SD čekají noví soupeři a další část soutěže, MD hraje venku

Zveřejněno 21.11.2017 | @krasny_ondrej
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Základní skupinu starší dorostenci mají za sebou, zakončili ji na čtvrtém místě, tudíž je čeká skupina o umístění. V ní se bude hrát o postupové místo do play-off, ale i o body k záchraně. Navíc na Plameny čekají nové týmy, tento týden do Žďáru přijede Litvínov. I mladšímu dorostu se blíží konec základní části. Po dvou debaklech čeká svěřence Jiřího Šejby duel na ledě v Jihlavě a Liberci.

Foto: Petr Nedvěd

NOVÁ SKUPINA, BODY ZŮSTÁVAJÍ

Starší dorost Plamenů odehrál základní skupinu na čtvrtém místě a čeká je "skupina o umístění". V ní se seskupí všechny týmy, které nepostoupily do nadstavby, celkem jich je 11 a odehrají dvoukolově 20 utkání každý s každým. Body, které jednotlivé celky získaly v základní skupině zůstávají. Cesta do play-off je trnitá, do další fáze totiž postoupí čtyři týmy, které se v šestikolovém systému utká každý s každým doma venku o dvě postupová místa do play-off. Zbylých sedm týmů si to v závěrečné fázi rozdá ve skupině o udržení. Všechny body znovu týmům zůstávají a do nižší soutěže sestupují dva nejhorší.

Prvním soupeřem bude pro žďárské hokejisty Verva Litvínov. Severočeši získali v základní skupině osm bodů a skončili na posledním místě. V konkurenci se suverénní Plzní, Karlovými Vary, Kladnem a Chomutovem. Vzhledem k neznámosti soupeře, to nebude pro Plameny jednoduchý zápas. Na dlouhou štaci vyrazí žďárští mladíci v neděli, protože to je čeká utkání na ledě Ocelářů Třinec. Ten poněkud překvapivě skončil také na posledním místě skupiny se čtrnácti body, tedy s bodem méně, než získaly Plameny. Slezané bojovali ve skupině s Vítkovicemi, Zlínem, Havířovem a Vsetínem.

SKUPINA O POŘADÍ V PLAY-OFF
HC Sparta PrahaHC Plzeň 1929HC Energie Karlovy VaryHC Slavia PrahaVítkovice RideraAukro Berani ZlínRytíři Kladno
Bílí Tygři LiberecHC Kometa BrnoDukla JihlavaDynamo PardubiceMotor České BudějoviceMountfield HKEC Red Bull Salzburg
SKUPINA O UMÍSTĚNÍ NA 15. - 25. MÍSTĚ
BK Mladá BoleslavAZ HavířovVHK VsetínOceláři TřinecPiráti Chomutov Verva LitvínovLetci Letňany
BK Havlíčkův BrodWarrior BrnoHC OlomoucSKLH Žďár nad Sázavou   

Program extraligy staršího dorostu
N1, pá 24.11. 18:45SKLH Žďár nad Sázavou — Verva Litvínov ONLINE
N2, ne 26.11. 15:00Oceláři Třinec — SKLH Žďár nad Sázavou ONLINE

MLADŠÍ DOROSTENCE ČEKÁ VENKOVNÍ DVOJZÁPAS

Mladší dorostenci mají za sebou hodně nepovedený víkend, a to bychom byli ještě s hodnocením slušní. Žďárští mladíci si jak proti Hradci Králové, tak i doma s Kometou odvezli z ledu dvouciferný příděl. Napravit tyto výpadky se Plameny pokusí už tento čtvrtek. V dohrávce 12. kola vyjedou na led jihlavské Dukly. Již na první pohled půjde o důležitý souboj. Žďárští hokejisté totiž mají patnáct bodů, jihlavští mladíci 14. Bojovat se bude nejen o osmou příčku, ale hlavně o vzdálení se posledních Letňan.

O víkendu sehrají mladé Plameny duel pod Ještědem. Proti Bílým Tygrům nemají co ztratit. Liberec zdatně na druhé příčce dotahuje Hradec Králové. V prvním vzájemném zápase na Bouchalkách Plameny dlouho odolávaly, ale nakonec se překvapení nekonalo a favorit si na sever Čech odvezl všechny tři body.

Program ELIOD extraligy mladšího dorostu
12. kolo, čt 23.11. 15:45Dukla Jihlava — SKLH Žďár nad Sázavou ONLINE
17. kolo, so 25.11. 12:00Bílí Tygři Liberec — SKLH Žďár nad Sázavou ONLINE