Plameny zahajují druhou čtvrtinu základní části, přijede Šumperk

Zveřejněno 03.11.2023 | Anna Daňsová
SKLH Žďár nad Sázavou Draci Pars Šumperk
12., sobota 4.11.2023 17:30
SKLH Žďár nad Sázavou - Draci Pars Šumperk ZNS - SUM
Po týdnu volna čeká Plameny další domácí utkání, na Bouchalkách v sobotu přivítají Draky ze Šumperka, jejichž výsledky se pod novým trenérem začínají zlepšovat. Přidají Plameny proti Šumperku letos druhé vítězství? Začínáme v 17:30 hodin!

Poslední utkání odehrály Plameny minulou sobotu, kdy doma hostily opavský Slezan. Vstup do utkání vyšel lépe hostům, kteří hned v první minutě vstřelili šťastný gól a i po zbytek třetiny byli aktivnější, přestože další branku už nepřidali. Plameny si ve druhé části vzaly vedení, o to ale opět rychlým gólem po začátku třetí třetiny přišly a hosté se dokonce dostali do vedení 4:2, Plameny ale fantastickým závěrem díky dvěma trefám v rozmezí 45 sekund dokázaly vyrovnat na 4:4, a tak zápas dospěl do prodloužení. V něm byli aktivnější domácí hokejisté, nedokázali z toho ale vytěžit branku, a tak musely rozhodovat až samostatné nájezdy, v nichž byl šťastnější Slezan. I přes prohru ale Bouchalky mohly vidět velmi vyrovnaný a kvalitní hokej, který diváky musel bavit. Výkon svých svěřenců chválil také trenér Milan Řehoř: „Jak říkám, dnes to byl skvělý zápas, oba dva mančafty hrály vynikající hokej, myslím si, že ten bod je určitě spravedlivý. Já jen můžu vzkázat do kabiny obrovský dík, ukázali jsme, jaký máme charakter,” řekl v pozápasovém rozhovoru žďárský lodivod.

Po týdenní přestávce se Plameny opět vrací do zápasového rytmu, druhou čtvrtinu soutěže odstartují na domácím ledě proti Drakům Šumperk, s nimiž v prvním duelu letošní sezony dokázaly zvítězit 6:4. Plamenům aktuálně patří se ziskem 20 bodů čtvrtá příčka v tabulce, ale třetí Nový Jičín i pátá Opava mají shodný počet bodů, navíc druhý Vyškov je na tom pouze o jeden bod lépe. Nejproduktivnějšími hráči Plamenů jsou Dominik Dušek se 20 body (9+11), Jiří Půhoný se 14 body (6+8) a Slavomír Kadleček se 12 body (5+7).

Do zápasu proti Šumperku nenastoupí útočník Martin Štola, který za zákrok ve třetí třetině duelu s Opavou kromě trestu 5 minut a do konce utkání dostal navíc ještě od disciplinární komise stop na 3 zápasy, a tak se do sestavy může vrátit až na derby s Havlíčkovým Brodem.

POSLEDNÍ ZÁPAS

11. kolo, sobota 28. října 2023
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Slezan Opava 4:5sn (0:1, 2:0, 2:3 - 0:0)
Branky a nahrávky:24. Dušek (Půhoný, Štola), 38. Čejka (Kadleček, Wasserbauer), 59. Pleva (Dušek, Kukla), 60. Půhoný (Dušek, Kukla) - 1. Stuchlík (Rousek, Šindelář), 41. Stuchlík (Rousek, Pachula), 48. Dobša (Káňa, Brada), 57. Kadula (Štěpánek), rozh. náj. Brada. Rozhodčí: František Held - Marek Tichý, Jakub Kučera. Vyloučení: 6:9 + navíc Štola (ZNS) 5 min + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 735. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 4:4, 4:5.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Maleček (Sláma) - Kukla, Kulhánek, Adam, Pleva, Ludvík J., Grauer, Půža - Maštera, Jícha, Wasserbauer, Kadleček, Dušek, Chlubna, Půhoný, Ludvík T., Gregar, Štola, Čejka.

