ŠTĚPÁNEK: Můžu tu strávit celou sezonu, ale třeba také zítra odejít

Zveřejněno 03.10.2022 | Redakce
Jak už je u něj v posledních sezonách zvykem, i tu letošní zahájil útočník Petr Štěpánek v dresu Plamenů. Zda bude mít jeho angažmá ve Žďáře v tomto ročníku delšího trvání, ale také, jak hodnotí vstup do sezony, to prozradil v krátkém rozhovoru.
Petře, v sobotu jste na domácím ledě zdolali Opavu 4:1. Jaký to byl zápas?
Potvrdilo se to, co jsme věděli, tedy že to bude těžké utkání. S týmy, jaký má Opava, tedy podobné kvality té naší, se vždy hraje lépe doma. Vlastní led i fanoušci na tribunách dělají hodně. Věřil jsem proto, že vyhrajeme. Ono se celkově s těmi celky z východu lépe hraje doma než venku.

Dlouho to ovšem na nakonec celkem jasnou výhru nevypadalo.
Dostali jsme brzy gól, naopak sami jsme se nemohli prosadit. Nevím, jak to vypadalo z hlediště, ale měl jsem pocit, že máme na výhru. Jenom jsme se dlouho nemohli střelecky prosadit. Nakonec jsme ovšem naši střeleckou smůlu protrhli a zvítězili. Ty góly však mohli přijít dříve.

Premiérovou trefou v sezoně jsi zvyšoval naše vedení na 3:1. Jak jsi svůj přesný zásah viděl?
Hráli jsme přesilovku a bylo vhazování v útočném pásmu. Domluvili jsme se s klukama, že pokud centr vyhraje buly, tak mi puk pošlou a já jej rovnou z voleje zkusím poslat na branku. A ono to vyšlo, i když mi ta střela příliš nesedla. Puk se trošku svezl, což ale gólmana Opavy zaskočilo a pod betonem mu kotouč projel do branky.

Už jsi tedy dal i hezčí branky?
To rozhodně. (smích) Ono to tak někdy bývá. Kdyby mi to sedlo, možná bych třeba vůbec netrefil branku. A pokud ano, gólman by tu střelu třeba měl, protože na ten pohyb reagoval.


"
PŘED ZAČÁTKEM SOUTĚŽE BYCHOM TOLIK BODŮ URČITĚ BRALI. ROZHODNĚ NEJSME NEJVĚTŠÍ FAVORITÉ SOUTĚŽE, ALE JDEME DO KAŽDÉHO UTKÁNÍ S TÍM, ŽE CHCEME VYHRÁT.

Za první gól v sezoně jsi ale byl určitě rád…
Samozřejmě, první trefa v sezoně bývá vždycky nejhorší. Člověk se na každou ránu soustředí, chce se co nejdříve prosadit. Když mu to tam dlouho nepadne, je pak pod tlakem.

Jak jsi si užil první zápas před domácími fanoušky?
Bylo to fajn. Když jsme před zápasem vylezli na led, říkali jsme si ze srandy, že asi netáhneme, protože na tribunách byly sotva necelé dvě stovky diváků. Trošku jsem z toho měl obavu. Ale další lidi pak přišli a byla výborná atmosféra. Možná to bylo dáno i tím vývojem, kdy jsme zápas otočili z 0:1 na 4:1 až v poslední třetině.

Ze tří zápasů máte na kontě šest bodů. Je to důvodem ke spokojenosti?
Před začátkem soutěže bychom tolik bodů určitě brali. Rozhodně nejsme největší favorité soutěže, ale jdeme do každého utkání s tím, že chceme vyhrát. Věděli jsme, že v Kopřivnici to bude těžké, což se bohužel potvrdilo. Do Hodonína jsme ale jeli s tím, že bychom to měli zvládnout. Sice nás čekal těžký protivník, ale ne nezdolatelný. Podobné to bylo také proti Opavě. Dá se říci, že zápasy, které jsme měli zvládnout, jsme zvládli.

Jak jsi spokojený se svými výkony, resp. jak se cítíš na ledě?
Všichni ode mě čekají, že budu dávat góly, ale že i naše útočná trojka je bude dávat. V Hodoníně jsme dali dva, teď zase něco, ale myslím si, že bychom mohli být daleko nebezpečnější. Nejsme roboti, abychom dávali tři góly každý zápas, ale myslím, že to zatím není takové, jak bychom si všichni představovali.

Na druhou stranu to ale vypadá, že si v útoku s Honzou Wasserbauerem a Lukášem Burešem dobře rozumíte?
Jsem za oba kluky rád, protože mají povahu, kdy chtějí pořád hrát. Nejsou to typy, které by se na něco vykašlaly nebo se urazily, když zrovna nedostanou nahrávku. Ať je první nebo poslední minuta, pořád chtějí hrát, proto s nimi moc rád v útoku nastupuji.

Odejdeš i letos po pár týdnech za dalším angažmá do zahraničí?
Zatím upřímně říkám, že vůbec nevím. Domluvili jsme se, že ve Žďáře opět začnu sezonu, což ale může kdykoliv skončit. Můžu třeba zítra dostat nabídku a budu pryč, ale třeba také žádná nepřijde a já tu odehraji celý ročník. Uvidíme také, nakolik se mně bude dařit, ale i na potřebách týmu.

Rozumím tomu správně, že na rozdíl od předešlých let tentokrát nemáš konkrétní angažmá v cizině domluvené?
Přesně tak, nyní nic domluveného není. Domlouval jsem si během léta angažmá v jiných dvou klubech v Anglii, než jsem dosud působil. Ani jedno však nedopadlo, to druhé na konci srpna z důvodů administrativních. Jsem proto tady a uvidíme, jak všechno dopadne.

Ve středu nás čeká další domácí zápas, tentokrát bude soupeřem Vyškov. Jaký očekáváš zápas?
Těžký. Úplně první přípravný zápas, v němž kluci doma schytali od Vyškova prohru 3:8, jsem nehrál. Nastoupil jsem až do utkání u nich, který jsme prohráli 2:4. Vyškov má rozhodně lepší tým než Opava, ale věřím, že by nám domácí prostředí mohlo opět pomoci. Chtělo by to ale, aby se nám podařilo co nejdříve skórovat, pak by ten zápas pro nás mohl být mnohem snazší.