Po třech domácích zápasech Plameny čeká cesta do Valašského Meziříčí

Zveřejněno 10.11.2023 | Anna Daňsová
HC Bobři Valašské Meziříčí SKLH Žďár nad Sázavou
14., sobota 11.11.2023 17:00
HC Bobři Valašské Meziříčí - SKLH Žďár nad Sázavou VAL - ZNS
Ve třech domácích duelech v řadě Plameny předváděly skvělý hokej a připsaly si 7 z 9 možných bodů. Nyní je opět čeká utkání venku, zajíždí na led Bobrů z Valašského Meziříčí, kde je start naplánován na 17:00. Zápas jako obvykle můžete sledovat prostřednictvím Czechicehockey.tv!

Středeční souboj proti Vyškovu přinesl zaplněným tribunám parádní zážitek. Trio slavných odchovanců se představilo společně v jedné lajně a Kaut, Vampola i Koukal navíc přispěli k vysoké výhře 10:4 každý vstřeleným gólem. Skvělým výkonem se blýskl ale celý tým, Dominik Dušek přidal do svých statistik 5 bodů (3+2), Štěpán Maleček v brance tým opět podržel jistými zákroky. Zápas plný šancí pozitivně hodnotil také jeden z jeho účastníků, Tomáš Kaut: „Bylo důležité, že jsme vždy dokázali rychle reagovat a vyrovnat, když soupeř vedl. Myslím si, že zápas pak zlomila ta pasáž, v níž jsme dali ty čtyři rychlé góly. Pak už se to i díky skvělému výkonu Štěpána v brance podařilo udržet,” řekl ke středeční výhře zkušený útočník.

Plameny díky vysoké výhře zapsaly další tři body do tabulky a posunuly se před Nový Jičín na druhé místo se ziskem 26 bodů. Dominik Dušek, který je stále nejproduktivnějším hráčem Plamenů, se zároveň díky 5 bodům ze zápasu s Vyškovem posunul na třetí příčku produktivity skupiny východ se 27 body (12+15) a patří mu také třetí místo v tabulce střelců.

S naším sobotním soupeřem, kterým jsou Bobři z Valašského Meziříčí, jsme předchozí domácí utkání sehráli velmi vyrovnanou partii, z níž nakonec po prodloužení vyšli šťastnější Bobři, a tak nyní mají Plameny možnost vrátit jim domácí porážku.

POSLEDNÍ ZÁPAS

13. kolo, středa 8. listopadu 2023
SKLH Žďár nad Sázavou - Hokej Vyškov 10:4 (3:2, 5:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Dušek (Půhoný), 19. Pleva (Dušek, Půhoný), 20. Wasserbauer (Čejka, Kadleček), 27. Kaut (Koukal), 29. Koukal (Kukla, Vampola), 31. Vampola (Koukal, Pleva), 32. Půhoný (Dušek, Rohlík), 32. Čejka (Kadleček), 45. Půhoný (Půža, Dušek), 51. Dušek (Ludvík J., Kulhánek) - 9. Sebera (Komínek, Janeček), 12. Lehečka (Komínek), 27. Vašíček (Štefka J.), 53. Štefka J. (Vašíček, Hefka). Rozhodčí: Michal Maršálek - Marek Tichý, Jaroslav Štěrba. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 1294. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 10:3, 10:4.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Maleček (Sláma) - Kulhánek, Kukla, Adam, Pleva, Ludvík J., Grauer, Půža - Kadleček, Koukal, Dušek, Vampola, Rohlík, Maštera, Ludvík T., Kaut, Wasserbauer, Jícha, Půhoný, Gregar, Čejka.

HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Sobotním soupeřem Plamenům budou Bobři z Valašského Meziříčí, kteří mají nyní v zádech velmi nelichotivou sérii 8 porážek v řadě, když zapsali pouze dva body za dvě prohry po prodloužení. Navíc od začátku sezony Bobři naplno bodovali pouze v jednom případě, a to hned ve druhém kole proti Kopřivnici. Také proto přivedlo vedení klubu na výpomoc formou střídavých startů 18letého obránce Jana Hamříka, který působí ve vsetínské juniorce a zapsal už také jedno prvoligové utkání právě v dresu Áčka Vsetína. Do týmu přišel na výpomoc také zkušený útočník Martin Kývala, který u něj už působil před pěti lety. Do zápasového tempa už se ve středu vrátil také obránce Michael Foltýn, který se potýkal se zraněním a naposledy do zápasu nastoupil v 5. kole proti Havlíčkovu Brodu.

Ve 13. kole se Bobři představili na ledě Kopřivnice, proti níž se jim nepovedla první třetina, kterou domácí vyhráli 2:0 a byli lepším týmem. Ve druhé části se hra Valašského Meziříčí zlepšila a díky gólům Pokorného a Stodůlky se dokázali vrátit zpět do zápasu. Třetí třetina gól nepřinesla, a tak se šlo do prodloužení, které začali Bobři v oslabení, jež si přinesli z konce třetí části. To nakonec rozhodlo o bonusovém bodu, protože chvíli po buly využil přesilovou hru domácích Velecký a přiřkl bod navíc Kopřivnici. „Další zápas o gól, jako tolik zápasů letos. Běžně bychom bod z venkovního zápasu brali, ale v naší situaci je to málo. My ale musíme sbírat bodík po bodíku. Kluci se po tragické první třetině zvedli, dali jsme na 2:2, pak byly šance na obou stranách, s trochou štěstí jsme tu ty tři body uhrát mohli, ale myslím, že asi spravedlivá remíza. My se musíme teď dívat na sebe, brát bod po bodu. Uvidíme, co v sobotu Žďár, který teď má skvělou fazonu, bude to těžké utkání, ale my si teď nemůžeme vybírat,“ hodnotil situaci Bobrů po středečním utkání trenér Lukáš Plšek.

Nejproduktivnějším hráčem Bobrů je aktuálně Michal Romančík s 8 body (4+4), za ním mají shodně 7 bodů David Kozubík (4+3), Tomáš Andris (3+4), Marek Melenovský (3+4) a Lukáš Finsterle (1+6).

HC ISMM Kopřivnice - HC Bobři Valašské Meziříčí 3:2p (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Sluštík (Hrůzek), 16. Gola (Suchý), 61. Velecký (Suchý, Sluštík) – 31. Pokorný (Vávra, Finsterle), 39. Stodůlka (Velikovský, Holiš). Rozhodčí: Kapitanov, Konvička – Klimek. Vyloučení: 3:4 a navíc Andris (VAL) 10 minut nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 572. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 3:2.

Ševců (Vohlídka) - Holiš, Velikovský, Hamřík, Foltýn, Sviták, Baroš, Liss - Martiník, Vávra, Finsterle, Melenovský, Andris, Kozubík, Stodůlka, Vavřík, Pokorný, Urban, Kývala, Kuchařík.