Poslední domácí zápas roku 2019 je tady. Přijede Nový Jičín

Zveřejněno 20.12.2019 | Redakce
SKLH Žďár nad Sázavou HK Nový Jičín
27., sobota 21.12.2019 17:30 Zimní stadion Bouchalky
SKLH Žďár nad Sázavou - HK Nový Jičín ZNS - NJI
V posledním utkání před letošními Vánocemi přivítají Plameny na svém ledě Ďábly z Nového Jičína, kteří v posledních utkáních předvádějí výbornou formu. Po čtyřech výhrách v řadě narazili až včera, kdy na domácím ledě nestačili na Havlíčkův Brod. Naopak naši hokejisté zaváhali čtyřikrát v řadě, a tak se budou chtít zcela jistě vrátit na vítěznou vlnu. Neváhej a přijď je podpořit v posledním domácím utkání letošního roku i ty! Utkání startuje v 17:30 na Bouchalkách.

POSLEDNÍ UTKÁNÍ

K velice důležitému utkání žďárští hokejisté odcestovali do Valašského Meziříčí. Pokud se chtěli přiblížit soupeřům na místech zajišťujících postup do play-off, potřebovali na Bobří hrázi bezpodmínečně bodovat. Dlouhou dobu to dokonce vypadalo, že by si svěřenci trenéra Hamana mohli odvézt všechny tři body. Po 40 minutách svítilo na ukazateli skóre 2:4 pro Plameny. V třetí třetině však domácí Bobři skóre otočili a svoji místy až drtivou střeleckou převahu přetavili v 5 gólů, a nakonec tak zvítězili 7:4. „Kvůli koloně na D1 jsme do Valašského Meziříčí přijeli až 35 minut před začátkem utkání. Bez rozcvičení jsme odehráli parádní dvě třetiny a paradoxně jsme zkolabovali ve třetí třetině,“ říkal po utkání trenér Radek Haman.

26. kolo, sobota 14. 12. 2019
HC Bobři Valašské Meziříčí - SKLH Žďár nad Sázavou 7:4 (0:0, 2:4, 5:0)
Branky a nahrávky: 23. Martiník (Vávra, Běhal), 28. Běhal (Pořízek, Romančík), 41. Dvořák (Seidler, Weintritt), 50. Dvořák (Seidler), 54. Weintritt (Hryciow), 59. Seidler (Weintritt), 60. Dvořák (Romančík, Ďurkáč) – 21. Adam (Pleva, Gregar), 29. Kovářů (Bureš, Heinrich), 33. Heinrich (Kovářů), 33. Kadleček (Medek, Lojek). Rozhodčí: Šudoma – Kučera, Blažek. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 47:20 (11:6, 18:11, 18:3). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 7:4.

Sestava z minulého utkání: Čáp (Sláma) – Pleva (C), Veleba, Spálovský, Kališ, Lojek, Bureš – Kadleček, Medek, Adam, Prokš (A), Kovářů, Ferda, Wasserbauer (A), Chlubna, Gregar, Kunstmüller, Heinrich

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Do sestavy Plamenů by se měl vrátit útočník Lukáš Jícha, který doléčil zraněné rameno a již je připravený nastoupit k utkání. Novicem v sestavě bude osmnáctiletý obránce jihlavské Dukly Patrik Rašín, který si loni vyzkoušel druhou ligu v dresu Pelhřimova. Naopak trenéru Radku Hamanovi bude scházet nemocný Slavomír Kadleček a také útočník Dominik Knap, který bojuje o místo v kádru prostějovských Jestřábů. Otazník visí nad starty Radima Ferdy a Lukáše Horta z Třebíče.

