Pohár mistrů světa v ledním hokeji po 14 letech opět ve Žďáru nad Sázavou!

Zveřejněno 07.06.2024 | Redakce
Ten, kdo v pátek 14. června odpoledne dorazí do areálu Farská humna bude mít jedinečnou příležitost vidět na vlastní oči pohár Mistrů světa v ledním hokeji. Ano, do Žďáru jej přiveze jeden z novopečených Mistrů světa, Martin Nečas.

To, po čem toužili, touží a toužit budou generace hokejistů se před pár dny stalo skutečností, a titul mistrů světa v ledním hokeji získali hráči národního týmu České republiky. Stalo se tak po odmlce čtrnácti let, kdy v roce 2010 stejně jako letos byli u zisku mistrovského titulu hráči začínající v klubu SKLH Žďár nad Sázavou. V letošním roce byl jednou z opor hokejové reprezentace žďárský odchovanec, aktuálně hráč Caroliny Hurricanes v NHL, Martin Nečas. Fanoušci a obyvatelé Žďáru tak mají jedinečnou příležitost potkat se s Martinem Nečasem a vidět pohár mistrů světa v ledním hokeji pro rok 2024 na vlastní oči. Kdy? V pátek 14. června 2024, přibližně kolem 18 hodiny. Kde? V areálu Farská humna ve Žďáru nad Sázavou.

SKLH Žďár nad Sázavou za vydatné podpory Města Žďár nad Sázavou organizuje k této výjimečné příležitosti speciální program. „Bez spolupráce s radnicí, především s panem Petrem Sedlákem a starostou města Martinem Mrkosem, bychom akci zorganizovat nedokázali. Za to, jak se celé akce ujali a s čím vším nám dokážou pomoct, jim patří obrovské poděkovaní" hodnotí přístup města generální manažer SKLH Žďár nad Sázavou, Martin Nečas starší.

„O možnosti vidět pohár v rukách Martina Nečase ve Žďáru se klub dozvěděl 5. června odpoledne. Jde o akci organizovanou opravdu narychlo, ale snažíme se, aby se v rámci ní pobavil každý, kdo do areálu zajde." poodkrývá složitost organizace Michal Šimek, který pomáhá klubu s marketingem a eventy. Co všechno na návštěvníky čeká? „Určitě bude dostatek stánků s občerstvením, to je základ. Klub očekává návštěvu někde mezi 3 až 5 tisíci lidmi, a to už je slušný odběr. O pitný režim se postará havlíčkobrodský pivovar Rebel, který patří k dlouholetým partnerům klubu. Vedle stánků s občerstvením, bude možné zakoupit předměty s hokejovou tematikou (NHL, reprezentace) ve stánku Fanda NHL, který je známý svojí rychlostí při výrobě fanouškovských produktů s národní tematikou. O tom se mohli přesvědčit i návštěvníci mistrovství světa v Praze. Akci si po stránce moderování vzal za své event tým Rádia Vysočina. Na podiu vystoupí místním dobře známá kapela Exit a ozvučení a obraz zajistí tým Petra Stejskala" doplňuje Michal Šimek.

Zároveň musíme návštěvníky upozornit, že klub neorganizuje oficiálně žádnou autogramiádu. „Čas vyhrazený pro akci je poměrně krátký. Není důvod, aby kvůli podpisu Martina lidi absolvovali cestu přes půl republiky, a nakonec s nepořízenou odcházeli. V rámci akce je zajištěn prodej předmětů s Martinovým vlastnoručním podpisem ve stánku s hokejovou tematikou. Věříme, že i bez autogramiády si návštěvníci z akce odnesou jenom ty pěkné vzpomínky“ doplňuje Michal Šimek

Program na Farských humnech:
15:00 - začátek hokejového odpoledne
16:00 - start programu (LED obrazovka se záběry z MS v Praze)
16:30 - vystoupení kapely EXIT (1. část)
17:45 - představení dětského týmu SKLH (vítěz Kaufland puky pomáhají)
18:00 - představení mistrů světa z roku 2010
cca 18:10 - ukázka poháru mistra světa Martinem Nečasem
18:15 - poděkování starosty Města Žďár nad Sázavou, Martina Mrkose
18:30 - vystoupení kapely EXIT (2. část)
19:30 - konec oficiálního programu

Speciální poděkování za organizaci akce patří:
Městu Žďár nad Sázavou
Havlíčkoprodskému pivovaru Rebel
Hitrádiu Vysočina