SLÁMA: Před diváky si tak brzy nezahrajeme

Zveřejněno 30.11.2020 | Redakce
Gólman Plamenů Jiří Sláma na sport v současné nepříznivé době příliš času nemá. Posledních několik týdnů se totiž věnuje rekonstrukci svého bytu.
Jirko, Tebe nyní asi vynucená pauza tolik mrzet nemusí, že?
Vím, že to zní trošku paradoxně, ale opravdu pro mě přišlo přerušení soutěží v ideální době. Na začátku října jsem začal s rekonstrukcí mého bytu. Poslední dva měsíce tak trávím volný čas prací na něm.

Takže rekonstrukci provádíš Ty sám?
Teď už ano. Na začátku mi pomáhal kamarád, který mi s některými pracemi poradil. Navíc nejde o nějakou totální rekonstrukci, byť těch zásahů není zrovna málo.

Najde se chvilka času i na sport?
Musím upřímně přiznat, že jsem na něj vůbec neměl čas. Hned po zaměstnání pracuji na bytě, domů se pak vrátím až večer. Takhle je to každý den kromě neděle. Navíc já jsem kancelářský typ, většinu času v zaměstnání strávím u počítače. Takže ten pohyb je pro mě dostačující. (smích)

Nezaznamenal jsi nějakou reakci od spoluhráčů na to, že se Ti to tak pěkně časově sešlo?
Zatím jsem nic nezaznamenal. Je to ovšem způsobené především tím, že nejsme moc v kontaktu, proto žádné špičkování neproběhlo. Čekám ale, až se znovu sejdeme, že nějaké připomínky k tomu, jak se mi to pěkně sešlo, stoprocentně proběhnou.

Jak to vypadá s rozjezdem soutěže, máš nějaké informace?
Zatím žádné nové informace o tom, že by se něco mělo začít rozjíždět, nemám. Od trenéra máme instrukce, ať každý individuálně udržujeme, ale nic dalšího nebylo řečeno.

Kdy předpokládáš, že by se druhá liga mohla znovu rozběhnout?
Za sebe si říkám, že to bude asi až v příštím roce. Předpokládám, že v příštím týdnu by se mohla nařízení zase o stupeň povolit. Je ale otázkou, zda a za jak dlouho budou chtít sportovní soutěže znovu pustit. Třeba se za dva nebo tři týdny můžeme rozjet, ale co testování? Pokud by muselo být, byla by to stopka z ekonomických důvodů.

S účastí diváků na tribunách se asi moc počítat nedá, že?
S nimi příliš nepočítám. Obávám se, že se hokej po spuštění bude hrát bez diváků. Pokud by se soutěž rozběhla a hrálo se třeba až do konce dubna, třeba by v závěru diváci mohli být v hledišti. To by byla ta nejlepší možná zpráva.

Atmosféra bez nich je asi hodně odlišná?
Už jsme si vyzkoušeli hrát bez diváků a není to ono. Hokej hrajeme hlavně pro ně a bez atmosféry je to jak přátelské utkání. Nasazení všech hokejistů je tím výrazně ovlivněné.

Pozoruji, že se v očekávání držíš spíše při zemi?
Raději si nastavuji očekávání hodně nízko, abych pak mohl být příjemně překvapený. (smích) Můj předpoklad je takový, že se znovu začne hrát až v příštím roce a bez diváků.