"
DO UTKÁNÍ JDEME S JEDINÝM CÍLEM - VYHRÁT. V POSLEDNÍCH ZÁPASECH JSME ZBYTEČNĚ POZTRÁCELI HODNĚ BODŮ A TO UŽ SI NEMŮŽEME V DALŠÍCH ZÁPASECH DOVOLIT.
KAPITÁN TÝMU MARTIN PLEVA

HK NOVÝ JIČÍN

Počátky hokeje: 1945
Stadion: Zimní stadion Nový Jičín (kapacita 2 000 míst)
Klubové barvy: modrá a bílá
Trenér: Petr Macháček

Ačkoliv jsme se teprve čerstvě přehoupli do druhé půli základní části, boj o play-off je v plném proudu. Zdálo se, že Nový Jičín začíná na první šestku ztrácet. Nyní však vyhrál pět z posledních šesti utkání, čímž se znovu přiblížil příčkám zaručujícím postup do vyřazovacích bojů. Tabulka je však velmi vyrovnaná, a Ďáblové tak budou potřebovat každý bod.

INFORMACE O KÁDRU

Mladičký tým Nového Jičína nejvíce táhne dvaadvacetiletý slovinský útočník Rok Macuh. Ve dvaceti čtyřech utkáních nasbíral osmadvacet bodů (13+15). Je tak nejlepším týmovým střelcem i nahrávačem. Velkou posilou pro útočné řady Ďáblů je z Hodonína přestoupivší Lukáš Finsterle. Devětadvacetiletý útočník patří v týmu mezi nejzkušenější hráče. V dosavadních devíti odehraných utkáních si připsal deset bodů (5+5). „V Hodoníně jsem přestal dostávat tolik prostoru na ledě, kolik potřebuji. Od toho se pak odrážela i moje hra. Neměl jsem potřebnou důvěru, bohužel. Navíc mě to stálo každý den šest hodin času i s dojížděním. A na to, abych ve svém věku pomalu ani nedohrával zápasy, nejsem zvyklý. Tak jsme se domluvili na rozvázání smlouvy,“ říkal v rozhovoru pro server hokej.cz. A jaké jsou jeho prozatímní dojmy z Nového Jičína? „V Novém Jičíně je vše v pohodě. Jsou tam správní lidé na těch správných místech. S panem Urbanem jsem se hned domluvil. Jeho slovo platí. Šel jsem do Jičína s tím, že klukům budu radit. Navíc budu dělat masáže, budu klukům po ruce, když budou potřebovat poopravit. Máme mladý tým, nicméně rozhodně se na něm dá pracovat. Každý však vždy musí začít sám u sebe,“ hodnotí zatím kladně hráč s extraligovými zkušenostmi.

Kanadskému bodování obránců vévodí Jakub Hruška (0+11), kterému zdárně sekunduje odchovanec třineckého hokeje Filip Rufer (2+6). Velmi dobrou formu v posledních zápasech ukazuje i Vladimír Váňa (3+5), který přišel do Nového Jičína z Hodonína.

V brance Nového Jičína toho zatím nejvíce odchytal Matěj Loubal, který loňskou sezonu chytal právě v dresu se žetkem na prsou. Dalším brankářem v záloze je Daniel Šimonů, který vychytal výhru v posledním vzájemném zápase na Bouchalkách, a třetím do party je Jiří Matoušek. Těžko tedy odhadovat, kdo bude nakonec v sobotu strážcem novojičínské klece.

Lukáš Finsterle ještě v dresu Hodonína foto: Petr Nedvěd

28. kolo, pátek 20. 12. 2019
HK Nový Jičín - BK Havlíčkův Brod 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 37. Váňa (Macuh) – 14. Voříšek (Cachnín), 18. Tecl (Pospíchal, Třetina), 28. Přidal (Semrád, Benák), 41. Mikeš (Přidal, Semrád). Rozhodčí: Jan Vaněk - Přemysl Bartek, Marek Pospíšil. Vyloučení: 6:7, navíc Kobylík (NJI) 10 min. OT [ZHK], Třetina (HBR) 10 min. OT [NESP.]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 386. Střely na branku: 35:38 (9:14, 17:13, 9:11). Průběh utkání: 0:3 1:3, 1:4.

Sestava z minulého utkání: Šimonů (Palička) – Kobylík, Váňa, Krutil, Rufer, Hruška, Tomeček, Tolokonnikov, Metelka – Palička, Macuh, Plitko, Lehečka, Štefka, Králík, Finsterle, Kafka, Irgl, Krupa