Zveřejněno 07.08.2017 | Jakub Janů
SK Horácká Slavia Třebíč SKLH Žďár nad Sázavou
P1, úterý 8.8.2017 17:30
SK Horácká Slavia Třebíč - SKLH Žďár nad Sázavou TRE - ZNS
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Letní příprava a volno je u konce. Další sezóna, s číslem 2017/2018 klepe na dveře. Plameny si odbily pestrou letní přípravu a po pouhých dvou společných trénincích na ledě je čeká první přípravný zápas v Třebíči.

Loňské společné přípravné utkání? Pro Žďár sice prohra, ale se vztyčenou hlavou

Pro Plameny to nebyl jako letos první, ale druhý přípravný zápas. Z něj si po první třetině držely vedení 1:0. Trefil se Nováček. Ve druhé třetině otočila Třebíč vedení na svou stranu, když se za hosty prosadil Kusko a následně Lojek. Za Plameny ještě v té stejné minutě vyrovnal Pleva. Třetí dějství gólově vyšlo lépe Třebíči. Nejprve je poslal do vedení Wasserbauer. Poté se Žďáru podařilo opět vyrovnat tentokrát zásluhou Bureše. Jenže pět minut před koncem strhli vedení na svoji stranu opět hosté. To se trefil Čech. Po šedesáti minutách tedy – 3:4 pro Horáckou Slávii Třebíč. Ale Žďár se za předvedený výkon rozhodně neměl za co stydět.

Žďárští byli zatím jenom dvakrát na ledě

Jelikož se teprve minulý týden v neděli podařilo na žďárském zimáku dodělat led, s již poslední roky tradičním „Ž“ na středovém kruhu, druhý trénink na ledě se konal hned v pondělí. Ten první měli hráči na nedalekém zimním stadionu v Bystřici nad Pernštejnem. Nedá se očekávat, že to ze strany Plamenů bude právě kvůli minimální sehranosti nějaká hokejová hitparáda. A ostatně samotná Třebíč je pro ně skvěla prověrka sama od sebe.

Pro Horáckou Slávii je to již v pořadí třetí přípravný zápas

To právě svěřenci bývalého trenéra Žďáru Martina Sobotky jsou v podstatně jiném zápasovém tempu. První zkušební zápas odehráli doma proti extraligové a loňskou sezónu mistrovské Kometě, která hrála taktéž první přípravný zápas. Toto utkání skončilo nerozhodně 2:2. Na druhý zápas cestovali k soupeři se kterým se budou potkávat během sezóny v první lize – Přerova. Zde Třebíč nevstřelila ani gól, načež domácí Přerov hned tři. Po prohře 3:0 se tedy Horácká Slavia vracela domu zklamaná.