Zveřejněno 11.10.2022 | Anna Daňsová, Redakce
SKLH Žďár nad Sázavou BK Havlíčkův Brod
6., středa 12.10.2022 18:00 Zimní stadion Bouchalky
SKLH Žďár nad Sázavou - BK Havlíčkův Brod ZNS - HBR
Po sobotním fantastickém obratu v Havířově se budou žďárští hokejisté snažit navázat výkonem na povedenou třetí třetinu již tuto středu, kdy na Bouchalky zavítá po dvouleté pauze Havlíčkův Brod. Přijďte podpořit Plameny v prvním derby letošní sezony a pomoct jim k vítězství! Zápas startuje v 18:00!

Po prvních dvou třetinách zápasu v Havířově, v nichž měli ze hry více domácí, to pro Plameny příliš dobře nevypadalo. „Věděli jsme, že Havířov doma dva zápasy prohrál a bude chtít za každou cenu vyhrát. Chtěli jsme dobře bránit, hrát dobře ve středním pásmu, nedělat zbytečné chyby, ale to se nám bohužel první dvě třetiny moc nedařilo,” přiznal po zápase trenér Martin Sobotka. Žďárským hokejistům se ale opět vydařila třetí třetina. V té Plameny nastřílely Havířům 5 branek, otočily nepříznivý vývoj utkání a odvezly si domů plný bodový zisk.

K průběhu třetí třetiny se vyjádřil v rozhovoru také Dan Kotlík, který v Havířově vstřelil dvě branky. „O přestávce jsme si řekli, co v naší hře bylo špatné a museli jsme začít hrát poněkud jinak. Na soupeře jsme vlétli, byl to od nás daleko lepší výkon, navíc nás po celý zápas podržel gólman. Naproti tomu domácí polevili a nám to tam začalo padat,” řekl dvaatřicetiletý útočník.

Zlepšený výkon ze třetí třetiny tak budou žďárští chtít přenést také do středečního derby proti Havlíčkovu Brodu, které pokaždé slibuje skvělou podívanou. Poslední ostré derby Vysočiny s Brodem se odehrálo v sezoně 2019/20, letos se tyto atraktivní zápasy zase vrací díky přerozdělení skupin druhé ligy, a jistě se bude na co těšit.

V tomto utkání by se měl poprvé představit žďárským fanouškům i pětadvacetiletý odchovanec pardubického hokeje Miroslav Rohlík (na fotce níže). Ten přichází na střídavé starty právě z béčka Pardubic a zařadit by se měl do druhé formace vedle Lukáše Jíchy a Marka Prokše. Tento útočník má s druhou ligu zkušenosti již z předchozích let, když si v posledních třech sezonách připsal v dresu Příbrami celkem 88 utkání, během nichž si připsal skvělých 116 kanadských bodů. Což znamená, že by se měl zařadit k tahounům útočných řad Sobotkova výběru.

POSLEDNÍ ZÁPAS

5. kolo, sobota 08.10.2022
AZ Havířov - SKLH Žďár nad Sázavou 3:5 (1:0, 1:0, 1:5)
Branky a nahrávky: 8. Apolenář (Pawliczek), 23. Pawliczek (Antoníček), 52. Apolenář (Antoníček) – 44. Lojek (Prokš), 45. Kotlík (Gregar, Jícha), 48. Prokš (Bureš), 53. Štěpánek (Peslar, Lojek), 60. Kotlík (Pleva, Půža). Rozhodčí: Kapitanov - Gančarčík, Hladík. Vyloučení: 8:6 + Sláma (ZNS) OT Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 646. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:5.

SESTAVA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Sláma (Vít) – Pleva, Macek, Grauer, Půža, Lojek, Peslar – Štěpánek, Prokš, Wasserbauer, Bureš, Pilný, Adam, Chlubna, Gregar, Jícha, Kotlík, Vaňkovský, Štola.

BK HAVLÍČKŮV BROD

Poslední dvě sezony hrál havlíčkobrodský klub v západní části soutěže, kde minulý rok skončil po základní části na čtvrté příčce. V play-off se havlíčkobrodští dostali až do semifinále, kde ale jednoznačně podlehli Táboru poměrem 0:4 na zápasy. Tento rok se tak bruslařský klub po dvou sezonách vrací do východní skupiny, což opět slibuje napínavé derby Vysočiny.

Novým hlavním trenérem havlíčkobrodského klubu se stal před sezonou Aleš Kraučuk, rodák z Havlíčkova Brodu, který doposud působil v Chotěboři. V rozhovoru před sezonou vyjádřil cíle, které pro tento ročník s klubem má: „Jsem maximalista, cíle mám vždycky nejvyšší. V základní části se chceme pohybovat do čtvrtého místa. V play-off pak chceme dojít co nejdál. Slibujeme, že půjdeme do každého zápasu s cílem vyhrát a předvést co nejlepší výkon. Chceme klub prezentovat na veřejnosti i za pomoci kluků z redakce lépe, aby bylo vidět, že to tu funguje a táhneme za jeden provaz, abychom brodský hokej posunuli,” řekl v rozhovoru pro klubový web Kraučuk.

PODAŘENÝ VSTUP

Vstup do nového ročníku se havlíčkobrodským povedl, když zvládli otočit špatně rozehrané utkání v Novém Jičíně. Následovaly prohry s doposud stoprocentním Znojmem a s Kopřivnicí. Poslední dva zápasy ale už bruslaři zvládli, když porazili na domácím ledě vysoko Hodonín 6:1 a zvítězili také na ledě Opavy. V Opavě měli havlíčkobrodští po celý zápas více ze hry a drželi vedení, které už nepustili, a tak přestože hráli v oslabené sestavě (chyběl například Petr Kuchta či Tomáš Mlynář), podařilo se jim získat všechny tři body. Dá se tak očekávat, že na Bouchalky přijedou povzbuzení dvěma výhrami v řadě a budou chtít prodloužit vítěznou sérii zápasů.

HC Slezan Opava - BK Havlíčkův Brod 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Wolf (Káňa, Rousek), 39. Štindl (Vojkůvka) – 10. Valášek (Holenda, Čermák), 10. Kopic (Moučka), 23. Holenda (Košťál, Voříšek), 54. Valášek (Vašíček, Dušek). Rozhodčí: Šico – Rychlý, Vengřin. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 279. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.

Nedvěd (Chaloupek) – Krejčí, Dvořák, Kerber, Benák, Vašíček (A), Kliment (A), Grauer, Čermák – Vacík, Dušek, Kopic, Moučka, Petržilka, Holenda, Voříšek (C), Košťál, Křehlík, Valášek.