„Parádní hra a úžasní fanoušci“, tak okomentoval derby David Březina

Zveřejněno 10.11.2015 | Barbora Hronková
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Žďárská aréna nemá v poslední době nouzi o zápasy, ve kterých padá hodně gólů. Sérii zápasů s hojným přídělem začaly na Bouchalkách hostující Řisuty, které bohužel pro domácí fanoušky, trefovali „zařízení“ výrazně častěji, než plamenní střelci. Hned nato se ale Žďárští ukázali a odnesli to hosté ze Sokolova. Následoval velmi vyrovnaný a kvalitní zápas s Jabloncem. Ale v sobotu při derby Vysočiny s Pelhřimovem padla na Bouchalkách první desítka v této sezóně, ke které nám komentář (ale nejenom k tomuto zápasu) poskytla hvězda tohoto duelu, střelec čtyř branek a útočník - David Březina.

Na začátku zápasu mohl těžko někdo tušit, jak jednoznačný výsledek nakonec přinese. Oba týmy se velmi snažily a bylo to znát. Šance střídala šanci a hra se přelévala z jedné strany na druhou. V první třetině sice Plameny vedly o dva góly (3:1), ale všem divákům i hráčům bylo jasné, že to tím nekončí, a že si to Lední Medvědi nenechají líbit. A tak se také stalo, během pěti minut druhé třetiny bylo skóre znovu vyrovnané. To ale Plameny vyburcovalo k ještě většímu úsilí a obrovská zarputilost a chuť zvítězit před domácím publikem v prestižním derby bylo to, co nakonec rozhodlo tento zápas. Protože od této chvíle domácí sázeli jednu branku za druhou, až se dostali na konečný počet deseti gólů.

Velikou zásluhu na tom má i David Březina, kmenový hráč Dukly Jihlava, který se podílel na pěti brankách Žďáru (z toho čtyři sám vstřelil). Ten nám pověděl, jaké měl ze zápasu pocity: „Myslím si, že jsme hráli dobře, i ten výsledek o tom hovoří. Pocity jsou určitě ty nejlepší, můžu nás jedině pochválit. Hra byla parádní a fanoušci byli úžasní,“ sdělil nám po zápase. Pravda to určitě byla, protože zápas se Plamenům opravdu povedl. Nebyl to lehký soupeř, přesto si s ním výborně poradily.

David jel několikrát na branku v brejku a dvakrát se mu povedlo opravdu famózně dostat kotouč do brány. Jako nejproduktivnější hráč na hřišti (4+1), byl zároveň vyhlášen za nejlepšího hráče zápasu a nutno dodat, že to byla opravdu jasná volba. „Dvakrát jsem to dostal parádně nahráno. Ta jedna byla výborně od Staňka, potom už to bylo víceméně na mně, jestli se tam dostanu nebo ne. Podařilo se mi tam ujet, dostat se tam přes beky a proměnit svoji šanci. Jsem za to rád,“ popisuje David svoji branku v první třetině.

Protože David je pro Žďár opravdu přínosnou posilou, zajímalo nás, jak dlouho bude ještě těšit Plameny svojí přítomností. Bohužel nám nebyl schopen přesně odpovědět: „Sám nevím, to bych vám lhal. Netuším, jak dlouho tady budu. Ale hraje se mi tady dobře.“ Doufejme tedy, že to ještě nějaký ten pátek vydrží a že žďárskému týmu dodá právě tu jiskru, která jeho hráčům zatím často scházela!

A na to jsme se šikovného útočníka také zeptali. Proč tedy Plameny měly tak hojnou sérii proher a najednou se vzpamatovaly a předvádí znovu perfektní zápasy? Čím to je způsobeno? „Jak kdy, jak který zápas. Těžko se to hodnotí. Nějaký zápas je lepší, nějaký horší. Záleží, jak se to sejde, jak těžký je zrovna soupeř,“ okomentovala situaci žďárská posila.

Nakonec jsme se Davida zeptali na tradiční otázku, jak se těší na další zápas? „Určitě. Tak pokud přijedu, tak budu rád,“ řekl útočník. V sobotu vyrazí Sobotkova družina změřit své síly do jihočeského Písku. A všichni fanoušci Plamenů věří, že ať s Davidem, či bez něj, tak zápas bude pro Žďár podobně povedený a pohledný, jako ten poslední.