Zveřejněno 27.12.2011 | mk
VSK Technika Brno SKLH Žďár nad Sázavou
31., středa 28.12.2011 18:00
VSK Technika Brno - SKLH Žďár nad Sázavou TEC - ZNS
B R N O – Ani v období Vánočních a Novoročních svátků nepřeruší seriál druholigové hokejové soutěže svůj zápasový program. Poslední letošní středu je na programu 31. kolo, ve kterém pocestují žďárští hokejisté na led brněnské Techniky.
Ve středu se uskuteční v pořadí již třetí vzájemné utkání obou soupeřů letošní sezóny. Obě předchozí klání vyhráli nejtěsnějším rozdílem brněnští vysokoškoláci. Nejprve v Brně otočili zápas, ve kterém žďárští 1:2 vedli na 3:2. V listopadu na Bouchalkách sice dokázaly Plameny získat alespoň bod za remízu po šedesáti minutách, ale v následném prodloužení vystřelil druhý bod Technikům Benýšek.

V tomto zápase Jihomoravané potvrdili roli remízového krále. Z dosavadních sedmadvaceti utkání jich sedm skončilo remízou po základní hrací době. Pět z nich pak dokázali vysokoškoláci korunovat vítězstvím a bonusovým bodem v prodloužení nebo na nájezdy, pouze ve dvou případech se z druhého bodu radoval soupeř.

Přestože oba celky zaujímají velmi rozdílné postavení v tabulce, Technika druhá a Žďár osmý, nachází se oba soupeři v podobném rozpoložení a v současné době neoplývají nijak oslnivou formou.

Plameny mají za sebou sice překvapivou výhru proti vedoucímu Hodonínu, ale z ledu poslední Kutné Hory již přivezly pouze jeden bod a v posledním domácím utkání letošního roku propadli s Kolínem 0:3.

Domácí Technika je na tom dokonce ještě hůře, když nedokázala bodovat od 4.prosince. Prohrála v Břeclavi, pak se postarala o nečekané překvapení prohrou na domácím ledě s předposlední Chotěboří a těsně před Vánocemi nedokázala uspět ani proti Nymburku.

Pro který z týmů vedených dvěma bývalými spoluhráči z obrany jihlavské Dukly, bude závěr roku veselejší? Pozvedne se po předchozích neúspěších brněnský celek Romana Kaňkovského nebo žďárská družina Petra Kuchyni? Odpovědi na tyto otázky budeme znát ve středečních večerních hodinách.

Kompletní program 31.kola
HC Chotěboř - Spartak Pelhřimov 2:6 (předehráno 2.12.)
HC Břeclav - SHK Hodonín 1:6 (předehráno 19.12.)

21.12.2011 NED Hockey Nymburk - VSK Technika Brno 4:3

Utkání začíná ve středu 28. prosince v 18:00 v Hokejové hale dětí a mládeže za brněnskými Lužánkami. Pro toho, kdo nepojede podpořit Plameny přímo, bude opět připraven onlajn přenos (změny stavu).