Pod Zelenou horu zavítají Ďáblové z Nového Jíčína. Zvládnou si s nimi Plameny poradit?

Zveřejněno 11.10.2019 | Redakce
SKLH Žďár nad Sázavou HK Nový Jičín
9., sobota 12.10.2019 17:30 Zimní stadion
SKLH Žďár nad Sázavou - HK Nový Jičín ZNS - NJI
Ž Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U - Se čtyřmi body po osmi odehraných kolech se Plameny krčí na předposledním místě tabulky skupiny Východ, a tak si jistě budou chtít v dalším domácím utkání připsat na své konto tři body. Ve velice důležitém utkání přivítají Ďábly z Nového Jičína, které dnes navíc čeká předehrávka 10. kola proti Havlíčkovu Brodu. Bude to pro naše hokejisty výhoda? To se dozvíme zítra večer.

POSLEDNÍ UTKÁNÍ PLAMENŮ

Z VALAŠSKÉHO MEZIŘÍČÍ S DEBAKLEM
Žďárští hokejisté vstoupili do zápasu na ledě Bobrů velice aktivně a díky Martinu Plevovi šli v 7. minutě do vedení, když ihned využili svoji první přesilovou hru. Bohužel o dvě minuty později vyrovnal domácí útočník Pořický a ještě do konce třetiny díky dvěma přesilovým hrám dokonali obrat Seidler s Andrisem a rázem to bylo o dva góly více pro domácí.

Na začátku druhé třetiny přidal další gól domácích Dvořák a bylo to již 4:1. Přesně v polovině zápasu ještě vykřesal naději pro hosty obránce Martin Lojek, když krásnou střelou o tyč snižoval na 4:2. Plameny se poté nadechly k náporu, ale bohužel neproměnily žádnou ze svých šancí, a tak se stalo to, co trápí naše hokejisty od začátku sezony. Velká chyba a protivník trestal. Po druhé třetině tedy svítil na ukazateli skóre stav 5:2 pro partu trenéra Weintritta.

Ve třetím dějství se už utkání pouze dohrávalo, domácí zvýšili vedení o další tři trefy a Plameny se tak vracely na Vysočinu s debaklem 8:2.

Asistent trenéra Martin Nečas uznal kvality soupeře: „Zatím nejlepší mužstvo, se kterým jsme letos hráli. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě. Opět nás sráží individuální chyby, kterých se musíme v následujících zápasech maximálně vyvarovat."

Branky a nahrávky: 9. Pořický (Ďurkáč), 13. Seidler (Dvořák), 20. Andris (Paťava, Žák), 24. Dvořák (Vaněk), 39. Paťava (Andris), 41. Andris (Vávra, Paťava), 46. Kuchařík, 49. Daněk (Žák, Ďurkáč) – 7. Pleva (Bureš), 30. Lojek (Adam, Gregar). Rozhodčí: Vaněk – Vengřín, Pospíšil. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 328. Střely na branku: 40:28. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 8:2.

PROTI ĎÁBLŮM I S NOVOU DEFENZÍVNÍ POSILOU

Do zítřejšího utkání by měl nově zasáhnout i obránce Adam Spálovský (20), který k nám přišel z Hodonína. Za Drtiče naskočil v aktuální sezoně do čtyř zápasů, včetně toho proti Plamenům, který se odehrál v polovině září na jihu Moravy. Loňskou sezonu Adam působil v daleké Orlové, kde odehrál 30 utkání, ve kterých si připsal na své konto 4 kanadské body. V situaci, kdy musí naskakovat v obraně žďárského týmu i útočníci, bude určitě vítanou posilou.

HK NOVÝ JIČÍN

ĎÁBLOVÉ POTVRDILI U ŽIHADEL ROLI FAVORITA
Ďáblové jeli do Budějovic potvrdit výhru s Hodonínem. V utkání s loňským finalistou byli od začátku dominantní a zaslouženě soupeře přestříleli.

Branky a nahrávky: 10. Píš (Horký, Krutiš), 38. Horký (Krutiš, Kruckovyč), 51. Bazala (Trnka) – 1. Macuh (Palička F.), 7. Slovák, 19. Palička (Macuh, Slovák), 40. Macuh (Slovák, Hruška), 52. Palička F., 53. Štefka (Plitko). Rozhodčí: Čuňočka – Musil, Vašíček. Vyloučení: 7:12, navíc Kobylík (Nový Jičín) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 372. Střely na branku: 32:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6.

POSLEDNÍCH PĚT UTKÁNÍ
HK Nový Jičín – DRACI Šumperk 1:4
HC Bobři Valašské Meziříčí - HK Nový Jičín 3:4 pp
HK Nový Jičín – HC IMMS Kopřivnice 0:3
HK Nový Jičín – SHK Hodonín 4:2
HC Moravské Budějovice 2019 - HK Nový Jičín 3:6

STATISTIKY HRÁČŮ
nejlepší střelec: Lukáš Králík; 4 branky
nejlepší nahrávač: Dominik Kafka; 4 asistence
nejproduktivnější hráč: Rok Macuh, Jiří Slovák; oba 6 bodů (3+3)
nejproduktivnější obránce: Nikolai Tolokonnikov; 3 body (1+2)

Sestava z minulého utkání: Matoušek (Palička D.) – Tomeček, Adamík, Rufer, Kobylík, Hruška (C), Tolokonnikov, Pecha, Štefka, Macuh, Kafka, Matiaško, Poruba, Palička F., Slovák, Plitko, Krupa