Mládeži se v minulém týdnu dařilo, výhry zapsali mladší žáci, áčko starších žáků a devátá třída

Zveřejněno 07.03.2023 | Redakce, Anna Daňsová
Uplynulý týden byl relativně bohatý na zápasy mládeže, které netradičně začaly již v úterý, kdy áčko starších žáků porazilo Znojmo. Na výhru následně navázalo také v neděli, kdy v divokém zápase porazilo Kroměříž 14:8. Výhru zapsala i devátá třída a mladší žáci, naopak dorostenci podlehli Kutné Hoře a béčko starších žáků nestačilo na Třebíč.

Dorost

Pátek 3. března 2023
Dorostenci odehráli v pátek na Bouchalkách poslední utkání letošní sezony proti Kutné Hoře, proti níž dokázali vstřelit úvodní branku utkání. Pak se ale diktování hry ujali hosté, kteří dokázali odskočit do vedení 4:1. To navíc mohlo být daleko vyšší nebýt skvělého výkonu obou žďárských brankářů Dominika Nováka a Ondřeje Holého, který Nováka v polovině zápasu v bráně vystřídal. Přestože byl hostující celek lepším týmem, Plamínci ještě na začátku třetí třetiny dokázali snížit stav na 3:4. Hosté pak ale využili přesilovou hru a odskočili opět do dvoubrankového vední, které už zvládli udržet.

SKLH Žďár nad Sázavou - SK Sršni Kutná Hora 3:5 (1:3, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Martinů, 42. Lorenc (Jaroš), 44. Kratochvíl (Jaroš) - 15. Jelínek (Hruboš), 18. Dvořák (Hruboš, Nevole), 19. Hruboš (Knížek), 32. Komárek (Hruboš), 52. Dvořák (Hruboš).

9. třída

Sobota 4. března 2023
“Deváťáci” se v sobotu vypravili do Litomyšle, kde sice dostali velmi rychlý gól hned v 5. minutě zápasu, ale pak třemi slepenými góly otočili stav utkání, vedení už nepustili a byli po zbytek zápasu lepším celkem, takže konečné skóre se zastavilo až na stavu 9:3 pro mladé Plamínky.

HC Litomyšl - SKLH Žďár nad Sázavou 3:9 (2:3, 0:2, 1:4)
Branky a nahrávky: 5. Vyskočil (Vannay), 17. Prášek, 57. Držmíšek - 14. Lorenc (Kunz), 15. Malenovský (Němec), 16. Řehoř (Klíma), 29. Benc (Klíma, Teml), 37. Lorenc (Benc), 42. Klíma, 48. Drdla (Benc), 51. Němec (Malenovský), 60. Teml (Klíma).

Starší žáci A

Úterý 28. února 2023
Áčko starších žáků se netradičně v úterý vydalo k zápasu do Znojma. Mladí Plamínci od počátku utkání vedli, domácímu celku dovolili vstřelit pouze jednu branku a odvezli si domů zasloužené vítězství 5:1.

HC Orli Znojmo-mládež, z.s. - SKLH Žďár nad Sázavou 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Pokorný (Richter, Kafka) - 8. Teml M. (Řehoř), 26. Klíma (Teml M., Pavelka), 38. Řehoř (Pavelka, Klíma), 40. Řehoř (Teml M., Holý), 50. Klíma (Teml M., Teml D.).

Neděle 5. března 2023
V neděli se áčko starších žáků představilo doma na Bouchalkách, kde přivítalo Kroměříž. První třetinu ještě vyhráli hosté, kteří po 20 minutách vedli 3:2, nicméně pak začalo padat velké množství branek, mladí Plamínci si zastříleli a nakonec v zápase bohatém na góly zvítězili vysoko 14:8.

SKLH Žďár nad Sázavou - HK Kroměříž 14:8 (2:3, 5:2, 7:3)
Branky a nahrávky: 7. Benc (Stoček), 20. Klíma (Teml M., Řehoř), 25. Řehoř (Teml M., Klíma), 28. Teml M. (Řehoř), 29. Řehoř (Teml M., Teml D.), 37. Bartoň (Teml M., Řehoř), 40. Řehoř (Teml M., Teml D.), 41. Řehoř (Teml M., Teml D.), 42. Lorenc (Kment), 46. Plachý (Kment, Pavelka), 47. Klíma (Teml M.), 51. Řehoř (Klíma, Teml M.), 58. Lorenc (Kment), 60. Klíma (Havlíček, Teml M.).

Starší žáci B

Béčko starších žáků se na Bouchalkách utkalo s Třebíčí, kterou dokázalo hned v první minutě zápasu překvapit, když se jim povedlo vstřelit první gól a o dvě minuty později vedení navýšit na 2:0. Přesto ale hostující celek potvrdil roli favorita a vývoj zápasu otočil na svoji stranu ještě v téže třetině. Vedení si pak Třebíč už pohlídala a nakonec zvítězila 6:3.

SKLH Žďár nad Sázavou - SK Horácká Slavia Třebíč 3:6 (2:3, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Plachý (Kment), 3. Plachý (Kment), 30. Dostál (Stoček) - 10. Hadraba (Lapeš), 11. Kafka (Lysák), 20. Novotný (Zoňa, Lysák), 24. Hadraba (Lapeš, Šmídl), 40. Kafka, 49. Mašek (Novotný).

Mladší žáci

Mladší žáci odehráli v sobotu zápas v Havlíčkově Brodě. Plamínci vstřelili úvodní gól zápasu a první třetinu vyhráli 2:0, ve druhé části se sice Bruslařům podařilo snížit, ale mladí Plamínci definitivně rozhodli o výsledku ve třetí třetině a zaslouženě si domů odvezli vítězství 5:2. „V zápase nás podržela v bráně jako vždy skvělá Nikča Havlíčková. Podařilo se nám proměňovat šance, to bylo rozhodující, myslím, že jsme zaslouženě vyhráli. Je pořád hodně na čem pracovat, ale každá výhra se počítá,” hodnotil sobotní utkání trenér mladších žáků David Pazourek.

BK Havlíčkův Brod - SKLH Žďár nad Sázavou 2:5 (0:2, 1:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 22. Ruml, 49. Hepner (Wagner) - 16. Benc, 17. Kratochvíl, 43. Benc, 48. Benc, 59. Kratochvíl.