Středa derby je třeba! Na Bouchalky přijede vedoucí Havlíčkův Brod

Zveřejněno 09.01.2018 | Tomáš Masař
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - A je tu zase derby s velkým D. I tak by se dalo charakterizovat střetnutí mezi žďárskými Plameny a Bruslaři z Havlíčkova Brodu, souboj dvou nesmiřitelných rivalů a vedoucích týmů skupiny střed. Velmi prestižní zápas, který ještě umocňuje fakt, že se i ve třetím derby této sezóny utkávají dva nejvýše postavené týmy v tabulce. Dá se tedy očekávat, že k vidění bude opět hokej plný soubojů, fyzických střetů a nasazení až na hranici sebeobětování, protože ani jeden ze soupeřů jistě nebude chtít z derby odejít poražen. Atmosféru utkání navíc umocní i slavnostní chvíle na počest čerstvého člena síně slávy Jaroslava Benáka.

Pocta Jaroslavu Benákovi

Začátek středečního hokejového svátku ozdobí slavnostní chvíle. SKLH využil derby k tomu, že pozval bývalého trenéra Plamenů Jaroslava Benáka a projevil tím úctu a radost z nedávného uznání, jemuž se mu dostalo v podobě uvedení do Síně slávy českého hokeje. Zároveň tím klub chce oficiálně před fanoušky poděkovat Jaroslavu Benákovi za práci, kterou ve žďárském klubu v roli trenéra odvedl, což vedení SKLH považuje za dluh, jenž by chtěl tímto svému bývalému kouči splatit.

Bývalý vynikající obránce, mistr světa z roku 1985 a majitel stříbra z olympiády v Sarajevu vedl tým Plamenů v letech 2008 – 2010. Následně dostal nabídku z tehdejšího prvoligového Havlíčkova Brodu, jenž je právě v tento den symbolicky soupeřem žďárského celku a zároveň jeho rodným městem. Na střídačku Plamenů se Jaroslav Benák vrátil v roce 2015, kde působil až do konce loňské sezóny. Zajímavostí je také to, že v roce 1983 byl draftován Plameny z Calgary.

Před měsícem se tomuto skvělému hokejistovi a úžasnému a skromnému člověku dostalo nejvyššího hokejového ocenění u nás a byl slavnostně uveden do Síně slávy českého hokeje. Jaroslav Benák při slavnostním aktu řekl: „Chtěl bych poděkovat všem, kteří mě provázeli hokejovým životem. Ale především hrozně moc panu Neveselému. Bez něj bych to nedokázal." A právě tento vynikající trenér a Jaroslavův dlouholetý přítel ho bude doprovázet i na středeční utkání do Žďáru.

BRUSLAŘI JASNĚ VÉVODÍ TABULCE SKUPINY STŘED

Již od začátku sezóny havlíčkobrodští hokejisté jasně ukazují, že chtějí navázat na loňskou sezónu a zase opanovat tabulku skupiny střed a případně se pokusit o postup zpět do WSM ligy. Prakticky od prvního kola se pohybují na špici druholigového pelotonu a v dosavadním průběhu sezóny zatím jen pětkrát okusili trpkost porážky. Na začátku prosince se sice Bruslaři dostali do menšího útlumu, když prohráli na domácím ledě dvakrát za sebou (5:6 v prodloužení s David Servisem a 1:2 s Moravskými Budějovicemi), ale od té doby sbírají zase už jen vítězství. Aktuálně jejich vítězná šňůra čítá čtyři zápasy z nichž se hned třikrát radovali doma v Kotlině. Naposledy po těsné výhře 3:2 nad Ledními medvědy z Pelhřimova. Hlavní ofenzivní silou jsou zkušení Miroslav Třetina (17+28) a Lukáš Endál (21+23), kterým zdatně sekunduje i Jan Milfait (20+23), jenž se před sezónou vrátil z prvoligové Třebíče. V obraně pak tvrdí muziku velezkušený Jiří Vašíček s mladým Lotyšem Niklavsem Balgalvisem, oba již nasbírali 84 trestných minut.

