Plameny čeká další venkovní utkání, tentokrát na ledě silné Kopřivnice

Zveřejněno 10.12.2022 | Redakce, Anna Daňsová
HC ISMM Kopřivnice SKLH Žďár nad Sázavou
23., sobota 10.12.2022 17:00
HC ISMM Kopřivnice - SKLH Žďár nad Sázavou KOP - ZNS
Ani ve středečním utkání v Novém Jičíně se žďárským hokejistům nepodařilo vylepšit aktuální bilanci zápasů a zvítězit, když podlehli domácím Ďáblům v relativně vyrovnaném souboji 1:3. Plameny navíc hned v sobotním zápase nastoupí proti velmi silnému soupeři z Kopřivnice, který se aktuálně nachází na druhém místě tabulky, a tak je nečeká nic jednoduchého. Podaří se svěřencům Martina Sobotky překvapit favorita? Úvodní buly v Kopřivnici je naplánováno na 17:00.

Z KABINY PLAMENŮ

Plameny ve středu vstoupily do utkání proti domácímu Novému Jičínu lépe, dostaly se do několika příležitostí, ale bohužel šťastnější byli domácí, kteří vstřelili první branku zápasu a po první třetině tak vedli 1:0. Ani ve druhé třetině se žďárskému celku nepodařilo skórovat, naopak Ďáblové odskočili do dvoubrankového vedení, a tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro domácí. Ve třetí části sice žďárští zásluhou Jaroslava Ludvíka snížili na 1:2, nicméně domácí na inkasovaný gól ihned odpověděli, odskočili zpět do dvoubrankového vedení a to už udrželi. V divácky nepříliš atraktivním utkání byli nakonec šťastnější domácí, a tak se svěřenci Martina Sobotky museli smířit s další porážkou.

Plameny se tak stále nachází na nelichotivém předposledním místě tabulky se ziskem 17 bodů, za sebou stále v odstupu 4 bodů drží Velké Meziříčí, které ve středečním utkání prohrálo právě na ledě našeho sobotního soupeře, Kopřivnice. To, že v sobotu žďárské hokejisty nečeká nic snadného, si uvědomuje taky útočník Lukáš Bureš. „Zápas s Novým Jičínem nebyl ani trochu podle našich představ, ale nemá smysl se v tom zbytečně vrtat. V sobotu máme další zápas, musíme dobře potrénovat a připravit se na něj. Čeká nás dlouhá cesta a rozhodně ne lehký soupeř. Nicméně do Kopřivnice pojedeme s cílem přivézt body, nejlépe všechny tři,” řekl osmadvacetiletý žďárský útočník.

POSLEDNÍ ZÁPAS

22. kolo, středa 7. prosince 2022
Branky a nahrávky: 19. Gebauer (Franek, Hruška), 26. Maliník (Květoň, Hruška), 56. Květoň (Konečný, Maliník) – 56. Ludvík (Vaňkovský, Pleva). Rozhodčí: Čuňočka – Bubela, Čelechovský. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 42:33. Diváci: 383. Průběh zápasu: 2:0, 2:1, 3:1.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Sláma (Vít) – Ludvík, Grauer, Lojek, Peslar, Macek, Pleva (A), Svoboda – Půža, Štola, Bureš (A), Klíma, Vaňkovský, Chlubna, Wasserbauer (A), Kunstmüller, Jícha, Čejka, Pilný.

HC ISMM KOPŘIVNICE

Kopřivnice odstartovala letošní sezonu velmi dobře a formu se jí daří držet relativně konstantní, aktuálně se nachází na druhém místě tabulky za Znojmem. V prvním vzájemném utkání na ledě Kopřivnice nedali domácí žďárskému celku šanci a zvítězili vysoko 7:1, druhý vzájemný duel již tak jednoznačný nebyl, Plameny doma s Kopřivnicí hrály velmi vyrovnaný zápas, což ale na výsledku bohužel vidět nakonec nebylo; Kopřivnice si odvezla domů vítězství 6:3 a obrala Žďár o další tři body, a tak zatím ze vzájemných utkání vychází daleko lépe. To se žďárští mohou pokusit změnit již tuto sobotu opět na ledě Kopřivnice.

V posledním odehraném utkání 22. kola přivítala Kopřivnice na domácím ledě Velké Meziříčí, které se nejprve dostalo do vedení, na což domácí ještě v téže minutě odpověděli gólem na 1:1 a posléze dokonce otočili stav utkání, Velké Meziříčí ale ještě do konce první třetiny srovnalo. Hosté pak ještě dvakrát vyrovnávali na 3:3 a 4:4, a tak před třetí třetinou byl stav utkání stále nerozhodný. Domácí tým ale ve třetí třetině znovu odskočil do vedení, na což hosté již nedokázali odpovědět, a tak si Kopřivnice vystřílela i díky hattricku Patrika Goly další vítězství a připsala důležité tři body do tabulky. S výkonem ale domácí rozhodně spokojeni nebyli, utkání nemělo dobrou úroveň, bylo v něm k vidění mnoho chyb zejména v obraně obou celků, k čemuž se vyjádřil také trenér Kopřivnice, Ladislav Majkus. „Byl to utrápený zápas směrem dozadu. Může nás těšit produktivita, ale hra v našem pásmu nebyla dobrá. Jsem rád za tři body, protože soupeř předvedl velmi dobrý výkon,” řekl kopřivnický trenér po utkání pro klubový web.

HC ISMM Kopřivnice - HHK Velké Meziříčí 7:4 (2:2, 2:2, 3:0)
>Branky a nahrávky: 4. Velecký (Sluštík, Kyselý), 12. Gola (Pindel, Fojtík), 31. Velecký (Ficek, Sluštík), 38. Gola (Mach, Fojtík), 46. Dluhoš (Pindel, Marek), 50. Pargač (Indrst), 57. Gola (Ficek, Fojtík) – 4. Střecha (Křenek, Ambrož), 14. Trnka (Juda), 33. Švejda (Maštera, Sedláček), 40. Hasoň (Juda). Rozhodčí: Michael Kohoutek – Michal Vengřín, Dominik Klimek. Vyloučení: 3:5 navíc Mach (KOP) 10 OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 586. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 7:4.

Baldik (Kučera) – Ficek, Már, Dluhoš, Bartošák, Kyselý, Marek, Petrek – Suchý (A), Barčák, Gola, Mach, Urban, Pargač, Kleniar, Indrst, Velecký, Pindel (A), Fojtík, Sluštík (C).

Czech Ice Hockey TV

Už během loňské sezony spustila společnost Perinvest Media hokejový streamovací projekt s názvem CZECH ICE HOCKEY TV, jehož cílem je dostat lední hokej do více českých domácností a umožnit široké veřejnosti sledovat utkání z pohodlí domova či na cestách. S touto službou můžete sledovat živě zápasy nejen 2. ligy!

Podmínkou je registrace a platba za zvolené služby (je možné zakoupit členství sezónní nebo měsíční). Již v tuto chvíli nabízí služba množství různých zápasů od nejnižších kategorií až po utkání A-týmu Plamenů. „Navíc je super, že zakoupením můžete podpořit i svůj oblíbený klub, protože od 21. zaplacení celoročního členství jde 15 % do pokladny klubu. Je zde ale nutné uvést jako oblíbený klub Plameny," říká s úsměvem na tváři generální manažer SKLH Martin Nečas.