Zveřejněno 09.12.2017 | Jakub Janů
NED Hockey Nymburk SKLH Žďár nad Sázavou
20., sobota 9.12.2017 17:00
NED Hockey Nymburk - SKLH Žďár nad Sázavou NYM - ZNS
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Letošní ročník základní části se ve středu přehoupl do své druhé poloviny a Plameny v ní čeká další venkovní zápas. V něm se budou snažit navázat na vítěznou šňůru. Pojedou na led momentálně sedmého týmu tabulky. Do Nymburku.

Na vzájemné zápasy letos 2:0 pro Plameny

První letošní duel mezi těmito týmy se hrál v září na ledě Nymburku. Utkání v hrací době ani v prodloužení nepřineslo jedinou branku a rozuzlení muselo přijít až v nájezdech. V nich byl jediným úspěšným střelcem Střecha. Z prvního zápasu si tak o bod víc odvezly Plameny. Druhé měření sil se odehrálo na žďárských Bouchalkách. To už nějaké góly narozdíl od prvního zápasu přineslo. A bylo jich hned devět. Po především povedené druhé třetině Plameny vyhrály o jednu branku - 5:4 a braly tak z domácího ledu tři body.

Na domácím ledě se Nymburku letos moc nedaří

Co se Nymburku letos zatím moc nedaří tak to jsou domácí zápasy. Z devíti odehraných zápasů na svém ledě vyhráli pouze třikrát. Nejprve nečekaně s Havlíčkovým Brodem v prodloužení – 2:1. Potom nadělili David Servisu šest gólů. To zvítězili – 6:1. A poslední domácí výhru mají proti Písku – 4:2.

Plameny jsou opět a laufu. Z posledních devíti zápasů prohrály pouze jednou

Začalo to právě na konci října doma výhrou nad Nymburkem, kdy Žďárští z následujících devíti utkání prohrály pouze jednou v derby na ledě Havlíčkova Brodu. Jinak všem ostatním se vítězné body proti Žďáru urvat nepodařilo. Naposledy na domácím ledě porazili tuto středu Kolín, když v prodloužení zvítězili - 5:4. Rozhodující gól vstřelil v prodloužení Štěpánek.