DRACI PARS ŠUMPERK

Druhé kolo této sezony odstartují Plameny proti Šumperku, který sezonu nezačal příliš dobře. Aktuálně mu patří předposlední místo v tabulce, navíc pouze bod před posledním Velkým Meziříčím. I to byl zjevně důvod, proč v polovině října došlo ke střídání na trenérské lavičce Draků. Na pozici hlavního kouče byl jmenován Michal Mikeska, který má za sebou velmi bohatou hráčskou kariéru, má na kontě extraligový titul z roku 2005, podíval se také do ruské KHL. Po ukončení hráčské kariéry se věnoval trénování mládežnických celků v Pardubicích, jako asistent pomáhal trénovat pardubické Áčko, v sezoně 2021/22 působil jako asistent Michala Razýma u reprezentačního výběru U16. Velmi zkušený trenér přišel do Šumperku prozatím na dva měsíce.

V průběhu týdenní pauzy navíc Draci hlásí dva návraty a jeden nový příchod do sestavy. Zadní řady posílí dvaadvacetiletý bek Štěpán Dudycha, který se vrací z Jihlavy. Do Šumperku se vrací také Petr Antoníček, jenž odehrál sedm utkání za Prostějov v Chance lize. Novým jménem na šumperské soupisce bude mladý slovenský útočník Richard Nemec, který přichází na pomoc z Přerova, kde naskočil do 10 utkání a připsal si jednu asistenci.

Přestože první čtvrtina sezony Drakům nevyšla podle představ, pod novým trenérem se výkony zdají být lepší, s čímž souhlasí i kapitán našeho sobotního soupeře, Tadeáš Jaroš: „Hodně jsme zapracovali především na taktice. Na trénincích to opakujeme neustále dokola. Myslím si, že nám dal nějaký recept, který může být úspěšný, když ho budeme plnit tak, jak máme. Jediné, co nás trápí, je koncovka. Musíme se naučit proměňovat šance, protože každé utkání máme čtyři nebo pět tutovek, které nejsme schopni zužitkovat. Když tohle vypilujeme, tak bude dobře,” hodnotí změnu pod novým trenérem kapitán Draků pro klubový web.

Poslední utkání sehráli Draci na ledě brněnské Techniky, kde začátek chytili dobře a dostali se do vedení. Bohužel to ale bylo z jejich strany vše, Technika ještě v průběhu první třetiny dokázala srovnat a pak přidala další tři branky, a tak Draci byli prvním soupeřem, kterého Technika na domácím ledě dokázala porazit. „V útoku jsme bohužel stále bezzubí. Dali jsme jenom jeden gól a nemůžeme spoléhat na to, že i jenom jeden dostaneme. Soupeř po našich individuálních chybách dal další góly a my už jsme nic nepřidali. Stále hoříme v útočné fázi. Nejsme vůbec nebezpeční a nelezeme do brány. Je to pořád dokola. Musíme na tom pořádně zapracovat,” komentoval sobotní utkání trenér Šumperku Mikeska pro klubový web.

Nejproduktivnějšími hráči Šumperku jsou aktuálně Jakub Horký se 14 body (5+9), Daniel Vachutka s 9 body (2+7) a Adam Scheuter s 8 body (4+4).

Technika Hockey Brno - Draci Pars Šumperk 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Masař (T. Pigl), 26. Tomaník (Račický), 53. K. Holík (M. Dufek, T. Pigl), 55. Pospíšil (Masař, T. Pigl) – 4. Danielčak (Tomeš, Šišolák). Rozhodčí: Maťašovský – Smetková, Viskot. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 122. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Irgl – Kubíček, Cekr, Rutar, Minařík, Hohl, Cibuzar – Jaroš, Nilsson, Horký, Tomeš, Šišolák, Danielčak, Lichner, Vachutka, Skopal, Polách.