Představení nových tváří na soupisce Plamenů

Zveřejněno 19.10.2019 | Redakce
V první pětině soutěže jste si mohli všimnout dalších nových tváří v dresu se „žetkem“ na prsou. Vedení SKLH muselo reagovat jak na velmi kritickou situaci v obranných řadách, tak i na zranění brankářské jedničky Jiřího Slámy, který by měl být mimo minimálně do konce měsíce října. Dalším hráčům byl vyřízen střídavý start, nicméně u nich bude vždy záležet na jejich vytížení v mateřském klubu. Tak si je pojďme představit.

BRANKÁŘI


V brance dostává v posledních zápasech příležitost Jan Čáp, jemuž nově kryje záda junior Richard Rulf, který přišel na měsíční hostování z Chotěboře. Rulf již nastoupil i za náš juniorský tým při prohraném derby s Havlíčkovým Brodem.

OBRÁNCI


Jak jsme již avizovali, zcela novou tváří je Adam Spálovský. Tento rodák z Kroměříže prošel mládežnickými kategoriemi v Havířově, Přerově a naposledy v Olomouci. Zkušenosti s třetí nejvyšší soutěží začal sbírat loni v dresu Orlové, kde odehrál rovných třicet zápasů, zapsal si čtyři asistence a čtrnáct trestných minut. Nový ročník zahájil s hodonínskými Drtiči, kde stihl čtyři klání, ve kterých však nebodoval.

Mezi známé tváře můžeme zařadit obránce Jakuba Černohorského a Lukáše Horta. Prvně jmenovaný působil ve Žďáře již v mládežnických kategoriích a za A tým Plamenů si doposud připsal šest startů. Jakub má vyřízené střídavé starty z Dukly Jihlava, a tak kolik přidá startů za Plameny v letošní sezoně, bude záležet zejména na jeho využití v mateřském klubu. Zato Hort je o poznání zkušenější. Tento dvaadvacetiletý bek působí ve Žďáře formou střídavých startů z Třebíče již čtvrtou sezonu a během té doby odehrál 82 utkání.

Určitě nejznámějším možným přírůstkem na soupisce Plamenů je žďárský odchovanec Václav Půža. Tento skvělý bruslař působí v Jihlavě již od dorosteneckého věku a za A tým Dukly stihl odehrát, kromě zápasů v první lize, i osmnáct střetnutí v nejvyšší české soutěži. Také on má vyřízené střídavé starty, nicméně nemůžeme u něj očekávat, že by za Plameny odehrál velkou porci zápasů, jelikož pravidelně nastupuje v obraně prvoligového celku.

Žďárský odchovanec Václav Půža pravidelně nastupuje za A-tým Dukly foto: Markéta Křížová

V kolonce odchodů jste jistě zaznamenali Josefa Koldu, který kvůli změně zaměstnání musel ukončit (přerušit?) aktivní kariéru. Odchovanec jihlavské Dukly spojil s naším městem na řece Sázavě převážnou část kariéry a zažil zde prakticky celou novodobou éru. Jediná výjimka je sezona 2015/2016, kdy zkusil angažmá v Havlíčkově Brodě. Pokud jsou statistiky správné, Kolda naskočil se „žetkem“ na dresu do 238 utkání a během této periody nasbíral přes 60 kanadských bodů. „Nedokážu říct jen jeden okamžik, který se mi tady vryl do paměti. Musím ale vyzdvihnout partu, Žďár je moje druhá rodina. Jsem za to rád a do smrti na to budu vzpomínat jen v dobrém,“ hodnotí „Koldič“ své angažmá u Plamenů. Ostřílený bek odehrál ve 2. lize dohromady 272 zápasů, vsítil 15 branek a nasbíral 69 bodů.

ÚTOČNÍCI


Již do čtyř utkání naskočil ve žďárském dresu novic, dvaadvacetiletý útočník Robin Medek, který v loňské sezoně působil na Slovensku v dresu MHK Dubnica. Tento přerovský odchovanec má na svém kontě i tři starty v první lize v dresu Prostějova, v kterých však nebodoval. Druholigové zkušenosti pak sbíral v Břeclavi, Valašském Meziříčí, Technice Brno a také v Písku. Ve druhé lize tak celkem odehrál 73 utkání a připsal si v nich 17 kanadských bodů.

Dalším útočníkem, který již vyjel na led se „žetkem“ na prsou, je Radim Ferda. Toto jedenadvacetileté pravé křídlo, které má vyřízené střídavé starty z Třebíče, odehrálo za náš tým dvě utkání a zaznamenalo jednu branku do sítě Havlíčkova Brodu. Ferda loni pomohl Žihadlům z Moravských Budějovic až do superfinále a během této jízdy zaznamenal 22 kanadských bodů ve dvaatřiceti kláních.

V útoku se ve středečním utkání na ledě Šumperku představila i další známá tvář pro naše fanoušky, a to čerstvě jedenadvacetiletý David Čermák (na fotce) z Dukly Jihlava. Ten již loni odehrál za Plameny 14 utkání, připsal si v nich 11 branek a celkem zaznamenal 17 kanadských bodů. I u něj ale bude záležet především na jeho vytížení v mateřském klubu. Tam Čermák pravidelně nastupuje převážně ve čtvrtém útoku, kde mu ale postupně klesá herní vytížení.

Naopak svolení hledat si nové angažmá dostal Jan Sokolík, který odehrál za Plameny pouze jedno utkání, a to hned to úvodní proti Drakům ze Šumperka.

David Čermák v dresu jihlavské Dukly foto: Nela Dittrichová