PLEVA: Ukázalo se, že v útoku máme velkou sílu

Zveřejněno 28.09.2020 | Redakce, foto: Petr Nedvěd
Spokojený se ziskem dalších tří bodů, ale také s předvedenou hrou. Takové byly pocity kapitána žďárských Plamenů Martina Plevy po výrazném sobotním vítězstvím 8:4 nad hokejisty Valašského Meziříčí ve třetím kole 2. ligy skupiny Východ.

Ty góly byly fakt hezké

První třetina, po níž šly oba celky do kabin za nerozhodného stavu 2:2, přitom nic podobného nenaznačovala. „Myslím si, že úvodní dějství bylo oboustranně vyrovnané. Hosté šli sice rychle do vedení, my jsme ale skóre dokázali otočit. Půlminutu před první sirénou však Bobři vyrovnali,“ poněkud mrzelo kapitána Žďáru.

Ten měl trošku obavu z toho, aby inkasovaná branka do šatny jeho tým nepoznamenala. „Naštěstí se to nijak neprojevilo, protože prostředí část od nás byla famózní,“ usmíval se. O tom, že Martin Pleva hovořil pravdu, svědčí výsledek druhé části. Plameny ji vyhrály 5:0! „Ve druhé třetině jsme si vytvořili spoustu šancí, ale hlavně jsme byli nesmírně produktivní. Ty góly byly fakt hezké, ukázalo se, že v útoku máme velkou sílu,“ lebedil si.

S jakými pokyny šly Plameny do závěrečného dějství? „Říkali jsme si, ať hlavně nedostaneme nějaké slepené góly a ještě se neklepeme o výsledek. Když jsme mohli vstřelit pět gólů za třetinu my, proč by se to nemohlo podařit i soupeři,“ uvědomoval si kapitán Plamenů. Domácí celek sice v poslední periodě přece jen dvakrát inkasoval, poslední slovo ale měla ofenziva Žďáru. „Samozřejmě se motivace za takového stavu hledá poněkud obtížněji. Podle mého jsme to ale zvládli celkem dobře,“ komentoval konečnou výhru 8:4.

mladí kluci to vzadu zvládají strašně dobře

Na defenzivu, coby její lídr, by pak Pleva skromně málem zapomněl. „V první řadě musím vyzdvihnout Saliho v naší brance, který má výbornou formu. Ale i ti mladí kluci to vzadu zvládají strašně dobře, připadám si mezi nimi jak jejich taťka (smích). Jsem ale rád, že nám takhle pomáhají, na tom se pak odráží i výkon celého týmu,“ potvrdil.

Po dvou zápasech nového ročníku tak mají Plameny na svém kontě plný počet šesti bodů. „Oproti loňsku je to jako nebe a dudy. Potvrzuje se, že tým je letos dobře složený a to nám v sobotu ještě pět hráčů chybělo. Letos máme daleko vyšší ambice než v minulé sezoně, kdy to pro nás byl jakýsi restart. Chceme se v tabulce pohybovat nahoře, věřím proto, že se nám budou vyhýbat zranění. Bodovat chceme i ve středu v Hodoníně,“ dodal bojovně naladěný Martin Pleva.