Start sezóny se blíží, poslední přípravný zápas na ledě Žihadel

Zveřejněno 07.09.2017 | Tomáš Masař
HC Moravské Budějovice 2019 SKLH Žďár nad Sázavou
P8, čtvrtek 7.9.2017 18:00
HC Moravské Budějovice 2019 - SKLH Žďár nad Sázavou MBU - ZNS
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Za necelý týden začíná nový ročník 2. ligy a týmy finišují s přípravou. K poslednímu přípravnému zápasu zajíždí žďárští hokejisté do Třebíče k utkání se Žihadly z Moravských Budějovic, kde se budou snažit protrhnout sérii neúspěchů z venkovních hřišť. Naopak domácí jistě budou chtít navázat na dobré výsledky z "domácího" ledu. Podaří se Plamenů opět neutralizovat Petera Puchera a jeho komando Žihadel a zakončit tak přípravu ve vítězném duchu, nebo budou Moravskobudějovičtí nad jejich síly?

V minulé sezóně se Plamenům v Moravských Budějovicích příliš nedařilo a dvakrát odešly těsně poraženy (2:3 a 1:2), naopak na začátku letošní přípravy si se soupeřem z jihu Moravy vcelku snadno poradily a rozstřílely jej 9:4, především díky pětigólové smršti ve druhé třetině. Žihadla tak mají žďárským borcům co vracet a vzhledem k tomu, že se pro oba týmy jedná o poslední přípravný zápas, budou jistě obě mužstva chtít zakončit přípravu vítězně.

NEGATIVNÍ BILANCE NA LEDĚ SOUPEŘŮ

Plamenům se zatím v přípravě na cizích stadionech příliš nedaří. Všechny tři zápasy venku prohrály a jen v Kolíně se jim podařilo uhrát alespoň pomyslný bod za prohru v prodloužení. Ani poslední přípravný zápas v Pelhřimově se příliš nevydařil, když domácí Lední medvědi v rozmezí 32. až 44. odskočili do tříbrankového vedení a Plameny dokázaly již jen korigovat na konečných 5:6. Kamenem úrazu se ukázaly být především přesilovky, v nichž Plameny dvakrát inkasovaly při vlastní početní výhodě.

ŽIHADLA JSOU DOMA SILNÁ

Tým z Moravských Budějovic natáhl sérii vítězství na svém domácím ledě již na tři utkání s poměrně impozantním skóre (25:8). Doma Žihadla prohrála jen v úvodním zápase celé přípravy proti Hodonínu (1:5) a od té doby si postupně poradila s HC Osmos Bratislava (10:5), Táborem (7:0) a Pelhřimovem (8:3). V úterý navíc Žihadla v posledních minutách otočila zápas v Táboře a odvezla si těsnou výhru 5:4. Plameny tedy čeká velice silný soupeř, nabuzený dobrými výsledky v posledních zápasech. Podaří se žďárským matadorům prolomit sérii venkovních porážek, nebo se budou opět radovat domácí? Utkání můžete v online přenosu sledovat od 18:00.

S PLAMENY VYJEDE I MOŽNÁ POSILA

Do zápasu s Moravskými Budějovicemi naskočí i jedna možná posila. Útočník Ondřej Panna, o jehož příchodu se spekulovalo, nakonec Plameny neposílí, když na poslední chvíli upřednostnil Kolín. Na ledě se ale dnes předvede obránce David Sedláček, který přichází na zkoušku z Třebíče. Ještě jedna výrazná ofenzivní posila je však stále v jednání. Více informací přinese zítřejší tisková konference.