PŮHONÝ: Myslím si, že můžeme být zatím s průběhem sezony docela spokojeni

Zveřejněno 23.11.2023 | Anna Daňsová
Jeden z tahounů týmu je jednoznačně útočník Jiří Půhoný, který je druhým nejproduktivnějším hráčem Plamenů. Zkušeného útočníka jsme proto pozvali k rozhovoru a vyzpovídali jej.
Jirko, ty jsi přišel do týmu jako jeden z tahounů, zatím se ti bodově daří, nasbíral jsi 29 bodů (14+15), jak jsi se svými výkony spokojený? Je to zápas od zápasu. Někdy jsem celkem spokojený, někdy by to určitě mohlo být lepší z mé strany. Ale jsem rád, že se nám zatím celé lajně bodově celkem daří.

Od začátku sezony hraješ v jedné lajně s Dominikem Duškem, vy se předpokládám dobře znáte? Jak se ti s ním hraje?
Jo, tak “Ušák” je takové moje hokejové dítě. (smích) Hrál jsem s ním od jeho první sezony mezi muži ve Dvoře Králové a hraje se mi s ním skvěle. Víme, co od sebe čekat.


"
PO ZÁKLADNÍ ČÁSTI BYCHOM SE URČITĚ CHTĚLI UMÍSTIT DO PRVNÍ ČTYŘKY KVŮLI VÝHODĚ DOMÁCÍHO PROSTŘEDÍ PRO PLAY-OFF A JÁ VĚŘÍM, ŽE SE NÁM TO POVEDE.

Tým se aktuálně nachází na 5. místě v tabulce s celkovým ziskem 29 bodů, slavili jsme 9 výher. Co zatím říkáš na výsledky týmu? Jak hodnotíš prozatímní průběh sezony?
Myslím si, že můžeme být zatím s průběhem sezony docela spokojeni, i když pár zápasů jsme prohráli zbytečně. Po základní části bychom se určitě chtěli umístit do první čtyřky kvůli výhodě domácího prostředí pro play-off a já věřím, že se nám to povede.

Poslední zápas jsme odehráli proti Technice, která byla velmi nepříjemným soupeřem. Jak jsi ten zápas viděl ty?
Technika hraje podle mě spíš takový bruslivý juniorský hokej, nemají úplnou kvalitu ať už v útoku nebo obraně, ale jsou velmi nepříjemní, nic nevypustí.

Co myslíš, že nakonec bylo tím hlavním faktorem, který rozhodl o naší výhře?
Podařilo se nám proměnit nějaké šance a vzadu nás výborně podržel Štěpán. Takže za mě rozhodla určitě produktivita, my jsme své šance využili a Technika ne.

Pojďme k tobě osobně. Co tě přivedlo k hokeji?
Pocházím z Chocně a rodiče bydlí asi 200 metrů od zimního stadionu, takže asi i to hrálo roli. Jako malý jsem hrál i fotbal, ale hokej mě bavil víc, tak jsem se rozhodl pro něj.

Máš nějaký hokejový vzor? Nebo jsi ho alespoň měl, když jsi vyrůstal?
Teď Teď už žádný vzor nemám. (smích) Ze současné NHL se mi líbí Jack Hughes z New Jersey, to je taková hračička, neskutečný hokejista. A v mládí asi Jarda Jágr, za nás ho měl jako vzor snad každý.

Teď trochu s nadsázkou. Chtěl bys mít za sebou v beku raději Vojtu Šíra nebo Járu Ludvíka?
Mít možnost si zahrát s Vojtou Šírem by bylo super, protože jeho kariéra, alespoň z jeho pohledu a z jeho historek v kabině, byla fantastická a prošel si hodně extraligovými kluby. (smích) Jára je zase hodně náročný bek a nikoho si k sobě do lajny jen tak nepustí. (smích)

V sobotu nás čeká zápas v Novém Jičíně. Co od něj očekávat a s čím do něj půjdeme?
Čekám vyrovnaný zápas a věřím v naše vítězství za 3 body!