Plameny vyrukují na nováčka i s jedním překvapením v sestavě

Zveřejněno 21.08.2020 | Redakce
SKLH Žďár nad Sázavou HHK Velké Meziříčí
PR4, pátek 21.8.2020 18:00 Zimní stadion Bouchalky
SKLH Žďár nad Sázavou - HHK Velké Meziříčí ZNS - VEL
Žďárští hokejisté už pomalu uzavírají první polovinu přípravných zápasů a již dnes přivítají na svém ledě nováčka II. ligy – HHK Velké Meziříčí. A pozor! V sestavě Plamenů se objeví i kanonýr Petr Štěpánek! Utkání startuje v 18 hodin na Bouchalkách.

Důležité informace

S ohledem na hygienická opatření a striktní nařízení vlády, respektive Ministerstva zdravotnictví ČR, čeká i fanoušky několik změn.

Klub se musí povinně řídit všemi mimořádnými předpisy, které naleznete na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR zde. Fanoušci, kteří si zakoupí vstupenku, musí mít po dobu své přítomnosti na zimním stadioně nasazenou roušku nebo jiné odpovídající krytí dýchacích cest s výjimkou konzumace občerstvení. Při porušení této povinnosti mohou být vykázáni ze zimního stadionu. Prosíme všechny návštěvníky o vzájemnou ohleduplnost a respektování pravidel.

Z KABINY PLAMENŮ

V sestavě Plamenů by se měli nově objevit obránci Patrik Rašín a Jan Zedek, kteří jinak nastupují v jihlavské juniorce a měli by mít v sezoně vyřízené střídavé starty. Do branky by se měl postavit Jan Čáp a trenéři opět do hry pošlou pouze tři kompletní formace.

RÝSUJE SE VELKÁ POSILA PRO ZAČÁTEK SEZONY?

Alespoň na začátku letošní sezony to vypadá, že by kádr Plamenů mohl mít jednu zvučnou posilu. Do tréninku se totiž v minulém týdnu zapojil oblíbenec žďárských fanoušků Petr Štěpánek, který poslední dva roky působil v anglickém Peterborough. „Mám smlouvu i pro letošní sezonu, jenomže v Anglii jsou hodně závislí na návštěvnosti, takže začátek sezony pravděpodobně kvůli koroně posunou. Uvidíme, zatím sám nevím," říká třicetiletý forvard, který si za poslední dvě sezony v Anglii připsal 65 branek a k tomu přidal 73 asistencí. A nejen díky těmto statistikám by se „Štěpa“ určitě zařadil mezi hvězdy 2. ligy.

Předpokládaná sestava: Čáp (Sláma) - Pleva, Lojek, Vašíček, Půža, Rašín, Zedek - Bureš, Heinrich, Kovářů - Gregar, Čermák D., Štěpánek - Medek, Prokš, Jícha

HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ

Počátky hokeje: 1910
Stadion: Zimní stadion Velké Meziříčí (kapacita 1 500)
Klubové barvy: modrá a žlutá
Trenéři: Karel Vejmelka

Velké Meziříčí v minulém ročníku hrálo Krajskou ligu jižní Moravy a Zlínska, kde po základní části skončilo první. Vinou pandemie koronaviru se soutěž nedohrála, a tak Český svaz ledního hokeje rozhodl, že všichni vítězové lig dostanou možnost se přihlásit do II. ligy. Po měsíčním jednání mezi klubem, partnery a městem došli v Horáckém hokejovém klubu ke shodě a poprvé od roku 2009 okusí opět 2. ligu. „O podání přihlášky v pondělí rozhodla Správní rada klubu. V úterý klub zaplatil startovné do soutěže a v pátek dopoledne odeslal přihlášku do Prahy,“ psalo se v květnu na webu HHK.

Velké Meziříčí v letním období zbrojilo, když do svých řad přivedlo několik zvučných jmen. Dres Horáckého hokejového klubu oblékne Marcel Juráň, který v minulosti působil i u Plamenů a poslední sezonu strávil u rivala z Havlíčkova Brodu. V předešlých sezonách působil i v Moravských Budějovicích, odkud získali Horáci dva jeho bývalé spoluhráče, a to Petra Krutiše s Davidem Horkým. Zmíněná dvojice táhla omlazená Žihadla v minulém ročníku a její spolupráce bude pokračovat nadále. Velké Meziříčí může v nadcházející sezoně počítat se službami brankářské jedničky – Zdeňkem Slavíčkem.

Za Horáky budou v této sezoně nastupovat i útočníci Lukáš Paták a Tomáš Střecha (na fotce), kteří v minulosti nastupovali za Plameny a zanechali tu velice dobrou stopu.