SKVĚLÝ VSTUP PLAMENŮ DO NOVÉHO ROKU

Plameny vstoupily do roku 2018 vynikajícím způsobem. Ve dvou zápasech se silným Táborem a na ledě nevyzpytatelných Klatov nasbíraly plný počet 6 bodů se skóre 15:4. Především začátky obou zápasů byly impozantní, skóre 8:0 z prvních třetin obou zápasů jasně napovídá, kdy se rozhodovalo o výsledku. Obě výhry pak přiblížili žďárské hokejisty na dohled 6 bodů za vedoucí Havlíčkův Brod (ten má však ještě jeden zápas k dobru) a tento rozdíl budou chtít svěřenci Michala Konečného v derby jistě ještě snížit. Spoléhat se opět budou na svojí největší ofenzivní zbraň, Petra Štěpánka, který je s bilancí (20+29) nejproduktivnější hráčem 2. ligy. Spolu s Lubošem Kunstmüllerem (6+20), Davidem Vítkem (11+9), Ondřejem Stehlíkem (9+9) a mladým Jaromírem Pytlíkem (9+8) tvoří velmi silnou útočnou komandu. Zezadu je pak podporují Martinové Lojek (2+14) a Pleva (6+9). Velmi dobrou útočnou hrou se pak může pochlubit i nová defenzivní posila Jakub Peslar, který ve třech startech nasbíral již 5 kanadských bodů.

DERBY NEZNÁ FAVORITA

Známé klišé tvrdí, že derby nezná favorita a ani v tomto případě není jednoduché jej určit, vzhledem k tomu, že jde o souboj dvou vedoucích celků skupiny střed. Oba týmy se chlubí především výbornou ofenzivou, když soupeřům střílí 4,48 (Žďár) resp. 5,46 (H. Brod) gólů na zápas. Také letošní vzájemná bilance je vyrovnaná, v prvním zápase doma kralovaly Plameny v poměru 6:3, což jim Bruslaři v Kotlině ve 14. kole oplatili výsledkem 8:1. V minulé sezóně sice žďárští hokejisté opanovali všechna čtyři střetnutí základní části, ale havlíčkobrodští jim to pak vrátili ve čtvrtfinále play-off v poměru 3:1 na zápasy. Z výše uvedeného je tedy patrné, že se můžeme těšit na střetnutí dvou vynikajících celků, kterému jistě nebude scházet patřičný náboj. Zdali se budou radovat domácí Plameny nebo si vítězství do Havlíčkova Bodu odvezou Bruslaři můžete sledovat ve středu od 18:00, buď přímo na zimním stadionu na Bouchalkách, nebo prostřednictvím online přenosu.

Předprodej vstupenek, posílené parkování, organizační informace

Od úterního rána bude probíhat předprodej vstupenek v hokejové prodejně SobiSport (hned vedle vchodu do ZS) v úterý a ve středu od 9:30 - 12:00, 13:00 - 17:00. V den zápasu bude hlavní pokladna na zimním stadionu otevřena od 16 hodin.

Rovněž budou opět k dispozici rozšířené parkovací plochy a kromě parkoviště před stadionem, bude možné využít i plochu autocvičiště za rychlobruslařským oválem, případně u fotbalového stadionu. Tradičně vypjaté utkání budou provázet také zvýšená bezpečnostní opatření. Kromě monitorování tribun kamerami, budou probíhat také důslednější kontroly při vstupu do stadionu. Z těchto důvodů doporučujeme přijít na utkání s větším předstihem a vstupenky zakoupit co nejdříve, nejlépe v předprodeji tak, abyste se vyhnuli očekávaným frontám.

LETOŠNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY
5so 30.09.2017 SKLH Žďár nad Sázavou BK Havl.Brod6:3
14so 11.11.2017 BK Havl.Brod SKLH Žďár nad Sázavou8:1

V SOBOTU PŘIVÍTAJÍ PLAMENY DAVID SERVIS

Hned v sobotu 13. 1. čeká Plameny další domácí zápas, když na Bouchalky od 17:30 zavítá českobudějovický David Servis.

2. liga mužů - 23. kolo

SKLH Žďár nad Sázavou

10.01.2018

18:00

BK Havlíčkův Brod