S Adamem Rašnerem o zápase v Řisutech

Zveřejněno 12.01.2016 | Barbora Hronková
S L A N Ý – V sobotu vyjela žďárská skvadra do Řisut, odkud si odvezla tvrdě vybojované dva body po výhře v prodloužení. Sám Adam Rašner přiznává, že to byl velmi namáhavý zápas, hlavně kvůli okolnostem, jako je venkovní prostředí a neuznané góly.

Žďár začal výborně – gól v prvních vteřinách je vždycky super, řekli nám hráči po utkání. Buldoci, ale obratem vyrovnali, čili se hrálo od začátku, což je škoda. Nakonec ale po urputném boji muselo prodlužovat za stavu 3:3. Tam bylo štěstí víc nakloněno Plamenům, takže dva body jsou teď jejich. „Řisuty známe a víme, co je to za soupeře. Hodně bruslí a mají mladý tým. Navíc nám nepomohlo, že se hrálo venku a takže to celkově bylo velmi těžké. Neuznali nám pár gólů, a tak byl zápas hodně vyhrocený,“ okomentoval dobrou formu soupeřů Adam Rašner.

Společně se svými druhy bojoval Adam do posledního dechu a dokonce se předvedl i několika pěknými šancemi. Například na konci druhé třetiny, kdy se snažil propálit puk až z modré čáry, ale nakonec kotouč za brankaře nedostal. „Já se snažím to nekomplikovat a hraju jednoduše. Hlavně tak, aby na mě byl spoleh,“ tvrdí hráč, který v této sezóně patří se zhruba 16 zápasy k „nováčkům“ v mančaftu z Bouchalek.

Zajímavé je, že v posledních zápasech je to jak na střelnici – spousta branek, dotahování velkých rozdílů ve skóre, emotivní poslední minuty základní hrací doby, často i prodloužení (naštěstí tentokrát, díky Petrovi Štěpánkovi, který opět nezklamal, vyšlo v náš prospěch). Přesto se poslední dobou dost často Plamenům nepodaří dotáhnout svůj pěkný rozjezd do úplného konce a nechají si vzít od protivníka body velmi snadno. Čím to je? „Těžko říct, nejdůležitější je asi hrát víc zodpovědně dozadu a nedostávat laciné góly. To je asi to nejdůležitější, protože dopředu jsme dobří. „Štěpovi“ to tam padá hodně, takže…“ zamyslel se nad výkony týmu Adam. Proč se nedaří zápasy uhrát do vítězného konce? Sami nevíme….!? A má asi pravdu, protože vzpomeňme na začátek sezóny 15/16, kdy jsme se zaráželi nad výkony naší obrany. Hra beků se ale od té doby výrazně zlepšila, borci už nedělají tak okaté chyby, které rozhodovali zápasy – ale v náš neprospěch – což potvrdil i Adam. Nejenom slovy, ale i svým počínáním na ledě.

Tuto sobotu čeká Žďárské náročná cesta do Sokolova, kde zcela jistě plánují potvrdit skóre z minulého střetnutí. Pro Plameny tento zápas dopadl velmi příjemně (9:2) a přerušil jejich četnou sérii porážek. Avšak sami hráči již uznali, že podceňování soupeře jim jde. Tuto chybu si už několikrát odpykali. Navíc Baník bude chtít vyhrát víc, než kdy jindy, aby přerušil řadu tří proher v řadě. Ani Adam soupeře neplánuje podcenit, jeho odpověď mluví za vše: „Zápas je zase venku s těžkým soupeřem. Nepříjemné je, že oni si tam dokážou stáhnout různé hráče z prvních lig. Navíc se k tomu ještě připočítá ta dlouhá cesta. Ale tak je to v sobotu, tak snad pojedeme všichni!“ My jim přejeme v Sokolově mnoho zdaru!