První listopadový víkend přinesl další zápasy mladých Plamínků

Zveřejněno 06.11.2023 | Redakce, Anna Daňsová
Také mladí Plamínci odehráli o víkendu svoje soutěžní utkání, úspěšní byli mladší žáci, kteří po dobrém výkonu porazili Bystřici nad Pernštejnem. Jedno vítězství ze dvou zápasů zapsala také 9. třída, která porazila Znojmo, naopak dorostenci doma vysoko podlehli Scorpions Brno.

Dorost

Sobota 4. listopadu 2023
V sobotu dopoledne dorostenci přivítali Scorpions Brno. Soupeř byl od počátku utkání mnohem aktivnějším celkem, vytvořil si spoustu šancí a 6 z nich dokázal proměnit, naopak Plamínci se netrefili ani jednou, a tak si Scorpions zaslouženě odvezli všechny body za vítězství 6:0.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Scorpions Brno 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 12. Němec, 13. Šmerda (Kolomazníček, Klouda), 40. Hoferik (Viliš, Vališová), 45. Solař (Kolomazníček), 52. Šmerda (Solař), 57. Košíček (Němec).

FOTOGALERIE

9. třída

Deváťáci v sobotu sehráli utkání na ledě znojemských Orlů, kde vstoupili velmi dobře do první třetiny a vypracovali si vedení 4:2. Ještě v polovině utkání Plamínci vedli 5:2, přesto nakonec třetí třetina nabídla velké drama, jelikož kvůli velkému množství vyloučených hráčů na straně Plamínků domácí dokázali vyrovnat na 5:5 a poslat zápas do prodloužení. V něm naštěstí velmi brzy rozhodla o bonusovém bodu pro hostující celek Andrea Kantorová, která 38 vteřin po začátku prodloužení vstřelila vítěznou branku. „Skoro celou třetí třetinu jsme hráli ve čtyřech, což zápas bohužel hodně ovlivnilo a jenom díky skvělému Ondrovi v brance se Znojmu nepodařilo rozhodnout zápas v základní hrací době. Naštěstí se nám povedlo hned v první minutě prodloužení rozhodnout a zaslouženě jsme vyhráli. Děkuji týmu, že je ta třetí třetina nezlomila a do prodloužení šli naplno s cílem vyhrát, což se podařilo,” hodnotí výkon Plamínků trenér David Pazourek.

HC Orli Znojmo-mládež, z.s. - SKLH Žďár nad Sázavou 5:6p (2:4, 1:1, 2:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Pokorný (Zíma, Kafková), 16. Teleki (Wald, Irmann), 40. Wald, 53. Pokorný (Wald, Teleki), 56. Wald (Teleki) - 3. Kantorová (Řehoř), 8. Řehoř, 8. Řehoř (Pavelka), 18. Rosecký (Řehoř), 28. Mařata (Kantorová), 61. Kantorová (Rosecký, Řehoř).

Neděle 5. listopadu 2023
To v neděli už deváťáci tak úspěšní nebyli, v zápase proti Scorpions Brno inkasovali hned v první minutě a přestože se jim dvakrát podařilo vyrovnat, rozhodující gól nakonec vstřelili hosté v 57. minutě a odvezli si tak všechny body.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Scorpions Brno 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Kantorová (Řehoř, Bartoň), 46. Kantorová (Řehoř, Lorenc) - 1. Zajíček, 28. Regec (Pejchal), 57. Zajíček (Regec, Konečný).

Starší žáci

Starší žáci v neděli odehráli utkání na ledě Moravských Budějovic, kde vstoupili velmi dobře do první třetiny a vedli už 2:0, bohužel ale v 10. minutě přišlo vyloučení hostujícího Aleše Kmenta na 5 minut plus do konce utkání, které domácí potrestali čtyřmi góly, ujali se vedení a to už nepustili. „Vstup do utkání nám vyšel, ale bohužel zbytek zápasu ovlivnilo nesmyslné vyloučení našeho hráče do konce utkání, které soupeř tvrdě potrestal. Na hráče pak padla deka, úplně se přestalo hrát a z naší strany to dnes byl hodně špatný výkon,” hodnotil po zápase výkon svých svěřenců David Pazourek.

HC Žihadla Moravské Budějovice - SKLH Žďár nad Sázavou 14:7 (5:2, 5:3, 4:2)
Branky a nahrávky: 12. Vandas (Svoboda), 13. Gemidžiev (Horký, Večeřa), 13. Večeřa (Horký, Vaňura), 15. Vandas (Večeřa), 17. Horký (Bajgl, Gemidžiev), 22. Vandas (Horký), 25. Večeřa (John), 35. Matušina (Svoboda), 36. Horký (Vandas, Večeřa), 40. Horký (Vandas, Večeřa), 42. Večeřa (Horký, Vandas), 50. Večeřa (Gemidžiev), 57. Horký (Večeřa), 60. Jelínek (Večeřa, Horký) - 1. Špaček (Bukáček), 4. Benc, 27. Benc, 35. Benc (Špaček), 37. Benc, 44. Dostál T. (Špaček, Kratochvíl), 56. Benc.

Mladší žáci

Mladší žáci v neděli na Bouchalkách hostili Zubry z Bystřice nad Pernštejnem, proti nimž sehráli velmi dobré utkání. Od počátku byli aktivnějším celkem, měli velmi dobrý pohyb a dostávali se do mnoha šancí. Už v první minutě se Plamínci dostali do vedení, které pak udrželi až do konce a po zásluze zvítězili 8:3. „Musím kluky pochválit, odehráli jsme dobrý zápas, po ztrátách puku soupeře jsme jej dostávali okamžitě pod tlak a konečně jsme si i vyhověli nahrávkami. Za mě velká spokojenost, až na pár zádrhelů v obranném pásmu jsme utkání zvládli skvěle, jsem rád, že kluci poctivě odmakali celý zápas, od golmana po posledního hráče všichni plnili to, co jsme po nich chtěli,” chválil výkon svých svěřenců trenér Lukáš Jícha po nedělním zápase.

SKLH Žďár nad Sázavou - BK Zubři Bystřice nad Pernštejnem 8:3 (4:2, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Říčan (Řehoř, Kertis), 12. Matoušek (Šustr, Buchta), 15. Šustr (Matoušek), 20. Řehoř (Říčan, Imramovský), 21. Řehoř (Říčan, Imramovský), 24. Řehoř (Říčan, Imramovský), 39. Kertis (Řehoř, Imramovský), 60. Štěpanovič (Řehoř, Říčan) - 13., 15. a 38. Horáková.