (do 15 let *):50,-
Šakal Patriots:40,-

* klub si vyhrazuje právo pro možnost vyžádání občanského průkazu v případě potřeby
* děti do 120 cm mají nadále vstup ZDARMA
* volná vstupenka platí ve stylu 1+1, což znamená s doprovodem platné vstupenky dospělého

PODMÍNKY PRO VSTUP NA ZIMNÍ STADION

Od pátku 26. listopadu platí na území České republiky nouzový stav, který vláda vyhlásila na 30 dnů, tedy do 25. prosince. Mezi krizová opatření a nařízení Ministerstva zdravotnictví spadá také ponížení kapacity hledišť při sportovních utkáních na 1 000 osob.

Zároveň platí již platná opatření od 22.11.2021 pro vstup na sportovní utkání, která jsou stejná pro permanentkáře i pro držitele vstupenky. Návštěvník je povinen při vstupu na zimní stadion prokázat bezinfekčnost, a to jedním ze způsobů uvedených v aktuálně platném mimořádném opatření MZČR, které jsou uvedené níže:

  • Osoba s dokončeným očkováním: Osoba s certifikátem o provedeném očkování prokáže, že má minimálně 14 dnů dokončené očkování proti onemocnění covid-19.

  • Osoba s nedokončeným očkováním: Pokud osobě byla aplikována pouze jedna dávka vakcíny proti Covid-19 v případě dvoudávkového schématu, či pokud u osoby bylo dokončeno očkování, avšak od dokončení očkování neuplynula v den vstupu doba 14 dní, prokáže tato osoba nedokončené očkování, a současně prokáže, že absolvovala nejdéle 72 hodin před vstupem PCR test s negativním výsledkem.

  • Osoba, jež prodělala onemocnění Covid-19: Osoba prokáže, že prodělala laboratorně potvrzené onemocnění Covid-19, uplynula u ní doba nařízené izolace a zároveň neuplynulo více než 180 dní.

  • Osoba ve věku 12–18 let a osoby s lékařským potvrzením o nemožnosti podrobit se očkování: Osoba se prokáže, že absolvovala nejdéle 72 hodin před vstupem PCR test s negativním výsledkem, přičemž děti do dovršení 12 let věku svou bezinfekčnost prokazovat nemusí.

  • JE NUTNÉ POUŽÍVAT RESPIRÁTOR, DLE VŠEOBECNĚ ZNÁMÝCH PRAVIDEL!

zdroj: www.shkhodonin.cz; www.hokej.cz