Plameny se doma pokusí navázat na středeční výhru, přijede Valašské Meziříčí

Zveřejněno 02.12.2022 | Redakce, Anna Daňsová
SKLH Žďár nad Sázavou HC Bobři Valašské Meziříčí
21., sobota 3.12.2022 17:30
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Bobři Valašské Meziříčí ZNS - VAL
Ve středečním derby s Velkým Meziříčím Plameny konečně využily zlepšující se tendence výkonů a vybojovaly nesmírně cenné tři body, díky kterým se odlepily z posledního místa v tabulce. Na první krok ven z krizového období budou moct navázat hned v sobotu 3. prosince, kdy na Bouchalkách přivítají Bobry z Valašského Meziříčí. Podaří se Plamenům připsat další veledůležité vítězství a prolomit také nelichotivou bilanci v domácích zápasech? Úvodní buly je naplánováno na 17:30 hodin.

V posledním odehraném zápase ve středu 30. listopadu se žďárským hokejistům konečně podařilo prolomit černou sérii, která se nakonec zastavila na 11 prohraných zápasech v řadě. V okresním derby s Velkým Meziříčím byli žďárští od počátku aktivnějším týmem, vytvořili si hned v první třetině mnoho šancí, z nichž se ale ujala pouze jediná. Také ve druhé části byli žďárští daleko lepším celkem a je jen škoda, že se z gólových příležitostí podařilo využít opět jen jednu, a tak stav před třetí třetinou byl “pouze” 2:0 pro hostující celek. Domácím se hned na počátku poslední části podařilo snížit stav na 1:2, Plameny ale zvládly využít přesilovou hru a odskočit zpět na rozdíl dvou branek. Domácí sice ještě jednou vstřelili kontaktní gól, nicméně Plameny pečetily vítězství gólem do prázdné brány a po dlouhé době tak mohly slavit vítězství.

Výhra ve Velkém Meziříčí je rozhodně vzpruhou také po psychické stránce, konečně se podařilo zvládnout i třetí třetinu, nenechat se připravit zbytečnými chybami o vedení v utkání a dotáhnout ho k plnému bodovému zisku. Teď Plameny čeká nutnost potvrdit zlepšující se výkony a pokračovat směrem k lepším výsledkům. Utkání s Velkým Meziříčím hodnotil také jeden z trenérů, Vojtěch Šír. „Ve třetí třetině jsme dostali rychlou kontaktní branku a po takové šňůře proher se nám do hlav určitě dostala trocha nervozity. Váša naštěstí v přesilové hře zvýšil zpět na rozdíl dvou branek, což nás uklidnilo a věřili jsme, že už to dotáhneme. Jsme za výhru neskutečně vděční a snad nám to pomůže odrazit se k lepším výsledkům,” řekl v rozhovoru po utkání Šír.

POSLEDNÍ ZÁPAS

20. kolo, středa 30.11.2022
HHK Velké Meziříčí - SKLH Žďár nad Sázavou 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 42. Oščádal (Střecha F., Hasoň), 59. Střecha T. (Juda M., Oščádal) - 8. Kaplan (Rohlík, Peslar), 23. Kulhánek (Prokš, Ludvík), 49. Vašíček (Prokš), 60. Kaplan (Bureš, Rohlík). Rozhodčí: Kohoutek – Roupec, Smetková. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 404. Střely na branku: 27:37. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Sláma (Vít) – Vašíček, Macek, Peslar, Pleva (C), Ludvík, Půža, Kubíček – Čejka, Kulhánek, Chlubna, Rohlík, Jícha, Prokš (A), Bureš (A), Vaňkovský, Wasserbauer, Gragar, Štola, Kaplan, Kunstmüller.

HC Bobři Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí se nachází ve velmi dobré formě, když z posledních 6 odehraných zápasů prohrálo pouze jediný a připsalo si 14 bodů. Aktuálně jsou Bobři na 4. místě tabulky za Znojmem, Vyškovem a Kopřivnicí, s celkovým ziskem 29 bodů. V posledním odehraném utkání vyzvali Valaši na domácím ledě Ďábly z Nového Jičína, proti nimž dvě třetiny hráli vyrovnaný hokej, dokonce před vstupem do třetí třetiny prohrávali 1:2, nicméně po zlepšeném výkonu ve třetí třetině si domácí zaslouženě připsali vítězství. K němu výrazně přispěla disciplinovanost Bobrů, domácí celek nebyl v utkání ani jednou vyloučen.

Trenér Bobrů Lukáš Plšek chválil po zápase zejména výkon ve třetí třetině. „My jsme měli takové vlažnější dvě třetiny, pak jsme to museli proházet a stáhnout na tři formace a třetí třetina už byla naše, za ni si kluci zaslouží absolutorium. Vítězství se dnes rodilo těžce, ale jsme za něj strašně rádi, pomohli nám kluci ze Vsetína, protože máme marodku, a zhostili se toho skvěle. Tak, jak jsme hráli třetí třetinu, ale chci, abychom hráli od začátku, ne až ve chvíli, kdy prohráváme a teče nám do bot,” hodnotil středeční utkání s Novým Jičínem trenér Valachů pro klubový web.

HC Bobři Valašské Meziříčí - HK Nový Jičín 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 27. Křivohlávek (Vávra), 43. Křivohlávek (Vávra, Hryciow), 51. Pokorný (Finsterle, Hanák), 53. Finsterle (Kozubík) – 28. Kafka (Škarka), 39. Květoň (Konečný, Maliník), 56. Štefka (Konečný, Sluštík). Rozhodčí: Šutara – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 0:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 203. Střely na branku: 45:25. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3.

Slovák (Vašica) – Gréč, Hanák, Riedl, Hryciow, Gabrhelík, Holiš, Liss – Pokorný, Vávra (A), Křivohlávek (C) – Andris, Bachánek, Finsterle – Klímek, Vavřík, Pětník – Martinec, Kozubík.