Plameny se pokusí přidat další výhru, ve středu přijede Hodonín

Zveřejněno 05.12.2023 | Anna Daňsová
SKLH Žďár nad Sázavou SHKM Hodonín
21., středa 6.12.2023 18:00
SKLH Žďár nad Sázavou - SHKM Hodonín ZNS - HOM
Plameny v sobotu vstoupily do utkání dobře a po zlepšeném výkonu braly 2 body za výhru v prodloužení, nyní mohou navázat na dobrý výkon a přidat další body z domácího ledu, kde přivítají Baník Hodonín. Úvodní buly je naplánováno na 18:00!

Sobotní zápas proti Kopřivnici se konečně povedl a Plameny mohly slavit vítězství za 2 body po povedeném výkonu. V zápase svěřenci Milana Řehoře dvakrát vedli o dva góly, a tak přestože se Kopřivnici v obou případech podařilo vyrovnat a muselo rozhodovat prodloužení, Plameny mohly slavit díky trefě Jiřího Půhoného. Velmi dobrý výkon Plamenů komentoval po zápase právě střelec vítězné branky: „Do utkání jsme dobře vstoupili, myslím si, že jsme měli víc ze hry, škoda té třetí třetiny. Určitě to bylo těžké utkání, Kopřivnice dobře bruslí, jsou to draví kluci, naštěstí jsme to k těm dvěma bodům dotáhli. Myslím si, že jsme to ale měli vyhrát v základní hrací době, ve třetí třetině prohrát 0:2 v takovémhle zápase doma je chyba, měli jsme tam hodně šancí, jezdili jsme sami na bránu, musíme to proměňovat. Ale nakonec po těch zápasech, co jsme teď měli, asi musíme dva body brát,” řekl v pozápasovém rozhovoru Půhoný.

Plameny tak konečně zase zapsaly vítězství a přidaly další dva body do tabulky, v níž jim aktuálně patří 6. místo se ziskem 31 bodů. Lídrem kanadského bodování Plamenů je Dominik Dušek, který v zápase s Kopřivnicí přidal hattrick a navíc přihrával na vítězný gól v prodloužení, takže se s 41 body (20+21) řadí na třetí příčku kanadského bodování druhé ligy a je jednoznačným lídrem Plamenů. Tím je také Jiří Půhoný, který doposud nasbíral 36 bodů (15+21).

S naším středečním soupeřem, kterým je tentokrát Baník Hodonín, jsme první vzájemné utkání dokázali vyhrát 3:2. Ve velmi vyrovnané partii Plameny otevřely skóre a přestože domácí tým ještě vyrovnal na 1:1, o půl minuty později si Plameny vzaly své vedení zpět a uhájily ho až do konce zápasu.

POSLEDNÍ ZÁPAS

20. kolo, sobota 2. prosince 2023
SKLH Žďár nad Sázavou - HC ISMM Kopřivnice 5:4p (2:1, 2:1, 0:2 - 1:0)
Branky a nahrávky:3. Dušek (Wasserbauer, Půhoný), 14. Dušek (Kukla, Půhoný), 27. Jícha (Půža, Pleva), 38. Dušek (Wasserbauer, Kulhánek), 64. Půhoný (Dušek, Kulhánek) - 15. Kubík (Pindel, Marek), 25. Velecký (Urban, Petrek), 44. Brodek (Pindel), 48. Brodek (Pindel). Rozhodčí: Michal Maršálek - Jakub Kučera, Dominik Viskot. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 410. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Vít (Sláma) - Kulhánek, Kukla, Adam, Pleva (C), Ludvík J., Grauer, Půža - Jícha, Wasserbauer (A), Dušek, Chlubna, Polodna, Rohlík, Ludvík T., Maštera, Štola, Půhoný (A).

SHKM HODONÍN

Baník letošní sezonu prozatím zvládá velmi dobře, aktuálně mu patří 3. příčka v tabulce se ziskem 35 bodů. Hodonín se může chlubit zejména skvělou obranou, když obdržel druhý nejnižší počet branek ve skupině. Z posledních pěti zápasů třikrát vyhrál a podlehl Opavě (1:4) a v posledním odehraném kole nestačil na Šumperk, který zvítězil po nájezdech.

Právě 20. kolo přineslo zajímavou bitvu, v níž po skvělé defenzivní práci obou celků v první třetině nebylo vidět mnoho šancí. Ve druhé části otevřel skóre domácí Baník zásluhou Hložánka, Šumperk ale ještě před koncem druhé části dokázal využít přesilovku 5 na 3 a vyrovnat na 1:1. Ve 46. minutě pak Baník nezažil příliš šťastný okamžik, když se Raušovi za bránou smolně odrazil puk před branku, kde se od hole dalšího domácího hráče odrazil přímo do za záda brankáře Pitáka, a tak Draci vedli. Domácím se ale přece jen podařilo srovnat na 2:2 a dovést zápas až do samostatných nájezdů. V nich byli šťastnější Draci, kteří si tak odvezli bonusový bod.

Utkání hodnotil také trenér Baníku, Aleš Bachánek: „My jsme do toho nastoupili celkem dobře, vedli jsme 1:0, pak jsme tam měli hodně šancí a neproměnili jsme je. První třetina byla vyrovnaná, od druhé třetiny jsme byli lepší, ale opět neproměněné šance a spousta smůly, která se nám lepila na paty celý zápas. Pak jsme si dali vlastní gól. Když to řeknu, tak oni za druhou a třetí třetinu vlastně neměli šanci. Dnes to byla smůla, nechci se na to vymlouvat, ale takový zápas prostě někdy je,” řekl k sobotní prohře lodivod Hodonína pro klubový web.

Kanadské bodování Baníku vede Vojtěch Dobiáš s 20 body (6+14), těsně za ním s 19 body (12+7) je na druhém místě Jiří Karafiát. Baník má nejen velmi dobrou defenzivu, ale také silné brankoviště, protože hodonínský brankář Dominik Piták se pyšní průměrem 2,16 gólu na zápas, což ho řadí na druhé místo mezi brankáři. Hodonín čítá ale také ztráty, když oznámil konec působení obránce Libora Macháně, s nímž klub ukončil spolupráci po porušení smlouvy z jeho strany, o čemž v úterý informoval na svých webových stránkách.

SHKM Hodonín - Draci Pars Šumperk 2:3sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 30. Hložánek (Rauš, Weintritt), 53. Talafa (Švejda, Bachánek) - 39. Rutar (Vachutka, Danielčák), 46. Jaroš, rozh. náj. Skopal. Rozhodčí: Šico - Mikšík, Kučera. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 754. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Piták (Dolíška) - Švejda, Talafa, Rauš (A), Riedl, Sedláček, Zorko, Bílek - Karafiát, Luža, Dobiáš, Mach, Novák, Bachánek, Sajdl (C), Weintritt, Hložánek, Laciga, Štědrý, Krejčí.