Plameny přivítají na domácím ledě dalšího soupeře z východu. Dorazí Nový Jičín

Zveřejněno 14.12.2018 | Jakub Janů
Ž Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — V dalším kole přivítají Plameny na domácím ledě momentálně předposlední tým východní skupiny Nový Jičín. Utkání začíná v sobotu od 17:30 za ždárských Bouchalkách.

Zatím poslední zápas ztratily Plameny inkasovanou brankou těsně před koncem a prohrály v Opavě

Jak dobře pro Ždár zápas začal tak potom naopak špatně skončil. Po první třetině se dostaly Plameny do dvoubrankového vedení díky dvěma trefám Wasserbauera na - 0:2. Ve druhé se těsně po polovině zápasu poprvé trefili i domácí, když na - 1:2 snižoval Wolf. A o dvě minuty později už bylo srovnáno, jelikož na - 2:2 vyrovnal Hendrych. Za tohoto nerozhodného stavu se šlo, i podruhé do šaten. Ve třetí byl stav dlouho bez branek, avšak jen do 59. minuty zápasu, kdy se trefil Peterka a dokonal tak vedení pro Opavu na - 3:2. V poslední minutě se už jen do prázdné brány trefil podruhé v zápase Wolf a potvrdil tak vítězství Opavy na - 4:2. Plameny se tak vracely domů se svěšenýma hlavama.

Nový Jičín má z posledních pěti zápasu pouze bod

Na konci listopadu Nový Jičín dovedl zápas se Šumperkem na domácím ledě až do prodloužení ve kterém nakonec prohrál - 2:3pp. Od té doby ani v jednom zápase až do této doby nedokázali vytěžit ani jediný bod. Odehráli nejprve zápas v Havlíčkově Brodě - 4:3, potom v Hodoníně - 3:2. Pak se na domácím ledě utkali s Moravskými Budějovicemi - 0:2 a v zatím posledním utkání padli před vlastními diváky proti Orlové - 3:5.

Plameny se stále drží v čele své tabulky

Ačkoli ani v jednom z posledních tří zápasů které Plameny sehrály nedokázaly vytěžil ani jeden bod jsou stále v čele tabulky. Nutno však říct že mají o dva zápasy více než momentálně rozjeté Moravské Budějovice a o tři více než třetí Havlíčkův Brod, který jeden zápas musel odložit kvůli rozbité rolbě ve Valašském Meziříčí a druhý díky nepříznivému počasí v posledním hraném kole, kdy nedocestovali do Českých Budějovic.