Plameny čeká další venkovní utkání, tentokrát na ledě Opavy

Zveřejněno 06.12.2019 | Redakce
HC Slezan Opava SKLH Žďár nad Sázavou
24., sobota 7.12.2019 17:00 Zimní stadion města Opavy
HC Slezan Opava - SKLH Žďár nad Sázavou OPA - ZNS
Posunout se na místa zaručující play-off a přiblížit se v tabulce právě našemu dalšímu soupeři. I s těmito úkoly pojedou naši hokejisté do daleké Opavy v rámci 24. kola druhé ligy skupiny Východ. Navíc budou chtít zcela jistě napravit i kolaps ze středečního derby, když přišli o výhru až v závěrečných minutách. Utkání startuje v sobotu v 17:00.

POSLEDNÍ UTKÁNÍ

Plameny zavítaly ve 23. kole druhé ligy skupiny Východ na led rivala z Havlíčkova Brodu, kde se hrál atraktivní hokej na obě branky. Do vedení šli Bruslaři ve druhé třetině, ale Plameny dokázaly ve stejné části hry otočit stav utkání na svoji stranu. Strhující podívanou na ledě i v hledišti nakonec rozsekli Havlíčkobrodští v samém závěru, a tak se Plameny vracely domů bez bodu. „Dneska jednoznačná ztráta tří bodů. Bohužel jsme si to prohráli sami. Koncentrovanost na závěr utkání jsme podcenili,“ říkal po utkání asistent trenéra žďárského celku Martin Nečas. Stejný pohled na utkání měl i nejproduktivnější hráč Plamenů Lukáš Bureš, který v utkání vstřelil druhou branku svého týmu. „Za mě jsme si měli odvézt tři body. Takovéto zápasy si nemůžeme dovolit ztrácet,“ říkal druhý den po utkání pro náš web.

23. kolo, středa 4. 12. 2019
BK Havlíčkův Brod - SKLH Žďár nad Sázavou 3:2 (0:0, 1:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 27. Juráň (Pospíchal, Voříšek), 57. Juráň (Voříšek, Cachnín), 59. Voříšek (Pospíchal, Cachnín) – 32. Prokš (Pleva, Adam), 37. Bureš (Gregar, Kališ). Rozhodčí: Michal Maršálek – David Urubčík, Jan Vašíček. Vyloučení: 2:4, navíc Třetina (HBR) 10 min. OT + OK [NESP]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 723. Střely na branku: 39:24 (14:8, 12:10, 13:6). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Sestava z minulého utkání: Čáp (Sláma) – Pleva, Veleba, Spálovský, Kališ, Koželuh, Lojek – Wasserbauer, Adam, Medek, Kadleček, Prokš, Knap, Chlubna, Gregar, Bureš, Heinrich, Kovářů, Kunstmüller

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Útočník Lukáš Jícha se již do tréninku s týmem zapojil, ale jeho účast v zápase je ještě nepravděpodobná. Dalším absentujícím bude i obránce Petr Veleba, který v posledním utkání v Havlíčkově Brodě utrpěl zlomeninu nosu. Naopak k dispozici by měl být trenéru Radku Hamanovi již obránce Martin Lojek, který v derby chyběl z důvodu pracovního vytížení.

"
POJEDEME TAM S CÍLEM ODVÉZT SI TŘI BODY A NAPRAVIT TAK POKAŽENÝ ZÁPAS S BRODEM. POKUD BUDEME HRÁT SVOJI HRU, KTEROU POSLEDNÍ ZÁPASY PŘEDVÁDÍME CELÝCH 60 MINUT, TAK MUSÍME USPĚT.
ÚTOČNÍK LUKÁŠ BUREŠ O ZÁPASU V OPAVĚ

HC SLEZAN OPAVA

Počátky hokeje: 1945
Stadion: Zimní stadion města Opavy (kapacita 5 500 míst)
Klubové barvy: červená a bílá
Trenér: Pavel Zdráhal

Poslední výsledky svěřenců Pavla Zdráhala jsou jako den a noc, prohra střídá výhru a naopak. A tak zatímco doma dokázali Slezané porazit v rámci 17. kola Havlíčkův Brod 7:4, vzápětí prohráli na půdě posledních Moravských Budějovic 1:3. Doma následovalo další vítězství, tentokrát 5:3 proti Kopřivnici, hned poté ale Opava opět kapitulovala, tentokrát s Ďábly z Nového Jičína. V následujícím utkání dokázali vyhrát v prodloužení na ledě Hodonína a v tom posledním, středečním, prohráli na ledě suverénního lídra naši skupiny Šumperka poměrem 1:5.

