Na hostování přichází útočník Jakub Čejka. Ve Vyškově se již navíc představili dva nováčci

Zveřejněno 11.11.2022 | Redakce
Plameny v posledních dnech (možná i týdnech) bojují s velkými absencemi, a i díky odchodům Dominika Adama a Petra Štěpánka lepí sestavu všemi možnými způsoby. Vedení SKLH tak poslední dny intenzivně řeší posílení kádru A-týmu a již v posledním utkání na ledě Vyškova se objevili nováčci Robin Kaplan s Jaroslavem Ludvíkem. V předchozích dnech se dohodli na spolupráci i s útočníkem Jakubem Čejkou, který přichází z kádru Vyškova.
Čtyřiadvacetiletý Jakub Čejka je odchovancem brněnské Komety, kde strávil celou svoji mládežnickou kariéru. Po přechodu mezi dospělé to nejprve zkoušel v kádru prvoligové Třebíče, kde však tolik prostoru nedostal, a tak se přesunul do druholigových Moravských Budějovic. Těm pomohl 18 kanadskými body k historickému postupu do Superfinále druhé ligy.

Po Moravských Budějovic následovaly další štace (Hodonín, Boskovice, Havlíčkův Brod) a právě před letošní sezonou zakotvil v již zmiňovaném jihomoravském Vyškově. Tam si připsal ve 12 utkáních celkem 7 kanadských bodů (4+3). Svoji nejpodařenější druholigovou sezonu prožil v loňském roce v Havlíčkově Brodě, kde zaznamenal celkem 36 kanadských bodů za 16 branek a 20 gólových asistencí, a to vše v pětačtyřiceti odehraných utkáních. Je tedy předpoklad, že převezme jednu z vůdčích rolí útočných řad v týmu Plamenů.

DVĚ POSILY NASTOUPILY JIŽ VE VYŠKOVĚ

V utkání ve Vyškově se v sestavě Plamenů objevil již dvacetiletý útočník Robin Kaplan (na fotce) z Pardubic. Tento odchovanec šumperského hokeje měl perfektně rozjetou kariéru. V dresu Šumperka vyhrál bodování celé dorostenecké soutěže, pak přišla první pozvánka do reprezentace, první gól za Česko. Jenže pro Robina Kaplana si osud nepřipravil jednoduchou cestu. Stačil jeden souboj, jeden nešťastný náraz a Kaplanův život byl najednou vzhůru nohama. Zlomený obratel znamenal rozhodování mezi zdravím a hokejem. Ale tehdy šestnáctiletý Kaplan se nevzdal a po čtyřech letech teď sbírá zasloužené odměny za svoji dřinu.

V uplynulém ročníku posbíral odchovanec šumperského hokeje v juniorské extralize v 54 utkáních 84 kanadských bodů, byl nejproduktivnějším hráčem týmů a také na předních příčkách produktivity celé soutěže, čímž si vysloužil profesionální kontrakt právě v pardubickém Dynamu. Kaplan pomůže Plamenům v rámci střídavých startů a nastoupit by měl i v utkání v Opavě.

Dalším novicem v utkání s Vyškovem byl i dvaadvacetiletý obránce Jaroslav Ludvík. Odchovanec chotěbořského hokeje, kde i tento ročník nastupuje, má druholigové zkušenosti z Havlíčkova Brodu, kde si v loňské sezoně připsal celkem 34 startů, ve kterých vyprodukoval čtyři gólové asistence. Také Ludvík má vyřízené střídavé starty a trenérům bude k dispozici dle aktuálního vytížení ve svém mateřském klubu.