SLÁMA: Na Hodonín jsem si věřil, měli jsme ale i trochu štěstí

Zveřejněno 29.09.2022 | Redakce
Jedním z hrdinů středečního vítězného utkání na ledě Hodonína byl gólman Plamenů Jiří Sláma. Ten měl na zisku tří bodů za vítězství 4:3 lví podíl. „Naštěstí mě puky občas trefovaly,“ skromně se usmíval gólman SKLH.
Jirko, na ledě Hodonína jsme po několika zvratech v průběhu šedesáti minut zvítězili 4:3. Jak jsi utkání viděl ze Tvé pozice v brankovišti?
Bylo to velmi zajímavý a vyrovnaný zápas. První třetina nám vyšla, dokázali jsme využít obě naše šance a vedli jsme 2:0. Ve druhé třetině jsme však úplně vypadli z tempa. Soupeř nás přehrával, navíc mu tam napadaly branky, to pro nás byla trošku krizová situace.

V závěrečném dějství se ovšem podařil obrat i nám…
O přestávce před třetí třetinou jsme si řekli, že se pokusíme nepříznivé skóre otočit. To se nám povedlo a tři body tak putovaly k nám.

Dá se říci, že skóre v průběhu zápasu kopírovalo obraz hry na ledě?
To bych ani neřekl. Dá se říci, že zápas to byl vyrovnaný, snad jen v prostřední části jsme trošku odešli. V poslední třetině už se hra opět vyrovnala, jen my jsme měli více štěstí.

"
JÁ JSEM SE CÍTIL DOBŘE I V KOPŘIVNICI, BYŤ TO PODLE VÝSLEDKU MOC NEVYPADALO. PROTO I NA LEDĚ HODONÍNA JSEM SI VĚŘIL, MĚL JSEM ČISTU HLAVU.

K naší výhře jsi přispěl několika důležitými zákroky…
Naštěstí mě ty puky trefovaly. (smích) Bylo důležité, že se mi ty zákroky povedly v situacích, kdy se zápas lámal abylo potřeba týmu pomoci. Přišly tedy v důležité chvíli.

Které zákroky si hlavně vybavíš?
Určitě dva samostatné úniky hráčů Hodonína. Hlavně ten první byl ještě za bezbrankového stavu, přičemž všichni dobře víme, jak je první gól vždy nesmírně důležitý.

Do středečního zápasu jste šli po úvodním debaklu 1:7 v Kopřivnici. Jak jsi se před zápasem po nevydařeném startu cítil?
Překvapivě dobře. (usmívá se) Ale já jsem se cítil dobře i v Kopřivnici, byť to podle výsledku moc nevypadalo. Proto i na ledě Hodonína jsem si věřil, měl jsem čistu hlavu.

Co úvodní dvě kola ukázala, případně naznačila?
Kopřivnice nás docela překvapila. Sám jsem tam jel s tím, že by to měl být bez problémů vyrovnaný zápas, ale nastoupil na nás mančaft, který výborně bruslil a přehrál nás na celé čáře. Neměli jsme na body jakoukoliv šanci. S Hodonínem jsme se utkali už v přípravě, proto jsem věřil, že zde vyhrajeme. Musím uznat, že Kopřivnice byla minimálně o level výše než Hodonín.

V sobotu čeká tým domácí soutěžní premiéra proti Opavě. Jak moc se na zápas těšíš?
Těším se hodně. Konečně nemusíme nikam cestovat, což věřím, že by mohlo hrát v náš prospěch. Přece jenom je člověk po té cestě vždy trošku utahaný, takže tentokrát bychom mohli na soupeře vlétnout my a diktovat tempo hry.

Mohli byste mít také solidní diváckou podporu…
Věřím, že nás fanoušci poženou za další výhrou. Netroufám si tipovat, kolik jich přijde, ale věřím, že hodně. Třeba v Hodoníně bylo na tribunách necelých devět stovek diváků, což bylo super. Sice fandili soupeři, ale atmosféra byla výborná.