INFORMACE O KÁDRU

Jasnou jedničkou opavského celku je vítkovický odchovanec Matyáš Daňa. Ten má na svém kontě v letošní sezoně již 19 startů, jedno čisté konto a to vše s průměrem lehce pod 3,5 branky na zápas.

Z obránců pak jsou nejvíce vidět Jiří Šindelář, nám dobře známý Jakub Peslar (na fotce) a David Zdeněk, jelikož všichni tři již zdolali hranici 10 kanadských bodů. Zbytek hráčů z defenzivních řad se k této metě však zdaleka ani nepřiblížil, Dominik Ficek má body čtyři. Neznamená to však, že by vyjma třech produktivních zadáků byl zbytek defenzivních hráčů nekvalitní, spíše je to odraz přednosti v plnění obranných povinností.

Útočné řady pak má Opava poměrně vyrovnané. Šest hráčů se vešlo do rozmezí šesti kanadských bodů, přičemž nejproduktivnější z nich je útočné trio Herman - Malina - Wolf, které dohromady nasbíralo 54 kanadských bodů. Osmičku hráčů s více než deseti kanadskými body uzavírá odchovanec Havířova Dominik Cihlář. Ten má sice momentálně na svém kontě 11 bodů, ale tohoto počinu dosáhl v pouhých 13 zápasech, jelikož střídavě nastupuje i za svůj mateřský klub z Havířova.

Bývalý obránce Plamenů Jakub Peslar již od začátku sezony obléka dres Opavy foto: Petr Nedvěd

Fanoušci na šumperském zimním stadionu viděli dlouhé minuty vyrovnané drama, které po dvou třetinách nabízelo skóre 1:1. Jenže Draci pak během 36 vteřin nastříleli Opavě tři branky a rozhodli tak zápas. Hostům nepomohl oddechový čas ani výměna brankářů. Šumperk nakonec uštědřil soupeři poměrně vysokou porážku 5:1. „Dvě třetiny jsme s domácími hráli vyrovnanou partii, v první třetině nám neuznali gól, už poněkolikáté nás rozhodčí venku poškodili. Kdybychom vedli, tak by to možná bylo ještě lepší. I tak to ale bylo po dvou třetinách 1:1. Pak bohužel přišla jedna chyba, nevyhodili jsme puk a dostali jsme gól, potom rychle další tři a zápas už se jenom dohrával. Jeli jsme do Šumperku jako outsider a úplně jsme se tak neprezentovali. Kluci bojovali, dřeli, dlouho tam byla šance na body. Bohužel se ale vracíme s prázdnou. V sobotu musíme porazit Žďár,“ říkal po utkání trenér Slezanů Pavel Zdráhal.

Draci Pars Šumperk - HC Slezan Opava 5:1 (0:0, 1:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 32. Milfait (Drtil, Sedlák), 44. Kofroň (Spratek, Kabelka), 44. Haloda (Antonov, Krejčiřík), 44. Vachutka (Jaroš), 47. Drtil (Antonov) - 36. Herman (Wolf). Rozhodčí: Král - Šimánek, Hnát. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 1079. Střely na branku: 63:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

Sestava z minulého utkání: Daňa (44. Svoboda) – Zdeněk, Štindl, Zouhar, Ficek, Chalupa, Gabrhelík – Cihlář, Kadula, Kovařík, Malina, Kysučan, Zelenkov, Wolf, Herman, Černý, Rousek, Hendrych

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Slezan Opava ZNS - OPA

Brankář Matyáš Daňa byl důležitým článkem týmu ze Slezska v obou vzájemných utkáních foto: Petr Nedvěd