Zveřejněno 13.08.2015 | mk
SKLH Žďár nad Sázavou HC Lední Medvědi Pelhřimov
Přát. 2, čtvrtek 13.8.2015 18:00
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Lední Medvědi Pelhřimov ZNS - PEL
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Po úterní výhře nad Břeclaví v premiérovém zápase sezóny, sehrají dnes žďárští hokejisté další přípravný zápas. Připravenost Plamenů přijedou na Bouchalky prověřit Lední Medvědi z Pelhřimova. Tradiční derby Vysočiny vypukne na žďárském stadionu v 18:00.

Ilustrační foto: Tomáš Marek

HC Lední Medvědi Pelhřimov obsadil v uplynulém ročníku 2.ligy 11.místo se čtrnáctibodovou ztrátou na sedmý Žďár. V následném play-off dokázali hokejisté ze západu Vysočiny vzdorovat favorizovanému Jablonci, když odvrátili první mečbol na jeho vlastním ledě výhrou 1:4. To se jim však již nepodařilo zopakovat u říčky Bělé, kde podlehli Vlkům nejtěsnějším rozdílem 2:3 a sezóna tak pro ně skončila v osmifinále.

Medvědí mají za sebou, stejně jako Žďár, první přípravný zápas, ve kterém přivítali na vlastním ledě Kohouty z Tábora (5:6sn). A byl to velmi zajímavý zápas s dramatickým průběhem plným zvratů. Loňský čtvrtfinálový přemožitel Plamenů si vytvořil během první třetiny vedení 1:4. Medvědi však dokázali stav otočit na 6:5. Jenomže čtyři minuty před závěrečnou sirénou srovnal skóre táborský Blažek a tak o vítězi rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější Jihočeši.

Plameny budou dnes chtít navázat na úterní úspěšnou premiéru. V kádru dnes opět dostanou přednost především mladí hráči bojující o místo v sestavě. K určitému posílení by však mělo dojít v obraně, kterou vyztuží zkušený Pavel Staněk a domácímu publiku by se měl představit žďárský odchovanec, momentálně působící v jihlavské Dukle, Václav Půža, který bude mít do sezóny střídavý start do Žďáru. Teprve devatenáctiletý talentovaný obránce obléká pravidelně dres jihlavské extraligové juniorky, ale má na svém kontě také 3 starty v „áčku“ Dukly.

Další přípravné utkání začíná na žďárských Bouchalkách ve čtvrtek 13.srpna v 18:00. Jednotné vstupné na všechna přípravná utkání je 30,- Kč.